Wpis z mikrobloga

Moja mama jakiś czas temu (kilka grubych lat) zwolniła się z pracy. Potrzebuje za pewien okres świadectwo pracy lecz "pracodawca" próbuje się wymigać jakimiś głupimi wymówkami od tego obowiązku. Moja mama jest lekko strachliwa i ją łatwo zastraszyć. Dzisiaj do niego dzwoniła to się rozłączył.
Zaproponowałem, że mogę z nią pojechać tylko potrzebuję się przygotować z tego zakresu.
Czym mogę argumentować jego olewcze zachowanie stawiając sprawę jasno i poinformować go o ewentualnych konsekwencjach?
Umowę o pracę z tamtego okresu posiada.

#praca #januszebiznesu #januszex #pracbaza #prawopracy
  • 31
@scomander: W związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca jest obowiązany niezwłocznie wydać pracownikowi świadectwo pracy, jeżeli nie zamierza nawiązać z nim kolejnego stosunku pracy w ciągu 7 dni od dnia rozwiązania lub wygaśnięcia poprzedniego stosunku pracy. Pracodawca jest obowiązany wydać świadectwo pracy w dniu, w którym następuje rozwiązanie lub wygaśnięcie stosunku pracy. Jedynie w przypadku, gdy z przyczyn obiektywnych wydanie świadectwa w ww. terminie nie jest możliwe, pracodawca powinien
Nic nie jezdzic, nie dzwonic, tylko wyslac oficjalne pismo poleconym, w ktorym wnioskujesz o wydanie swiadectwa pracy. Tylko porzadnie napisane


@matt___: w sumie spoko opcja. Jest jakiś prawnie określony okres w jakim ma się pracodawca wyrobić?
A w tamtym sklepie i tak i tak będziemy w piątek coś załatwić więc przy okazji można by było podejść.
Pracodawca jest obowiązany wydać świadectwo pracy w dniu, w którym następuje rozwiązanie lub wygaśnięcie stosunku pracy. Jedynie w przypadku, gdy z przyczyn obiektywnych wydanie świadectwa w ww. terminie nie jest możliwe, pracodawca powinien w ciągu 7 dni od dnia upływu tego terminu przesłać świadectwo pracy pracownikowi lub osobie upoważnionej przez pracownika za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz. U. z 2016 r.
@scomander: Niektórzy tacy są że dopóki ich nie naciśniesz to myślą, że są bezkarni. Możesz sobie przygotować takie pismo pseudoprawnicze w stylu "Wzywam do wystawienia świadectwa pracy, które powinno być wystawione do ... , informuję, że w przypadku nie wystawienia do ... (powiedzmy tydzień żeby się nie migał że ooo panie ja nie mogę bo cośtam, spoko, masz tydzień by załatwić) będę zmuszony/a skierować tę sprawę do sądu" i albo podpis
Możesz sobie przygotować takie pismo pseudoprawnicze w stylu "Wzywam do wystawienia świadectwa pracy, które powinno być wystawione do ... , informuję, że w przypadku nie wystawienia do ... (powiedzmy tydzień żeby się nie migał że ooo panie ja nie mogę bo cośtam, spoko, masz tydzień by załatwić) będę zmuszony/a skierować tę sprawę do sądu


@TotalDisaster: i chyba tą drogą pójdziemy.
Masz może gotowca? :)