Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Tak jak pisałem we wcześniejszych wpisach czas na filmy z enduro trails Bielsko-Biała.

Najpierw krótko o samej miejscówce. Inne podejście niż miejscach typu skolnity albo żar. Same trasy zajmują większy obszar, nawet korzystając z wyciągu trzeba zrobić relatywnie duży dystans: czasem gdzieś dojechać albo podjechać, z koziej góry trzeba wrócić do wyciągu.
Na pewno chętnie wrócę, bo tras jest dużo, są ciekawe i ze względu na wolniejsze tempo, wolniej też się poznaje trasy.

Na początek film z RockNRolli. Niestety ze względu na prowadzone prace nie dało się przejechać trasy bez zatrzymania. Następnym razem mam zamiar nagrać taki przejazd.

Link

#rower #mtb #enduro #freeride #rybowmtb #rower
Rybow - Tak jak pisałem we wcześniejszych wpisach czas na filmy z enduro trails Biels...

źródło: comment_1665580419ovY2kyMkdBXYmVzerXrv54.jpg

Pobierz
  • 13
@Rybow: Bielsko jest świetne również ze względu na okolicę, jest po prostu bardzo ładnie (i wokół tras, i na nich - widok z Twistera z jednego zakrętu czy sam las na Starym Zielonym są genialne). Jeśli zjeżdżasz Sahairą, Dziabarem, Dębowcem i Gondolą to odpada Ci kwestia dojazdu z powrotem pod kolejkę na Szyndzielni, bo lądujesz praktycznie tuż pod nią.
Rzut beretem masz Szczyrk, który kolejkowo jest rozwiązany o wiele bardziej komfortowo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kasiknocheinmal:
Jak dla mnie klimat w Bielsku jest bardzo dobry i świetne widoki. Zdecydowanie nie miałem na myśli że organizacja tras w Bielsku to coś negatywnego, wręcz przeciwnie jest to ciekawe i dla osób z dobrą kondycją albo ebike może być fajne.
Można rzeczywiście jeździć trasy na Szyndzielni, ale sporo się traci, bo na koziej górze jest ładnie i tamte trasy są dobre, więc warto tam też zjechać.
Plus jak jest
Rybow - @kasiknocheinmal:
Jak dla mnie klimat w Bielsku jest bardzo dobry i świetne w...

źródło: comment_1665582068nPcaMlJnJkE0gLyrynkfYv.jpg

Pobierz
@Rybow: jest ciekawe, to fakt, tylko w 40 stopniach po 3-4 podjeżdzie pod Szyndzielnię zaczynasz zastanawiać się czy aby na pewno nie jesteś już w wieku, w którym powinieneś zainwestować w elektryka ;) Przynajmniej mnie dopada taka refleksja :P
Rock'n'rolla z podjazdem potem na Kozią Górę jest też zwyczajnie fajna, nazwijmy to, "turystycznie". Tam nawet te krótkie zielone traski dla początkujących są dobrze przemyślane. Do Bielska mam ogromny sentyment i jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kasiknocheinmal: nie wiedziałem o Myślenicach, ale też nie śledzę nowych miejscówek. Dopiero poznaję popularne miejscówki do długiej przerwie od rowerowania w górach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bonnie_the_Cat: bystry jest fajny, krótki ale dynamiczny i skoczny. Niestety po bystrym jest dość stromy podjazd, po którym włącza się do 2 odcinka twistera lub ewentualnie można wrócić na górę bystrego (ale tak nie jechałem więc nie wiem jak to wygląda)
@Rybow: to wpadaj też do Szczyrku :) A Myślenice to się okaże jak to wygląda, na razie oddają dwie trasy, podobno ta trasa flow jest bardzo lajtowa, z kolei na drugiej podobno jest jakaś fest ścianka z zaskoczenia z potencjałem dla lokalnego SORu ;) Ile w tym prawdy nie wiem.
Babia Góra trails też fajne, trochę bardziej wycieczkowy klimat i prawie bez ludzi w porównaniu z Bielskiem i Szczyrkiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kasiknocheinmal: Szczyrk znam i lubię. Najbardziej pode mnie jest otik, hiphopy w obecnym stanie nie są zbyt przyjemne.
Następny raz jak będę w szczyrku mam zamiar zmierzyć się z bestyją. Gapy wyglądają jak coś dla mnie, nad technicznymi segmentami na pewno będę musiał popracować
Z otika mam nawet film na YT
Otik
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mowca_prawdy: Borsuka polecał mi znajomy, ale nieoficjalne trasy na tym wyjeździe odpuściłem. Już na Sahairze i Gondoli było tyle liści, że można było się zgubić i wypaść z trasy.
Jak znaleźć te trasy? Widzę że nie ma ich na trailforks