Wpis z mikrobloga

  • 545
#zalesie #rodzina #glejak #chcepogadac
Mama przegrała walkę z glejakiem, 3 miesiące po diagnozie, po radioterapii, po której czuła i kojarzyła gorzej niż przed. Nie wiem dlaczego to piszę, ale mija tydzień od pogrzebu, a nadal do mnie to nie dociera, mam nadzieję, że mama ma gorszy dzień i dlatego nie mogę się do niej dodzwonić.
64 lata to jeszcze nie pora żeby umierać.
  • 70
@calinowski: nie jest dziedziczony, ale z tego co kojarzę to można miec wadliwy gen, który zwiększa zachorowanie na to i czasami robi sie badania genetyczne jak ktos sie stara o dziecko a na to choruje.

@ulkaaa: mam dziewczynę ktora na to choruje, ma 23 lata i w naszym przypadku jest to II stopień. Zakładam że u Twojej mamy to byl GBM, czyli IV, najgorszy stopień. Z tego co pamietam to
@ulkaaa: Skoro od trzech miesięcy wiedziałaś to jak mogłaś nie zdążyć dojechać 200 km? A jak dojechałaś to dlaczego nie zostałaś z mamą na dłużej? Ja bym swojej w takiej sytuacji nie opuszczała na krok.
@alma_: odpuść sobie takie komentarze, kiedy OPka cierpi, po co dokładasz jej jeszcze wyrzutów sumienia, że nie zdążyła dojechać? Ludzie mają prace, swoje rodziny i obowiązki, skoro jej mama chorowała od 3 miesięcy to pewnie nie mogła pozwolić sobie na wolne przez ten czas, żeby być z mamą.
@ulkaaa wyrazy współczucia, twoja mama zawsze będzie z tobą, po prostu w pamięci twojej i bliskich ci osób. Ból z czasem będzie lżejszy
@miro97 tak, GBM IV (typ dziki). Też jestem na wielu grupach, dużo czytałam, zdawałam sobie dokładnie sprawę, że w zasadzie diagnoza jest wyrokiem, ale jakoś nie potrafiłam tego do siebie dopuścić. Gdzieś była nadzieja, że może tym razem będzie inaczej. Tata znajomego przeżył 12 lat z GBM IV, miałam nadzieję, że mamy jeszcze trochę czasu.

@alma_ nie zdążyłam dojechać tego dnia, spędzałam z mamą tyle czasu ile tylko mogłam, ale to już
@Margriel: Jestem zwyczajnie ciekawa. Nie baw się w adwokata.

@ulkaaa: Rozumiem. Jeżeli miałaś dobry lub bardzo dobry kontakt z mamą to współczuję Ci jeszcze bardziej, sama mam taki i boję się tego dnia. Boję się, że sobie nie poradzę i będę chciała do Niej dołączyć, szczególnie jeżeli nie mam własnych dzieci.
@Nikron współczuję Mireczku, pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś jeszcze wszyscy się spotkamy.

@Margriel
@alma_ mam 8 miesięczną córkę, wyczekana wnuczka mojej mamy, bardzo żałuję, że nie będzie pamiętać babci. Bardzo żałuję, że nie mogły spędzić więcej czasu razem. Z tego powodu też nie mogłam sobie pozwolić na bycie z mamą tyle ile bym chciała.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ulkaaa: oj mordo. Właśnie leci 5 rok. Ojciec wytrzymał rok z tym syfem. Ja się zmieniłem, moja rodzina. Nic już nie było takie samo...
@Gruby_Wujo: jestem lekarzem który pracował w polskim systemie i wyprowadził się do cywilizacji, "nie możemy narzekać", polska ochrona zdrowia to dno i sto kilometrów mułu - ale działa adekwatnie do tych kilkudziesięciu euro składki.

https://oncoindex.org/pl/polska

29/136 substancji stosowanych w leczeniu onkologicznym jest w Polsce w pełni refundowane zgodnie z cywilizowanymi schematami leczenia chorób i zgodnie z aktualną wiedzą medyczną.

Najzabawniejsze jest to, że Polaków wytresowano i przyzwyczajono do tego, że dostępu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Master_of_Bukkake: chyba z #!$%@? spadłeś jeśłi myślisz, że w ju es en ej jest niby lepiej xD


chyba, że masz ubezpieczenie na pół miliona dolanów, ewentualniae.


W Polsce mamy najlepsze ubezpieczenia w stosunku w tego co płacimy, nie oszukujmy się.

@Gruby_Wujo: chyba żeby umrzeć xD