Wpis z mikrobloga

(Ponawiam ten post w trochę innej formie, ponieważ muszę się zdecydować do niedzieli w sprawie tego mieszkania bo są inni chętni)

#wroclaw #gaj #nieruchomosci #mieszkanie #budownictwo #mieszkania #pociagi #koleje
Mieszkanie jest na gaju, zaraz koło wzgórza gajowego. Zaznaczyłem go na mapie. Martwię się trochę pociągami, bardzo je tam słychać? Obecnie mieszkam też koło pociągów, na ul.Jana Długosza (160m od torów) i widzę pociągi i słyszę, praktycznie nie przeszkadzają mi.
Najgorzej jest kiedy gwiżdżą, ale tam w sumie nie ma żadnych przejazdów więc nie powinny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale gdy pytałem sąsiadów to niektórzy mówili, że gwiżdżą, inni mówili, że nie gwiżdżą ¯\_(ツ)_/¯

Dołączam mapy akustyczne, jak w sumie widzicie, tam gdzie teraz mieszkam (i w sumie wszędzie gdzie jest jakakolwiek ruchliwa ulica) hałas jest dużo większy.
MasterOf8 - (Ponawiam ten post w trochę innej formie, ponieważ muszę się zdecydować d...

źródło: comment_1665233034MHi3yNMeobbwss8OasvD67.jpg

Pobierz
  • 28
@MasterOf8: nie ma tam w okolicy czegoś otwartego w weekend, żebyś mógł podjechać, posiedzieć i posłuchać - muzeum, kawiarni? Ja akurat też lubię stukot pociągów w oddali, sto razy to lepsze niż ruchliwa ulica albo samoloty. Pamiętam, co wtedy pisałeś, i jaka była krytyka, że to wszystko ściema z tym niesłyszeniem, bo na pewno nie da się żyć. Pytanie, czy kupujesz dla siebie, czy dla innych (np. chcesz za parę lat
@MasterOf8: powiedz żeby inni chętni brali to za tydzień oddzwoni z pytaniem czy dalej jesteś zainteresowany :)
A w kontekście twojego pytania. W okolicy Długosza jest generalnie głośno i pociągi w ta głośność się wpasowują i nie przeszkadzają. Twój mózg jest przyzwyczajony do pewnego poziomu hałasu i go ignoruje.
Natomiast okolica o którą pytasz jest cicha. To spokojne osiedle, cofnięte i osłonięte od ruchliwej ulicy. Dlatego przejeżdżający pociąg będzie generował hałas
@MasterOf8: no to jednak krótko, kto wie, jaki będzie rynek za 5 lat. Z drugiej strony fani pociągów zawsze się znajdą, a jak to na tak krótko, to nie ma sensu marnować 2 lat na szukanie ideału.

@Kiedysbedeczerwonka wyżej parodiuje spadkowiczów z tagu, bo tu niektórzy zniechęcają dla samego zniechęcania - zawsze jest za drogo, za brzydko, za daleko i w ogóle właściciel powinien dopłacić, żeby ktoś mieszkanie od niego wziął.
@witam12:

W okolicy Długosza jest generalnie głośno i pociągi w ta głośność się wpasowują i nie przeszkadzają. Twój mózg jest przyzwyczajony do pewnego poziomu hałasu i go ignoruje.

Natomiast okolica o którą pytasz jest cicha. To spokojne osiedle, cofnięte i osłonięte od ruchliwej ulicy. Dlatego przejeżdżający pociąg będzie generował hałas do którego Twój mózg się nie przyzwyczai szybko bo poza krótkotrwałym czasem przejazdu tam jest cicho.


@MasterOf8: To są ciekawe