Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy często spotykacie programistów chwalących się zarobkami? XD Moje spostrzeżenia są takie, że dosłownie wszędzie gdzie jest jakiś środowisko informatyków, to pojawia się gadka o kasie. No spoko, tylko czasami wygląda to jak rozmowa troglodytów w stylu hehe jak można przeżyć za 4k, w życiu bym za tyle nie pracował, ktoś tam haha 20 letnie auto, no ja już kończę budować dom (nikt nie pytał), ja tyle zarabiam w 2 dni itd. Nie tylko na wykopie i nie tylko w Internecie.

I żeby nie było, to nie mam bólu dupy o zarobki, bo sam zarabiam dobrze, tylko w innej branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #it #programista15k #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #633f2937bb346d275c2f86a2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy często spotykacie programistów ...

źródło: comment_1665129891zoxTKQiHC8LkgXhPjeY1Du.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania szczerze mówiąc to nie spotkałam programistow mowiacych o pieniądzach w kontekście chwalenia się. W moim otoczeniu programisci mówią o pieniądzach w kontekscie tylko szerzenia wiedzy o podatkach, formach zatrudnienia , inwestycjach, o jakości kupionych samochodów czy innych sprzętów w porównaniu z ich cena. Czyli bardziej to wychodzi ze bez skrępowania dzielą się informacjami dzięki którym później ktoś z ich grona nie popełni podobnego błędu finansowego, a w efekcie zaczynają mieć
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie, w realu rzadko kiedy kto się chwali pieniędzmi bo to zwyczajnie nietaktowne. Z moich obserwacji najczęściej i wprost głośno o tym mówią ludzie, którzy wcale nie zarabiają jakichś kokosów tylko nagle nieznacznie awansowali w drabinie społecznej i wydaje im się, że złapali pana boga za nogi xd
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: stawka rynkowa stawką rynkową, ale moim zdaniem takie porównywanie się jest często bez sensu - przecież jest ogromna różnica czy dostajesz X ale masz lajtowy projekt i realnie 4h pracy dziennie czy zarabiasz może i o 1/4 więcej ale ciągle chodzisz w stresie i nawet nie masz głowy do rozkmin w co tą ekstra kasę wpakować

Pieniądze są istotne, ale work life balance i lifestyle jaki masz wykonując daną
  • Odpowiedz
To wynika z tego, że w IT zarobki są raczej jawne, są widełki, więc łatwo rozmawiać o kasie ze znajomymi.


@yggdrasil: @RapIArbuzy: @AnonimoweMirkoWyznania: dokładnie, bo gdyby nie było widełek w randomowych ofertach nie moglibyście z kumplem czy teamem porozmawiać o swoich zarobkach.

Ja np. informację o swoich zarobkach traktuję jako tajemnicę. Nie ma żadnego powodu żeby inni ludzie wiedzieli ile zarabiam.
  • Odpowiedz
To wynika z tego, że w IT zarobki są raczej jawne, są widełki, więc łatwo rozmawiać o kasie ze znajomymi.


@yggdrasil: @RapIArbuzy: @AnonimoweMirkoWyznania: dokładnie, bo gdyby nie było widełek w randomowych ofertach nie moglibyście z kumplem czy teamem porozmawiać o swoich zarobkach.

Ja np. informację o swoich zarobkach traktuję jako tajemnicę. Nie ma żadnego powodu żeby
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: najczęściej jest tak, że ludzie sami pytają, a potem ich łapie ból dupy i "olaboga sie chwalo".
Z drugiej strony, jak rośnie standard życia to rosną i wydatki, więc każdy się prędzej czy później łapie na tym, że wchodzi na konto i pokazuje mu się "historia wydatków", z której wynika że na "rozrywka i wypoczynek" czy inne kawiarnie i zakupy, wydał w miesiącu tyle, co przeciętny polak zarabia.

I
  • Odpowiedz
Masakrator: Ogólnie spotkałem tylko jednego takiego informatyka 20k, no i pierdu pierdu, bo stary znajomy, sobie tam gadamy jak robota, ale nie pytałem o zarobki. Jakiś wątek się pojawił, co jestem u mnie niezadowolony i tekst "no jak się wybiera mało płatne zawody, to tak jest". Dodam, że może no nie jest to poziom zarobków wykopków, ale co miesiąc 7k wpada i niekiedy po tysiak premii, także ten xDDDD
---

Zaakceptował:
  • Odpowiedz