Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@raz-dwa-trzyy: raz typiara na rowerze przejechała koło mnie chodnikiem i cyk pędem na pasy...autem które zatrzymało się jej przed pasami była policja. Nie że jakaś nieoznakowana, zwykła normalna. Było mocne pikaczu u niej na twarzy jak włączyli za nią sygnał, śmiesznie to wyglądało jak próbowała odjechać, ale się jej nogi plątały XDDD
  • Odpowiedz
jak kiedyś cię rower na pasach potrąci (najlepsze że widział jak się podnoszę z zakrwawioną twarzą i zwyczajnie uciekł) że 3 szwy na łuku brwiowym ci założą to inaczej zaśpiewasz, na razie cieszę się że pały mandatami nauczą zsiadania z siodełek i prowadzenia rowerków po pasach.


@Podstarzaly_Mandalorianin: Naprawdę uważasz, że jak policja shaltuje jednego rowerzystę to wszyscy inni będą jeździć bezpiecznie? I że onieważ skrzywdził Cię jakiś randomowy rowerzysta to
  • Odpowiedz
no tak, to dobry chłopak był, mało pił, dzień dobry zawsze na klatce mówił, kocham ten argument o niestwarzaniu zagrożenia, 100 razy nie stworzysz, raz rutyna cię zgubi a potem płacz, krzyk, szok i niedowierzanie, jak do tego doszło?!


@Podstarzaly_Mandalorianin: no tak, więc trzeba trzymać ludzi za morde i karać jak przejdą przez pusta ulicę xD Ależ to trzeba mieć mentalność niewolnika. W krajach gdzie za to nie karaja juz
  • Odpowiedz
Przepis nie jest jednoznaczny, jeden sąd powie, że może, drugi, że nie.


@Krupier: Przepis akurat zdaje się być dość jednoznaczny.

Korzystanie z drogi dla pieszych przez kierującego rowerem jest dozwolone wyjątkowo,
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: ludzi nie trzeba trzymać za mordę, ale ci ludzie muszą się do siebie i innych odnosić z szacunkiem i kulturą, nie robić drugiemu co im samym jest niemiłe. Tymczasem w Polsce jest jak w lesie, "ja tylko na chwileczkę" i już samochód na ddr albo na chodniku że szpilki nie wciśniesz albo komuś wprost bramę zastawiasz, "tylko" przez pasy przejadę, "tylko" na czerwonym przeskoczę, tylko tu sobie zetnę bo
  • Odpowiedz
@xGreatx: jak kiedyś cię rower na pasach potrąci (najlepsze że widział jak się podnoszę z zakrwawioną twarzą i zwyczajnie uciekł) że 3 szwy na łuku brwiowym ci założą to inaczej zaśpiewasz, na razie cieszę się że pały mandatami nauczą zsiadania z siodełek i prowadzenia rowerków po pasach.


@Podstarzaly_Mandalorianin: Mnie kiedyś uderzono rowerem na przejściu gdy był prowadzony, mam nadzieję, że przejdzie ta nowelizacja ustawy i rowery trzeba będzie
  • Odpowiedz
@onpanopticon: Uwielbiam tych wszystkich psychologów z wypoku, ależ mnie zdiagnozowałeś, no masz mnie, przejrzałeś na WYLOT xD. Och, jacy z nas podli, źli, niegodziwi, dwulicowi hipokryci. I jeszcze ten argument "bo wy na pewno też złamaliście prawo wielokrotnie" xD, wbijasz się w poczucie wyższości moralnej, niczym słońce oświecasz nas swoją kryształową moralnością, no brakuje jeszcze cytatu z Mat. 7:3-5 z Pisma, a potem piszesz jak ty byś nas dotkliwie ukarał,
  • Odpowiedz
Przepis akurat zdaje się być dość jednoznaczny.


@ZygmnuntIgthorn: ty patrzysz nie na to co trzeba, patrz po prostu jaka jest definicja pieszego. I taki dzieciak na rowerze, który jest pod opieką dorosłego może razem z nim przejeżdżać rowerem przez przejście dla pieszych. Jednak przepis nie jest jednoznaczny i nie określa wprost czy ten dorosły może również jechać rowerem, czy nie.

W mojej opinii może.
  • Odpowiedz