Wpis z mikrobloga

Chciałem się tylko odnieść do tego tłita.
Osobiście znam dość dobrze kilka osób z Ukrainy które mieszkają w ośrodku niedaleko mojej pracy.
Kilka dziewczyn z okolic Charkowa, jedna z Dnipro i WSZYSTKIE mówią, że tam NIKT nawet nie myślał przed wojną żeby przyłączyć się do rosji i nikt prorosyjski nie był.
To że głosowali na tą czy inną partię nie znaczy, że te osoby chciały przyłączenia do federacji rosyjskiej.

Z tego co zasięgnąłem języka u zainteresowanych to ten obrazek można by przetłumaczyć na nasze warunki na zasadzie: "Ci co głosują na Tuska chcą przyłączenia Polski do Niemiec"
Bzdura i naciąganie faktów na swoje tezy

#ukraina #musk
Pobierz
źródło: comment_1665039628itDvYsx2DabLDl128WKriF.jpg
  • 56
Osobiście znam dość dobrze kilka osób z Ukrainy które mieszkają w ośrodku niedaleko mojej pracy.

Kilka dziewczyn z okolic Charkowa, jedna z Dnipro i WSZYSTKIE mówią, że tam NIKT nawet nie myślał przed wojną żeby przyłączyć się do rosji i nikt prorosyjski nie był.

@entropy_ Musk gada zdeaktualizowane głupoty, ale Twój dowód anegdotyczny też jest do chrzanu.
"A ja znam kogoś kto był i opowiedział mi to i owo". Pomijając już niewielką
@entropy_: 2012 rok, oczwysice rosja ANI TROCHĘ nie fałszowała wyborów, ten kraj NIGDY by czegoś takiego nie zrobił. Po raz kolejny mówię - problem z nim jest taki że mierzy konflikt miarą człowieka z zachodu, a nie uwzględnia faktu że z ruskimi tak się niestety nie da. Oni dalej patrzą z perspektywy, że nieważne kto głosuje, ważne kto liczy. Ostatnie "referendum" z resztą pięknie to pokazało.
Z tego co zasięgnąłem języka u zainteresowanych to ten obrazek można by przetłumaczyć na nasze warunki na zasadzie: "Ci co głosują na Tuska chcą przyłączenia Polski do Niemiec"

Bzdura i naciąganie faktów na swoje tezy


@entropy_: tylko nie rozumie dlaczego, nie może być np referendum na kremlu, że chcą się odłączyć albo przyłączyć do rosji np pod okiem onz ? Wygląda na to, że nie bo rosja by zyskała a ukraina
@kwaz1: Taki precedens tylko sprawi, że nagle różne regiony zaczną się domagać swoich referendów. Sympatie polityczne czy procent mieszkańców pochodzących z innego kraju to jeszcze nie powód, by pozwalać na takie akcje.

Można dyskutować na temat utworzenia "autonomicznego" "państwa", ale to się we współczesnym świecie chyba jeszcze nie udało ani razu. Zresztą to miecz obosieczny, bo na 99% takie referendum w Obwodzie Kaliningradzkim skończyłoby się niekorzystnie dla Rosji ( ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@entropy_: ja akurat od Ukraińców z pracy słyszałem że ich rodzina z Odessy uważała się za praktycznie Rosjan a zwracała się do nich per u was na Ukrainie. #!$%@? sprawa
Taki precedens tylko sprawi, że nagle różne regiony zaczną się domagać swoich referendów. Sympatie polityczne czy procent mieszkańców pochodzących z innego kraju to jeszcze nie powód, by pozwalać na takie akcje.


@amoksycylina: i co w tym złego jeśli Śląsk chce się odłączyć to ma do tego prawo ! Tak samo jak i kaliningrad choć nie o nim tu mówimy, tylko o kremlu.