Wpis z mikrobloga

#kuchnia #pytaniedoeksperta #pytanie #gotowanie #gotowanietomojapasja #jedzenie #kucharz #mieszkaniedeweloperskie
#thermomix #kiciochpyta

Wyposażam kuchnie bo mam nowiuśkie mieszkanie. Co w Waszej kuchni z małych AGD to jest must have?

------ Biorę pod uwagę zakup do mojej kuchni:
-Zastanawiam się nad frytkownica beztłuszczową (airfryer) ale nie wiem czy to ma sens skoro mam piekarnik parowy
-Opiekacz z wymiennymi wkladami np na gofry, opiekanie tostów itp
-Czajnik elektryczny bezdyskusyjnie bo szybciutko podgrzewa wodę
-Mikser planetarny? Nie jestem pewna bo mam w sumie Thermomix a nie chce zagracać kuchnie zbędnym sprzętem
-Wyciskarka wolnoobrotowa (ma ktoś jakieś opinie?)

Co już posiadam:
- thermomix
- garnek specjalny do gotowania ryżu z którego bardzo często korzystam. Ogólnie polecam.
  • 19
@calka-rekurencyjna: też miałem faze na milion zakupów, pamiętaj, że cały ten złom trzeba trzymać w szafkach, a połowa po pół roku będzie używana raz na pół roku ;)

"-Czajnik elektryczny bezdyskusyjnie bo szybciutko podgrzewa wodę" - no nie bałdzo ;) jak masz indukcję, to praktycznie większość z nich ma tryb "boost" czy inny podobny, który gotuje wodę mega szybko, elektryczny zagraca - lepiej imho miec maly czajniczek na stale na płycie
Zastanawiam się nad frytkownica beztłuszczową (airfryer)


@calka-rekurencyjna: Bierz!
To nie tylko do frytek! Zrobiłem bułki mleczne, kurczaka, warzywa opiekane.

poza wspomnianymi tutaj gratami moje must have:
DESKI do krojenia ze dwie i do tego ze 3 podkładki do szybkiego podmieniania
obieraczka
masa noży i dobre kamienie do ostrzenia
miski w różnych rozmiarach, szkło, metal, plastik
stolnica, jeśli nie masz przyzwoitego blatu
jak lubisz - piecyk na pizzę
mixer (ja mam z
@calka-rekurencyjna: Instantpot. Rosołek w godzinkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Raz też w airbnb widziałem mikrofalówkopiekarnik w zabudowie.
Miało w środku metalowe żeberka. Nie miało talerza i było przepastnie wielkie. Całkiem przyjemne było móc odgrzać jednocześnie trzy duże zapiekanki ( ͡° ͜ʖ ͡°)