Wpis z mikrobloga

Dla zainteresowanych tematem. To zdecydowanie nie były działania ruskich. By wyobrazić sobie co tam się stało: wcześniej w rurach NS1 i NS2 było ileś gazu pod bardzo wysokim ciśnieniem - prawdopodobnie setki milionów m3. Teraz nie ma tam gazu - jest woda z Bałtyku. To nie jest tak że popłyną nurkowie i naprawią uszkodzenie. Rura jest od wewnątrz wypełniona słoną wodą z różnymi śmieciami, glonami. Po drugie uszkodzenie znajduje się na wodach terytorialnych Danii i to ten kraj musiałby wydać zgodę na ewentualną naprawę rurociągu. A nastawienie Duńczyków do rusków jest tak samo "bojowe" jak Polaków do rusków.
Dla rusków i niemców to tragedia. 20 lat pracy nad obiema nitkami obróciło się prawdopodobnie w niebyt. Zarówno jeden i jak i drugi kraj liczył po cichu na wolniejsze lub szybsze wznowienie NS1 i może nawet uruchomienie NS2. I żeby nie było, jeśli rosja chciałaby wznowić eksport gazu do Europy dalej może to zrobić bo dalej istnieją gazociągi jamal i przyjaźń. Ale putin będzie musiał rozmawiać z krajami przez które te gazociągi przechodzą.
Ktokolwiek dokonał tego zrobił wielką przysługę Polsce, Ukrainie, krajom bałtyckim i w zasadzie całej Europie środkowej. Putin właśnie stracił (prawdopodobnie) bezpowrotnie możliwość przesyłu 55mld m3 gazu do Europy! Ruskie trolle w niemczech na czele ze Schroederem nie mają już o co apelować i protestować. Koniec i żadne finezyjne wykręty niemieckich polityków tego nie zmienią!
#nordstream2 #ukraina #niemcy #rosja #wojna
  • 62
Ktokolwiek dokonał tego zrobił wielką przysługę Polsce, Ukrainie, krajom bałtyckim i w zasadzie całej Europie środkowej. Putin właśnie stracił (prawdopodobnie) bezpowrotnie możliwość przesyłu 55mld m3 gazu do Europy! Ruskie trolle w niemczech na czele ze Schroederem nie mają już o co apelować i protestować. Koniec i żadne finezyjne wykręty niemieckich polityków tego nie zmienią!


@konrado12: podyskutujmy jeszcze o inflacji producenckiej w niemczech i cenach jakie ta "przysługa" wywoła w polsce wiem
@konrado12: Obawiam się, że to doprowadzi do zniszczenia BP. Trzeba by chyba objąć tą rurę artykułem 5 i jakąś demonstracją wojskową na granicach żeby ruskich od tego powstrzymać.
@konrado12: @Fennrir: Ponieważ działania ruskich są mało prawdopodobne, pomijając inne prawdopodobne opcje, myślę, że na uszkodzeniu Nord Stream mogło również zależeć Chinom, po to aby jeszcze bardziej uzależnić Rosję od siebie. Logicznie rzecz biorąc Chińczykom może to być bardzo na rękę, ponieważ oni od dawna grają na osłabienie Rosji. Wojna Putina im w tym pomaga.
czyli jeśli wykluczymy celowe działanie to jedyną możliwością jest coś bardzo mocnego? To raczej mało prawdopodobne, bo jednak to nie stało się w jednym miejscu.

Dziwne jest też to, że minęło sporo czasu i nie mamy jeszcze żadnych zdjęć zniszczeń ani nawet oficjalnej hipotezy. Jedynie te czujniki sejsmiczne, no ale one nic nie mówią poza tym, że jeblo


@GryzeKisiel: Tak Miras, z przyczyn naturalnych w dniu otwarcia Baltic Pipe #!$%@?ły się
Ponieważ działania ruskich są mało prawdopodobne, pomijając inne prawdopodobne opcje, myślę, że na uszkodzeniu Nord Stream mogło również zależeć Chinom, po to aby jeszcze bardziej uzależnić Rosję od siebie. Logicznie rzecz biorąc Chińczykom może to być bardzo na rękę, ponieważ oni od dawna grają na osłabienie Rosji. Wojna Putina im w tym pomaga.


@wigr: Ale Chiny to raczej mają za krótkie łapki żeby #!$%@?ć rurociągi na Bałtyku.
podyskutujmy jeszcze o inflacji producenckiej w niemczech i cenach jakie ta "przysługa" wywoła w polsce wiem wiem wy macie od #!$%@? kasy #programista15k ale wyobraź sobie, że poza wami istnieje jeszcze inny świat. (wiem wiem niewyobrażalne) a potem i tak zwalicie wszystko na pis.


@kwaz1: No straszna szkoda. Wolę jednak, żeby Grażyna z Januszem nie pojechali na wakacje ale żeby usadzić ruskich i żeby Europa była bezpieczna. W dłuższej perspektywie przebiedowanie
Ale Chiny to raczej mają za krótkie łapki żeby #!$%@?ć rurociągi na Bałtyku.

@GienekZFabrykiOkienek: Inne opcje są dużo bardziej prawdopodobne. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że zniszczenie tego gazociągu jest również w interesie Chin, nie sugerując, że to zrobili.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@konrado12: nie będę czytał poprzednich komentarzy, ale IIRC to te rurociągi są poprzedzielane na segmenty - co ileś km jest zawór na wypadek rozszczelnienia, więc nawet jeśli tam w okolicy uszkodzenia rurociąg jest nienaprawialny, to podejrzewam, że wymiany będzie wymagał segment, a nie cały rurociąg z Rosji do Niemiec
zainteresowanych tematem. To zdecydowanie nie były działania ruskich. By wyobrazić sobie co tam się stało: wcześniej w rurach NS1 i NS2 było ileś gazu pod bardzo wysokim ciśnieniem - prawdopodobnie setki milionów m3. Teraz nie ma tam gazu - jest woda z Bałtyku. To nie jest tak że popłyną nurkowie i naprawią uszkodzenie. Rura jest od wewnątrz wypełniona słoną wodą z różnymi śmieciami, glonami. Po drugie uszkodzenie znajduje się na wodach terytorialnych
Ale putin będzie musiał rozmawiać z krajami przez które te gazociągi przechodzą.

Ktokolwiek dokonał tego zrobił wielką przysługę Polsce, Ukrainie, krajom bałtyckim i w zasadzie całej Europie środkowej. Putin właśnie stracił (prawdopodobnie) bezpowrotnie możliwość przesyłu 55mld m3 gazu do Europy! Ruskie trolle w niemczech na czele ze Schroederem nie mają już o co apelować i protestować. Koniec i żadne finezyjne wykręty niemieckich polityków tego nie zmienią!


@konrado12: ale po wpisie Radzia,