Wpis z mikrobloga

jest gdzieś podane z jaką prędkością leciała w momencie uderzenia?

@Keris: sonda DART leciała z prędkością około 6,3 km/s czyli ponad 220 000 km/h

dwie te asteroidy leciały czemu nie w tą z lewej uderzyła? Xd

@Sisal ?
Żadne heheszki. Nie znam się i pytam zwyczajnie. Ciekawy jestem o ile zmieni taki pierd trajektorię lotu. Trzeba poczekać.


@OLLEKS: to nie był taki pierd. Pół tony pędzące z tak niewyobrażalną prędkością to dość sporo energii.

Podpinam się, proszę mnie zawołać, jak odpowie.


@Kliko: naukowcy będą obserwować asteroidę, efektu z tej odległości i bez punktu odniesienia od razu nie widać. Tym bardziej, że chodzi o skrócenie czasu obiegu w okół
@Mukdaar:

@OLLEKS: Zakładają, że pierd spowolni ją o 0,4mm/s. Bedzie to wiadomo po pomiarach prędkości orbitowania


Nie masz racji i piszesz bzdury (zapewne z Wikipedii albo artykułu na RMF FM, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Proszę, nie powielaj już więcej fałszywych informacji.

Naukowcy zakładają, że uderzenie zmniejszy prędkość z obecnych 174 cm/s o około 1,5 cm/s - 2,5 cm/s.

Opisałem to w komentarzu tutaj: https://www.wykop.pl/link/6835289/comment/110436861/#comment-110436861
Nie nie byłby lepszy ponieważ taka sonda mogła by wziąć jedynie jakąs śmiesznie małą ilość a skutkiem dodatkowego ładunku zyskała by mniejszą prędkość co zmniejszyło by energię uderzenia widzialeś w internecie jak uderza pocisk czołgowy przeciwpancerny? One nie mają żadnego ładunku zwykła metalowa strzała