Wpis z mikrobloga

@emesc: Fajne, ale ja sobie od razu notuję, że np Bill to ojciec Nicole, a jej mąż to Frank. Bo jak po pół godziny filmu nagle znowu pada imię Frank to muszę sobie przypomnieć bardziej kim jest w fabule niż jak wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam tak samo. Co więcej w czasie filmu nie mogę zapamiętać kto jest kto i często sobie notuję w czasie sensu imiona...


@bukimi: Oo to ja to zapamiętuje, ale zaś ciagle mam problem z pamiętaniem relacji miedzy ludźmi. Pytanie "a to jest ta jego żona czy kto to jest?" to jest u mnie norma przy oglądaniu. Nawet jak oglądam dłuższy serial, to nie czaję tego.
@RobieZdrowaZupke: Ja też ja też ja też :D
Swojego czasu moją ulubioną książką był "Mutant" Robina Cooka. 3 razy byłam zaskoczona zakończeniem xD
No chyba, że jest to takie superhiper dzieło, które zrobiło ma mnie ogromne wrażenie i strasznie je przeżywałam, to czasem zapamiętam (jak film "Mandarynki" - coś pięknego).
Ale w Wiedźminie - też parę razy czytałam i jakie było moje WTF kto się okazywał Emperorem. Teraz już pamiętam niestety
@RobieZdrowaZupke: mam tak samo i uważam to za błogosławieństwo. Co +/- 5 lat przypominam sobie ulubione filmy, seriale, gry i książki. Zazwyczaj pamiętam jakiś ogólny zarys fabuły, ale często zapamiętuję coś źle i mam podwójne zaskoczenie. Potrafię odkrywać jedną rzecz na nowo wiele razy.

Muszę uważać tylko żeby nie obejrzeć jednej rzeczy kilka razy pod rząd, bo wtedy zapamiętuję już na zawsze.

Ogólnie moja pamięć tak działa - jeśli czegoś nie
@RobieZdrowaZupke: Chociaż jesli chodzi o książki mam podobnie, ale wiem dlaczego tak jest - rozpraszam się podczas czytania, zamyślam nad jednym zdaniem w tekscie, niby czytam dalej ale nadal rozkminiam tamto zdanie, wyobrazam sobie jakies sytuacje i po przeczytaniu strony nic nie pamietam, musze wrocic do momentu gdzie stracilem koncentracje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ravau: tym bardziej polecam oglądać po raz drugi. Wyłapać smaczki czy rzeczy których nie widziałeś za pierwszym razem, bo nie widziałes w jakim kierunku film zmierza. Poza tym zoabaczyc jak się zmieniła twoja perspektywa przez lata, czy może inaczej rozumiesz bohaterów i ich zachowania? Oglądanie filmu po raz drugi to dla mnie właśnie cały punkt oglądania (σ ͜ʖσ)