Wpis z mikrobloga

@Krzyshake:

Brakuje mi robienia rzeczy rękami,

Coś w tym jest. Kumpel jest inżynierem naftowym na b2b w Paryżu. Zajebiście zarabia a od przyszłego tygodnia przychodzi do mnie na pomocnika bo ma dość pracy za biurkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@antekdomagala: bo z według planu nad podłogą miało być otwarte na jakieś schowki i belka nie mogła być wyższa. Ale w trakcie budowy wybiłem im ten pomysł z głowy, bo to tylko zbieracze kurzu by były
@AdelbertPeel:

40 cm podparcia

Nie ma takiej potrzeby. W teorii jest 15cm podparcia na betonie lub 25 w murarce. A tu jest to i to. Plus wieniec. Byłaby niższa w ogóle ale obniżyli drzwi garażowe i tak wychodziła wysokość
@derezeus: nie licząc przerw to ok miesiąca od kopania fundamentów do końca
Ale wolałbym z porothermu to robić i byłoby szybciej. Tylko ostatnio problemy z dostępnością przez ceny gazu
@HeraklesS:

Nie ma co się chwalić, że bez projektu i kierownika

Dlaczego? To normalne. Tu nie PRL xD

Niech tylko coś się stanie to dopiero wtedy zaczynają się problemy.


Stanie się co? Jest od tego ubezpieczenie.

No ale kto nie ryzykuje ten szampana nie pije.


Niczym nie ryzykuje, bo wiem co robię. Co ma tu zmienić czyjaś pieczątka?
@PiotrFr: Ubezpieczenie ? Pierwsze co zrobią to umyją ręce bo nie było projektu i dziennika budowy, więc zostajesz na lodzie. To ,że wiesz jak zrobić nie oznacza, że znasz się na podstawach z mechaniki budowli, wytrzymałości materiałów itd. Więc nie wiesz jak pracuje dany element. Bez projektu ? Cyk zgłoszenie i rozbierasz. Teraz jest gorzej z PB niż za PRL
@PiotrFr: Oczywiście nic nie ujmuje, czy jest źle zrobiona robota, na zdjęciach nie widzę jakiś większych błędów wykonawczych. Tylko śmieszy mnie fakt "I belka też trzyma bez projektu i kierownika budowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)"
@HeraklesS:

Pierwsze co zrobią to umyją ręce bo nie było projektu i dziennika budowy, więc zostajesz na lodzie.

Nie ma wymogu posiadania żadnego projektu. "Dzienniki budowy" nie istnieją. I co teraz?

To ,że wiesz jak zrobić nie oznacza, że znasz się na podstawach z mechaniki budowli, wytrzymałości materiałów itd. Więc nie wiesz jak pracuje dany element.


Skąd wiesz na czym się znam?

Cyk zgłoszenie i rozbierasz. Teraz jest gorzej z PB