Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PiotrFr: nie no fajna praca słuchaj, efekt ładny satysfakcji jest. Brakuje mi robienia rzeczy rękami, a zarobię pewnie więcej niż tu klikając w kąkuter xd
  • Odpowiedz
@Krzyshake:

Brakuje mi robienia rzeczy rękami,

Coś w tym jest. Kumpel jest inżynierem naftowym na b2b w Paryżu. Zajebiście zarabia a od przyszłego tygodnia przychodzi do mnie na pomocnika bo ma dość pracy za biurkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@antekdomagala: bo z według planu nad podłogą miało być otwarte na jakieś schowki i belka nie mogła być wyższa. Ale w trakcie budowy wybiłem im ten pomysł z głowy, bo to tylko zbieracze kurzu by były
  • Odpowiedz
@AdelbertPeel:

40 cm podparcia

Nie ma takiej potrzeby. W teorii jest 15cm podparcia na betonie lub 25 w murarce. A tu jest to i to. Plus wieniec. Byłaby niższa w ogóle ale obniżyli drzwi garażowe i tak wychodziła wysokość
  • Odpowiedz
@derezeus: nie licząc przerw to ok miesiąca od kopania fundamentów do końca
Ale wolałbym z porothermu to robić i byłoby szybciej. Tylko ostatnio problemy z dostępnością przez ceny gazu
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Nie ma co się chwalić, że bez projektu i kierownika. Niech tylko coś się stanie to dopiero wtedy zaczynają się problemy. No ale kto nie ryzykuje ten szampana nie pije.
  • Odpowiedz
@HeraklesS:

Nie ma co się chwalić, że bez projektu i kierownika

Dlaczego? To normalne. Tu nie PRL xD

Niech tylko coś się stanie to dopiero wtedy zaczynają
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Ubezpieczenie ? Pierwsze co zrobią to umyją ręce bo nie było projektu i dziennika budowy, więc zostajesz na lodzie. To ,że wiesz jak zrobić nie oznacza, że znasz się na podstawach z mechaniki budowli, wytrzymałości materiałów itd. Więc nie wiesz jak pracuje dany element. Bez projektu ? Cyk zgłoszenie i rozbierasz. Teraz jest gorzej z PB niż za PRL
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Oczywiście nic nie ujmuje, czy jest źle zrobiona robota, na zdjęciach nie widzę jakiś większych błędów wykonawczych. Tylko śmieszy mnie fakt "I belka też trzyma bez projektu i kierownika budowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)"
  • Odpowiedz
@HeraklesS:

Pierwsze co zrobią to umyją ręce bo nie było projektu i dziennika budowy, więc zostajesz na lodzie.

Nie ma wymogu posiadania żadnego projektu. "Dzienniki budowy" nie istnieją. I co teraz?

To ,że wiesz jak zrobić nie oznacza, że znasz się na podstawach z mechaniki budowli, wytrzymałości materiałów itd. Więc nie wiesz jak pracuje
  • Odpowiedz