Wpis z mikrobloga

Witam. Tydzień temu znalazłem porzuconego kotka i podjąłem się z różową wykarmienia go. Obecnie ma około 3 tygodni, nabrał sił, pozbył się kociego kataru. Pozostała mu jeszcze minimalna plamka na oku po wrzodzie, którego leczymy kroplami z antybiotykiem. Póki co karmimy go mlekiem Milvet. Kiedy zacząć go przestawiać na karmę? Jaką karmę wybrać? Kiedy zacząć uczyć go korzystać z kuwety oraz jaki żwirek będzie odpowiedni dla naszego kawalera? Bigos pozdrawia Mirków oraz Mirabelki i prosi o rady. #koty #kot #kocigang #smol #kitku #weterynaria
Fifczy - Witam. Tydzień temu znalazłem porzuconego kotka i podjąłem się z różową wyka...

źródło: comment_1664111228SnBgk5VAwN6VEqavdyNOeA.jpg

Pobierz
  • 29
@Fifczy: już go bardzo powoli możesz zacząc przestawiać na mokrą karmę. Dobrze jest, kiedy kocięta mają styczność z różnymi rodzajami karny w młodym wieku, wtedy nie są takie "wybredne" kiedy urosną. Co do żwirku to żadnego zapachowego, zwykły neutralnie pachnący żwirek. Pewnie będziesz musiał mu trochę pomóc żeby zrozumiał do czego służy kuweta, jeżeli młody siusia w jednym miejscu to postaw tam kuwetę, może zrozumie w miarę szybko.
@Fifczy: no to super z tym odrobaczeniem jeśli chodzi o karmy, to takie top tier to Karmy bezzborzowe wysokomiesne np catz finefood, gussto, mjamjam, Wild freedom.
Co do żwirku, to kot sam powinien sobie wybrać i będziesz musiał protestować różne, które kotu i Tobie będą najbardziej pasować. Mój nigdy nie wybrzydzał i każdy był dla niego odpowiedni, najlepiej żeby był niepylący, bo szkoda, żeby mu się coś stało w oczka. Pamiętaj,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fifczy: Korzystać z kuwety możecie go uczyć już teraz :) Suchą karmę podaje się około 6-8 tygodnia życia kotka, dla maluchów przeznaczone są te z dopiskiem Junior :) Ważne, żeby kupić jakąś dobrą, pełnowartościową i drobną, żeby mu się wygodnie gryzło :)Jaki żwirek? No cóż, tutaj każdy kotek lubi co innego, osobiście polecam żwirek samozbrylający, który można spłukać w kibelku :) Wszystkiego dobrego i powodzenia :)
Suchą karmę podaje się około 6-8 tygodnia życia kotka, dla maluchów przeznaczone są te z dopiskiem Junior :)


@Foxcomedy: suchą karmę to sam sobie jedz. Koty absolutnie nie powinny jeść suchej karmy! Powoduje ona drastyczne skrócenie życia kota, choroby np cukrzycę czy problemy z nerkami. Karmy suche są wysoce przetworzone i zawierają dużo węglowodanów. Nawet karny, które w składzie mają np dużo mięsa maja podany skład przed obróbką, a nie po
@Fifczy: co do żwirku to ja np. uwielbiam cat's best czerwony. Można spłukać w kiblu, zgrupia wszystkie siuśki w kilka sekund. Ale jest drogi, 40l to koło stówy, ale starcza na ok. 4 miesięcy, jak kot jest jeszcze mały to pewnie na dłużej.

Karma... może samej suchej mu nie dawaj, ja np. mojemu gówniakowi daję 50% zapotrzebowania kalorycznego z mokrej i 50% z suchej, przy mojej aktualnej karmie to jakieś 93g
@miras_m:
cat's best czerwony. bardzo dobry żwirek, a nie nosi Ci się po mieszkaniu? Bo mój kot bardzo go roznosił. Teraz zamówiłem właśnie pellet zbrylajacy się z tej samej firmy i zobaczymy jak będzie, ale 20l kosztowało 90zl, więc cena spora.
Animonda jest lepsza niż marketowe, ale to karma wysokopodrobowa, może powodować biegunki u niektórych kotów. Mój w ogóle nie chce tej karmy tknąć. Woli karmę z większą ilością mięsa mięśniowego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Glikol_Propylenowy:
Niestety nie masz racji :) Kotek powinien jeść suchą jak i mokrą karmę :)

Zasada żywienia mieszanego zakłada, że podajemy naszemu kotkowi zarówno karmę suchą, jak i mokrą. Takie rozwiązanie zda egzamin gdy podajemy jedzenie o określonej porze. Dwie porcje mokrej karmy, na przykład rano i wieczorem, oraz stały dostęp do karmy suchej przez cały dzień.
Spożywanie wielu drobnych kąsków w ciągu dnia jest zgodne z naturalnym sposobem żywienia, a
Karma dla kota musi zawierać odpowiednią ilość białka, tłuszczy zwierzęcych i takich składników, jak fosfor, wapno, magnez, arginina, podstawowe kwasy tłuszczowe, witamina A, niacyna i tauryna. Odpowiedni pokarm dla kota stanowi idealnie zrównoważone połączenie wszystkich składników odżywczych i gwarantuje posiłki ubogie w węglowodany, a bogate w białka.


@Foxcomedy: Rozumiem, że wg Ciebie i tego co tu napisałeś karmy mokre nie dostarczają kotu wszystkich niezbędnych składników odżywczych? ( ͡° ͜ʖ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Glikol_Propylenowy:
Rozumiem, że wg Ciebie i tego co tu napisałeś karmy mokre nie dostarczają kotu wszystkich niezbędnych składników odżywczych? ( ͡° ͜ʖ ͡°) i trzeba dodatkowo dawać mu karmy suchej?

Źle rozumiesz, nie czytasz ze zrozumieniem :)

We wszystkim się z Tobą zgadzam :) Nie uważam żeby kot jadł tylko suchą karmę, wręcz przeciwnie, to ma być tylko dodatek :) Kotki nie lubią monotoni.

Prawda jest taka,
@Fifczy: zawsze sie zastanawiam, dlaczego ludzie zadaja takie pytania w necie, zamiast zapytac po prostu weterynarza? to chyba nie chodzi tylko o hajs, bo wiekszosc lekarzy i tak udzieli takich informacji za darmo