Wpis z mikrobloga

dupa dopiero pęknie, jak trzeba będzie zejść trochę niżej niż pensja kardiochirurga

@jfrost Nic takiego się nie wydarzy, cieszcie się póki jeszcze w ogóle da się po polsku dogadać z majstra i mimo że gwarą. Boom od lat w Skandynawii i Niemczech/Austrii wysysa i dalej będzie wysysać nietylko majstrów ale i sprowadzanych do PL Ukraincow. Z tego się zrobiło wielkie podziemie teraz w Europie. Polecam na maks uczyć się robić wiele rzeczy
@Yoney: zwykle 9, piątek 6-7, przed odbiorami więcej

@patrykolos: ja branzowiec, imo trochę lepiej, myślisz życzeniowo i jak ktoś napisał coś co nie pasuje do narracji to robisz jakieś dziwne wycie, co ja ci poradzę że tak mam, że tak tu jest? Mam napisać że jest beznadziejnie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Frank_Parker: firma warszawa, ale ja działam na zachodzie Polski "na miejscu". Jeśli jesteś elektrykiem
@dasasty: Znajomy dom budowal to sam za kierownikiem latac musial zeby jego pilnowac czy on posprawdzal co trzeba. Pamietam ze naiwnie troche typa bronilem mowiac do kumpla, ze skoro tamten za to odpowiada to sprawdzi co trzeba.

Wczoraj sie dowiedzialem, ze znajomej dom postawili, podloga juz zrobiona, sciany, plytki, za kominek sie wziela. Kupiony przywoza, majstry chca instalowac, okazuje sie ze komina w domu nie ma. Zapomnieli zrobic. Nie ma wcale.
@dasasty tym majstrom to się w dupach poprzewracalo, muszą teraz mówić klientom "dzień dobry" i odbierać telefony. Do czego to doszło.


@mookie do tego większość przestała robić po 10 godzin i w soboty nie robią. Masakra jakaś, przecież to nie praca biurowa, że muszą mieć dwa dni wolne w tygodniu. A najgorsi to są ci którzy zachorują i nie chcą przyjść chorzy, jak mam bombelkowi wytłumaczyć, że nie zobaczy w tym tygodniu
@patrykolos: Szczegolow nie znam jeszcze. Znajoma sie nie zna zupelnie na budowach itd. Chciala miec wymarzony dom. Zatrudnila wykonawce, kupila plan domu i chciala mieszkac.
Okazuje sie ze nie wystarczy zaplacic specjaliscie za jego prace tylko trzeba go pilnowac jak dziecka bo on ma #!$%@?.
Ciekawe jak to sie rozwiaze w sumie. Czy taki kierownik budowy to odpowiada za to ze odebral dom niezgodny z planem czy to jest wydmuszka
@dasasty siedzę w branży. Wiele usterek jest zasadnych, ale drugie tyle nieistotne w ogóle, a Janusze i Grażyny oczy Ci wydrapią bo oni PŁACĄ. Ludzie płacą za malucha, a chcą mercedesa s klasę ¯_(ツ)_/¯
Ludzie płacą za malucha, a chcą mercedesa s klasę


@malkontent: to moze nalezaloby zweryfikowac tworzenie kosztorysu, bo nawet taka grazyna ma prawo dochodzic przed sadem wykonanie uslugi zgodnie ze sztuka a nie na #!$%@?

tzn . 'na sztuke'
@Ogorek95 tak myślałem że warszawa. Jedynie tam można dostać taka kasę chociaż i tak 7k dla swiezaka po studiach wydaje się mi mocno naciągane. Dzięki za daleko ode mnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Ogorek95: pracuje w budowlance od 2012 roku, od inżyniera budowy i-el po projektanta.

@viejra: oczywiście, że nieosiągalne. Elektromontaż w zależności od rejonu oferuje dla inzyniera po studiacj od 3200 do 4000 zł. Elektrobudowa podobnie, Elektrotim jeszcze mniej. W ZUE i ZPUE można jako tako jak trafisz do dobrego oddziału.

No i zachodnie korpo, Skanska, Bremer, Eifage - zarobki lepsze, warunki też. Choć taki Budimex oferuje 5x9h na UoP standardowo.