Wpis z mikrobloga

Co to w ogóle za pomysl, zeby powtarzac pierwszy taniec? Moze za mało bywam na weselach, nie spotkałam sie z tym. Nie dziwie sie, ze odmówili. Co do karmienia sie tortem - mozna pokroic po prostu tort i dać gościom? A przyjęło sie, ze musi być karmienie i koniec kropka. Ja robilam swoje wesele w plenerze z grillem i strasznie się wkurzałam jak znajomi wymuszali te weselne zwyczaje. ;/ hejt polecial na te Justyne straszny, a znała typa od kilku godzin. Nie dziwie sie, ze nie chciala sie całować i karmic wzajemnie z obcym typem przez kamerami. :/
#slubodpierwszegowejrzenia
  • 18
@Jaskier no spoko, tylko ze w tym programie juz dawno nie chodzi o znalezienie meza/żony. ;D wiec się naprawdę nie dziwie, ze nie chce robic blazenady. Oczywiście dla mnie sam udzial w tym programie to zenada. Ale gdybym juz wpadla na tak idiotyczny pomysl, to gdyby gosc mi nie przypadl do gustu, nie bawilabym sie w buziaczki i karmienie torcikiem.
@Zuza1990: rozsądna osoba (no ok rozsądna i udział w takim programie trochę się wyklucza ale powiedzmy że w miarę ogarnięta osoba) nawet jeśli nie podpasuje jej 2 połówka (a w przypadku tej babki nie widać żeby ją obrzydzał) zaciśnie zęby zachowa się przed ten miesiąc przed kamerami tak żeby się jak najlepiej zareklamować i po programie bez problemu znajdzie partnera. W przypadku tej pary jeszcze będzie "wesoło" coś tak czuję
@Jaskier a ludzie wiecznie oczekuja konwencji typowego wesela, nawet jak sie robi kurcze weselne ognisko zamiast zabawy w sali. Chętnie zrobiłabym swoje wesele w sali weselnej, ale ze wzgledu na "weselne zwyczaje", ktorych nie lubimy, zrezygnowaliśmy. Wlasnie przez ludzi, ktorzy by wderali, bo nie mamy ochoty na karmienie sie torcikiem. I tak gderali. Bo kuzwa musi być to i to i to.
@Zuza1990: to widać kwestia gości - miałam ślub na sali weselnej, goście na tyle nas znali, że wiedzieli, że nie lubimy ani disko polo, ani weselnych zwyczajów i tego nie było. Nawet jak jakiś wujek zaintonował weselne przyśpiewki, to ludzie raczej nie reagowali. A miałam ślub cywilny z pominięciem zdecydowanej większości elementów tradycyjnych (tłuczenia kieliszków, karmienia się tortem, piosenki dla rodziców, śpiewania sto lat, gorzko itp.). Goście to też dorośli ludzie
@Zuza1990: ja akurat widziałam pretensje głównie o torta i niechęć jedzenia z jednego talerza. Sam fakt zjedzenia osobno jest przecież całkowicie okej, dla mnie nawet jako dla gościa karmienie się nawzajem jest krindżowe, ale to właśnie jej komentarze były bardzo nieeleganckie, niezależnie czy zjadła tego torta, czy nie. Nawet jeśli goście byli upierdliwi, to wciąż powinna starać się wybrnąć z sytuacji jak najlepiej dla siebie - jej zachowanie świadczy o jej
@Jaskier: goście nie finansują tego cyrku, więc niewiele mają do powiedzenia. Uważam, że to totalne chamstwo iść na wesele bliskiej osoby, które będzie filmowane dla tv, i kazać tej bliskiej osobie całować się z kimś obcym. Jak ludzie tak traktują przyjaciół/rodzinę, to ciekawe jak wrogów.
@arizona_kk a w moim ogrodzie. :) byl duzy namiot, lampki, lampiony na drzewach. Zamowiliamy catering, a w nocy grillowaliśmy. :) a no znajomi wlasnie cisneli na krojenie tortu i karmienie siebie, gorzko gorzko oczywiscie... I oczepiny obowiązkowo. Nie lubie takich rzeczy. Moze zrazilam sie do oczepin, dlatego ze na wiekszosci wesel, na ktorych byłam, byla to blazenada. Ale w sumie u nas nawet spoko to wyszlo.