Wpis z mikrobloga

Naprawdę nie wiem jak bardzo bezmyślnym trzeba być, by regularnie jeść z kuchenki mikrofalowej, która podgrzewa jedzenie w tak wysoce nienaturalny sposób- kuchenka taka nie przekazuje ciepła, ale "podgrzewa" falami radiowymi, które wywołują w jedzeniu drgania cząstek wody i przez to wytwarzanie ciepa. Do tego takie jedzenie jest o wiele gorsze w smaku niż podgrzane w normalnych urządeniach (wytwarzających ciepło i przekazujących je na jedzenie).
To musi być niezdrowe i szkodliwe, nawet jeśli teraz nie ma 100% dowodów, ale kiedyś to udowodnią.
Nigdy nie zamierzam kupić tego ustrojstwa. Pamiętam jak kiedyś za dzieciaka ojciec ładował telefon przy jabłkach, to go pogoniłem z tym telefonem do pokoju by nienapromieniowywał jedzenia telefonem, a co dopiero podgrzewać jedzenie falami radiowymi jeszcze.

#kuchnia #gotujzwykopem #ciekawostki #zdrowie #nauka #agd #mieszkanie #dom #swiat #technologia
Itslilianka - Naprawdę nie wiem jak bardzo bezmyślnym trzeba być, by regularnie jeść ...

źródło: comment_16636898052toXFcWSquZSslejgmNJZp.jpg

Pobierz
  • 111
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Itslilianka: Jeśli kogoś interesuje czy mikrofala jest zdrowa czy nie, to wg najnowszych badań jest to najzdrowszy sposób podgrzewania posiłków, na równi z gotowaniem na parze.
  • Odpowiedz
@Itslilianka: nie radiowe promieniowanie, tylko mikrofalowe. Nie drgania cząsteczek wody, tylko ich rotacja. W wyniku zjawiska relaksacji tej rotacji zachodzi przekazanie nadmiaru tej energii na oscylację. No i wiesz, że objawem ciepła jest właśnie zwiększone drganie podgrzewanej cząsteczki?
Zresztą, kogo ja pytam.
  • Odpowiedz
@Itslilianka: oczywisty bait, tym głupszy że faktycznie jedzenie z mikrofalówkinjest mniej zdrowe
Potrawy nagrzewają się nierównomiernie i o ile któryś fragment zrobi się pod koniec ciepły, o tyle bakterie i pasożyty tam nie zdążą wymrzeć (a o to też chodzi w podgrzewaniu)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Itslilianka

Dyrektor Centrum Badań Profilaktycznych Uniwersytetu Yale David Katz podkreśla, że żywność podgrzewana w mikrofalówce nie jest gorsza pod względem zawartości witamin i składników mineralnych od jedzenia poddanego innym formom obróbki termicznej. Używanie mikrofalówki może wręcz wpływać pozytywnie na wartość odżywczą przygotowanego w niej jedzenia:

pozwala zachować niemal 100 proc. kwasu foliowego w szpinaku (podczas gotowania pozostaje ok. 30 proc.),
w mięsie prawie nie wytwarzają się rakotwórcze nitrozaminy, co ma miejsce podczas
  • Odpowiedz
@jedyny_wolny_login: No pewnie, że smakuje gorzej jest takie zmurszałe te jedzenie a po drugie, że to niezdrowe wiadomo już od dawna. Ja tam od dziecka wiem, że mikrofala jest niezbyt zdrowa nie wiem co tutaj takiego kontrowersyjnego (oprócz ostatniego zdania z jabłkami ale to chyba jakaś zarzuta). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Itslilianka: bait, ale: fale radiowe są dłuższe id mikrofalowych, które stosowane są w MIKROfalówce.
Co do jedzenia, to nie jest niezdrowe, ale może być ponoć mniej zdrowe (wskutek częściowego niszczenia witamin), jeśli podgrzewa się je szybko na dużej mocy.
  • Odpowiedz
@Itslilianka: pasta jak pasta, ale jeżeli komuś jedzenie z mikrofali smakuje znacznie gorzej niż zwykłe to znaczy, że podgrzewa je zbyt szybko na zbyt dużej mocy. Wystarczy zmniejszyć moc i wydłużyć trochę czas xD
  • Odpowiedz