Wpis z mikrobloga

Zależy co chcesz podłączyć dodatkowo, naziemna kablówka czy drugi satelitarny


@diabe: chcę póki co podłączyć jedną antenę

Jaka masz instalacje sat w domu? Głównie konwenter na antenie. Bo sporo za sprzęt zapłacisz a pytanie czy wykorzystasz


@31337: mam jakąś 10 letnią czaszę z konwerterem, a co ten konwerter potrzebuje do najlepszego sygnału?

Poprawcie jeśli się mylę, z tego co wyczytałem, to:
1. kupuję dekoder,
2. wrzucam firmware np. OpenATV przez
  • Odpowiedz
@I-____-I: to pytanie po co Ci taki sprzęt jaki chcesz kupić, jak nie masz konwentera unicable?
I drugie pytanie czy chcesz nagrywać np na dysk jeden program a drugi oglądać?

Na 99 procent kupując dekoder możesz go dostać z wszystkim zainstalowanym, albo robić pełna instacje jak chcesz
  • Odpowiedz
@31337: ten konwerter jest wymagany do działania tego dekodera? Dlaczego nigdzie o tym nie piszą na sklapach?
Chciałbym oglądać jeden program a drugi nagrywać, co do tego potrzebuję oprócz dysku?
  • Odpowiedz
@leaving_meaning: a do tego potrzeba wykupić 2 subskrypcje czy jak to działa żeby oglądać/ nagrywać 2 programy w jednym czasie.
Dodatkowo tam jest PiP na 4 obrazy chyba, to 2 będą puste? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@I-____-I: musisz wymienić konwenter na czaszy na unicable wtedy na jednym kablu od anteny do dekodera masz 8 urządzeń naraz, oglądasz na tv jeden, drugi nagrywasz, trzeci po iptv w LAN puszczasz na tablet albo na inne telewizory
  • Odpowiedz
musisz wymienić konwenter na czaszy na unicable wtedy na jednym kablu od anteny do dekodera masz 8 urządzeń naraz, oglądasz na tv jeden, drugi nagrywasz, trzeci po iptv w LAN puszczasz na tablet albo na inne telewizory


@31337 @I-____-I: Jest wlasnie tak jak napisal 31337. Ja uzywam to z TnK (tyle mi wystarcza). Na android jest apka Dream player'. Ogladasz w danej chwili kanal jak Ci sie podoba w innym pokoju
  • Odpowiedz
@leaving_meaning: dobra, to jeszcze raz, potrzebuję odpowiedni konwerter Unicable, dekoder, zainstalowane firmware i software do emulacji.
Co dalej, jaką subskrypcję potrzebuję żeby działało mi to nagrywanie? Zwykła subskrypcja"best cccline eu" na 1 urządzenie znaleziona w google, będzie mogła być podzielona na te 8 kanałów? Czy muszę szukać takiej, która wyraźnie zaznacza że jest możliwość dzielenia na wiele urządzeń?
No i to unicable działa na normalnym kablu/wtyczkach sat?
  • Odpowiedz
@I-____-I: No przeciez napisalem ze nie uzywam cccamow. Napisalem jak to dziala ze zwyklymi pakietami i kartami od operatorow. Moze jest tu jakis mireczek co bedzie potrafil Ci na to pytanie odpowiedziec. Z drugiej strony z tego co pamietam linijki kosztuja jakies smieszne grosze wiec mozesz raczej bez wielkiego ryzyka wyprobowac.
  • Odpowiedz
@korexus: nie znam się na tym, a dekoder ma działać bez zawieszania się i innych niespodzianek.
W dodatku ma wejście na dysk, 2 porty usb 3.0, 1gbit sieć i ekran z przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz