Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 166
@murison: to akurat świetna wiadomość. Ta sól na drogach, to największe gówno w zimie. Najlepiej jakby jej całkiem zabrakło.
  • Odpowiedz
Ta sól na drogach, to największe gówno w zimie


@gulo: rozumiem, że kiepsko wpływa na karoserię, ale gdyby nie sól to gołoledź każdego ranka powodowałaby "ale urwał" i takie korki, że jeszcze byś za solą zatęsknił...
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP:

gdyby nie sól to gołoledź każdego ranka


CO TO ZMIENIA XD

Sól obniża temp. zamarzania wody z 0 stopni na -4 stopnie czyli gołoledź i tak się zrobi jak w nocy temperatura spadnie. Taka różnica, że się roztopi lód troszkę wcześniej i tyle xD
  • Odpowiedz
rozumiem, że kiepsko wpływa na karoserię, ale gdyby nie sól to gołoledź każdego ranka powodowałaby "ale urwał" i takie korki, że jeszcze byś za solą zatęsknił...


@WLADCA_MALP: gowno prawda, wystarczy sypac samym piachem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gulo: też uważam, że piasek lepszy, ale podejrzewam że wygrały kwestie czyszczenia kanalizacji burzowej, która na milion procent by się od piasku dawanego w takich ilościach na drogi, jak sól, by się zwyczajnie zapchała na amen.
  • Odpowiedz
rozumiem, że kiepsko wpływa na karoserię, ale gdyby nie sól to gołoledź każdego ranka powodowałaby "ale urwał" i takie korki, że jeszcze byś za solą zatęsknił...


@WLADCA_MALP: a wystarczy zmienić opony na zimówki lub mieć całoroczne które mają choć trochę bieżnika i są młodsze niż 4 lata. Ale nie. W tym kraju większość woli mieć zardzewiałe podwozia niż wydawać pieniążki na jakieś tam opony. Opony to się kupuje razem z autem
  • Odpowiedz
@Plp_: przy gołoledzi nawet najnowsze opony nie pomogą, jak dobrze #!$%@? mrozem to pod górke nie wjedziesz jak bedzie lód na drodze
  • Odpowiedz
@mith: mam starego rzęcha bez esp, ABS chwdp itp. Byłem zeszła zimą na urlopie w górach świeżo po wymianie opon. Gdy ja normalnie wjeżdżałem pod górkę to mijałem kilkuletnie suvy które jechały tyłem w przeciwnym kierunku z zablokowanymi kołami xD Serio, wystarczy raz na jakiś czas kupić nowe opony. To nawet nie jest kwestia ich zużycia bo możesz mieć opony z nowym, praktycznie niezużytym bieżnikiem (hyhy patrz Seba ile mięska!!11), ale
  • Odpowiedz
@murison: Cóż, mój dwudziestoletni złomek by się ucieszył, jakby w tym roku soli nie sypali ( ͡º ͜ʖ͡º) @Plp_ @mith Kilka lat temu na swoich świeżutkich zimowych Nokianach made in Russia dałem radę jako jedyny podjechać pod górkę na ośnieżonej i oblodzonej kostce brukowej, a fura zwykłe FWD i bez łańcuchów, ale już polecam tak na Soszów, jak akurat mają w dupie odśnieżanie/posypanie się wybrać, suvy
  • Odpowiedz
Ta sól na drogach, to największe gówno w zimie. Najlepiej jakby jej całkiem zabrakło.


@gulo: Gdyby nie ona i mix z piaskiem to autostrada A4 pod górę św. Anny codziennie w zimę byłaby zablokowana... Raz zaspali i 3 godziny w korku stałem, bo ciężarówki rogala wykręcały.
  • Odpowiedz