Wpis z mikrobloga

Widze,ze duzo osob zachwala McDonalds,czy innego Starbucksa

Ja nie daje kredytu zaufania McDonaldowi,to ze byl zawsze bezpieczna wyspą to nie oznacza,ze tak dalej będzie,wjada nowe restrykcje zwiazane z miesem,czy cokolwiek i Mc sie nie utrzyma,za mieso muszą coraz wiecej płacić,jest poroblem z woda gruntowa w Stanach,a ten przemysl potrzebuje jej hektolitry (zobaczcie na H2O w Stanachach,cena wody wystrzelila i zapewne bedzie rosnac-tak woda mozna handlowac)wiecznie kosztow na klienta nie zgonia,
Jesli chodz o Starbucks to uwazam, ze ta cena jest zwiazana z jakas grupa ludzi co popmuje ten balon,a pewno nie stoja za tym jakiekolwiek fundamenty.Ta cena jest nierealna
Uwazam,ze to jest jedna z ostatnich okazji zeby to shortowac,oczywiscie moze podskoczyc jeszcze troszke,,ale jak ruszy w dół,to dobrze jak 7 bedzie z przodu,kwestia czasu

Zobaczysz jak tam w Stanach sie zacznie grubo dziac,w sensie burdy itd.muslicie,ze nie bedzie gorzej?jak tam juz rabuja w bialy dzien,nawet ostatnuo Ozzy Osbourn sie stamtad ostatnio sie zawijal i zwrócił do Angli,bo strach na ulice wychodzic
Spoleczenstwo jest maksymalnie drenowane i
jak ludzie poczuja głód itd.to szybko znajda sie na ulicy
Przeciez ten tlum to zniszczy wszystko co bedzie stalo na drodze,juz mielismy niedawno tego namiastke,jak forsowali capitol

Takze,nawet nie ma sensu brac to na long term,bo wszystko sie moze zdarzyc w obecnym okresie,uwazam,ze to tylko namiastka

Daje niedlugo czasu i Starbucks dostanie lanie na 100%,
Co do Mc,jedna wiadomosc od zielonych i dziękuję,noe.zapomonajmyzapomonajmy,ze krowy sa fe,bo wytwarzaja duze ilosci azotu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A nikt nie chce,zeby misie polarne wyginely ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mark my words

#gielda #inwestycje #finanse #ekonomia #gospodarka
  • 32
@Byku_of_wall_street: Byku niestety twoje wpisy pokazują tylko, że masz tylko kilka argumentów co do shortowania konkretnych akcji. "Wjadą restrykcje na mięso, biznes upadnie" potem grasz short na przestrzeni dni i albo odda albo nie odda, a biznes nadal stoi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli faktycznie w to wierzysz to zamiast skakać z shorta na shorta graj całością na upadek starbucksa, coś jak niektórzy traderzy robili z Valeant
@InteligentnaZielonka: z shortami jest ten problem że utrzymanie pozycji jest kosztowne. Jeśli masz dużą pewność że jakaś spółka będzie miała duże spadki w najbliższych 5 latach to niemożliwość ustalenia dokładniej czy będzie to w przyszłym roku czy za 5 lat może cię słono kosztować i zniwelować ewentualny zysk. Nie mówiąc o chwilowym, nieuzasadnionym fundamentalnie umocnieniu które np może wiązać się z hossą wszytskiego która #!$%@? twojego shorta. Ja bym nie ryzykował.
@InteligentnaZielonka:
Niestety,ale to Ty szukasz dziury w calym i gadasz glupoty
Posluchaj podam przyklad
Wchodzilem w autonation przy 220 plus,zajalem oczywiscie pozycja krotka
Spadlo do 104
Nastepnie w przciagu chwili zrobilo sie 134
Takze gdybym tego nie sprzedal po takim wielkim spadku to bylbym w pewnym momencie na minusie
A takze jak podskakiwalo do plus 220 znowu sie ladowalem
Ladne kombo z tego wyszlo,bo gdybym to do dzisiaj trzymaj to bylbym
@Byku_of_wall_street: Wszystko widziałem, ale przewidywanie przyszłości w sposób, w który to robisz nie jest jakieś wybitne i zaskakujące ( ͡º ͜ʖ͡º) Każdy trzeźwo myślący INWESTOR może łatwo zidentyfikować co jest wydmuszką rynku stymulowanego dodrukiem, a co nie i jak zawirowania makroekonomiczne mogą wpłynąć na wycenę np. firm logistycznych.

Pamiętaj, że starbucks to bardzo świetny brand i jest to biznes, który może na bazie kawy tworzyć miliony
@InteligentnaZielonka:
Jak ja nimi gardze
Poza tym skad wiesz czym sie w zyciu zajmuję i skad mam tyle czasu,aby to wszystko sledzic analizowac zapisywac itd bo jest co zrobić
(Oczywiscie moge byc rowniez prysztatym nasolatkiem:))

Popatrz na wykres,w maju zjechalo do 69 dolarow?powiedz mi co stalo za takim zjazdem?
A najwazniejsze,czy dana przyczyna
spadku zostala naprawona,zalatana?
Oczywiscie,ze nie.Malo tegi zostalo dolozone tylko do pieca,bo gospodarka ma sie gorzej niz w maju
@Byku_of_wall_street: byłem pewien ze widzialem wpis jakiegos gościa co shortuje McDonalds kilka miesiecy temu, pod nosem mowilem ze ten gosc nie wie co robi(pisalem w innym temacie dlaczego, ogolnie fastfood to beneficjent tego 'kryzysu'), w miedzyczasie McD pokazał bardzo dobry raport i otarł sie o ATH. I to przy wojnie i lockdownach w Chinach(ich drugim najwiekszym rynku). Tym gosciem od shorta byles Ty. zakładałeś po cenie 233 (mcd obecnie 255 i
Pobierz kot_morderca - @Bykuofwallstreet: byłem pewien ze widzialem wpis jakiegos gościa co s...
źródło: comment_1663502981yFtzTBWLxxJQtsd0s1teSE.jpg
@kot__morderca:
Absolutnie,pamietam,ze weszlo jako ostatnie z najmniejszym zarobkiem
Nie trzymam
A widzisz zebym trzymal Autonation po 108?
Przeciez ostatnio 6 pozycji mialem w tym po 125 i sprzedalem po 109
Takze gdzie.sie podzial ten za 108?
Juz dawno fawno temu zostal pieniężny
Z tej listy co podales to po 2 tygodniach wszystko weszło
Skoro znalazles.tenz.post na pewno jest kolejny w ktorym sie do tego odnosze
To jest swing trade,wypateujesz overbought.czy oversold
@InteligentnaZielonka:
Po pierwsze to ja tu nie dyskutuje
Widziales ile razu cos napislem cos pod czyims postem?kilkanascie od początku zalozenia konta
Uwielbiam gielde,ta cala otoczke.,dreszczk,rozkminy,alalizy
Mozesz mi nie wierzyc,ale ide spac z mysla gielda i wstaje z mysla gielda,moge powiedziec,ze to jest moje zycie,pasja,zajawka
A czemu nie dyskutuje?bo ignorancja jest taka,ze sie przejadlo,wszyscy kolorowe okulary.,Takze teraz tylko priv sobie gadam z osobami

Czemu?bo mnie nie obchodza tutejsze fantacje,fanaberie too the moon,zero
@Byku_of_wall_street:
O spadkach banków pisałem widze 9 miesiecy temu i byłem pewien ze rząd wymysli cos w stylu wakacji kredytowych/dopłat etc:
https://www.wykop.pl/wpis/62888613/panie-glapinski-poprosze-takie-50-pb-co-miesiac-ma/#comment-222756245

rowniez o spadakach budowlanki pisałem prawie rok temu (z surowcami na budowlanke włacznie/miedź, choc fakt nie przewidzialem wystrzału na węglówkach/wojna)
https://www.wykop.pl/wpis/61051275/to-ja-czarny-labedz-zaczynam-zbieranie-kontraktow-/#comment-219858557

pisałem na tagu kiedys więcej, ale juz mi sie nie chce. widać młody jesteś i nie było Cie tutaj. Obecnie uważam że przejadą sie ludzie shortujacy fastfoody bo
@kot__morderca:
I fajnie,elegancko
Ale,to jest kropla w morzu z tym co ja przwidzialem
Nie chodzi mi,ze ja jestem lepszy od Ciebie,absolutnie,bo mozesz byc inteligentna jednostka
Ale chodzi mi o to,ze chyba troche na sile szukasz dziury w calym
Koniec koncow,Ty uwazasz ze rokuja na przyszlosc a ja,ze jest bardzo niestabilnie,cos czuje,ze ta bezpieczna wyspa jest zagrozona,podalem konkretne argumenty,ktorych sie trzymam
I tyle,wymienione poglady
Ja tego nie dotykam na longterm a Ty