Wpis z mikrobloga

@allX: Wydaje mi się, że po prostu po zniszczeniu mostów i przepraw nie mają jak dostarczać im uzupełnień. Więc w praktyce skończy im się wszystko i co wtedy zrobią? Zaczną rzucać kamieniami w Ukraińców. Będą musieli się albo poddać albo zginąć.
  • Odpowiedz
Tak samo kompletną bzdurą było to "info" od Wolskiego parę dni temu.


@Thorkill: niczym tego nie podparł, temat ucichł. Czuć że tam jest sieczka cały czas, Kisielivkę co jakiś czas Ukraińcy zdobywają, odtrąbiają sukces, potem tydzień ciszy i znowu Kisielivkę zdobywają. Za to Girkin twierdzi że Rus zdobywają Posad-Pokrowskie ¯\_(ツ)_/¯

Nieźle będzie ten teren przeorany...
  • Odpowiedz
Kisielivkę co jakiś czas Ukraińcy zdobywają,


@pilot1123: Dokładnie. Pierwszy raz o tym ze Kisielivkę została rzekomo zdobyta przez Ukrainców to przeczytałem na twitterze pod koniec czerwca. Parę dni temu na rosyjskich kanałach ukazał się materiał filmowy z Kisielivki. Rosjanie wciąż tam są i wygląda że ta miejscowość nie jest wcale w pobliżu frontu.
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: Ktoś tam na zachodnim twittrze dwa dni temu wrzucał zdjęcia satelitarne z Nowej Kachówki gdzie było widać naprawę uszkodzeń mostu na tamie i stworzenie jakiejś przeprawy pod tym mostem. Ja już nie pamiętam jakie to było konto ale może kolega @pilot1123 będzie pamiętał bo chyba też to widział.
  • Odpowiedz
trzeba przejechać przez most w całości xD


@Hieronim_Berelek: Częśc transportów nie przejedzie. To jest jasne i nikt nie polemizuje z tym że sytuacja logistyczna Rosjan na zachodnim brzegu Dniepru jest trudna. Ale od "trudna" do "beznadziejna" jak tu niektórzy malują obraz sytuacji od paru dni, jeszcze daleka droga.
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: @Thorkill: nie mogę się dogrzebać, ale raczej to było proukraińskie źródło ze zdjęciem niskiej jakości z satelity. Ukraińcy co parę dni meldują ostrzelanie jakiejś barki, można stąd wnioskować że rosjanie co chwilę coś próbują wyciągnąć.
Przestały się pojawiać filmiki z TB2 ponownie, więc przyjąłbym że Rosjanie załatali dziurę w opl.

Przecież Rosjanie nie są aż tak głupi, żeby czekać z założonymi rękami aż 1/3 ich armii zdechnie
  • Odpowiedz
@Thorkill: > Częśc transportów nie przejedzie. To jest jasne i nikt nie polemizuje z tym że sytuacja logistyczna Rosjan na zachodnim brzegu Dniepru jest trudna. Ale od "trudna" do "beznadziejna" jak tu niektórzy malują obraz sytuacji od paru dni, jeszcze daleka droga.

Nie są głupi, próbują, ale ostrzał naszych najlepszych braci Ukraińców niweczy im te plany w baaaaardzo dużym stopniu.

Czas i logistyka działa na niekorzyść
  • Odpowiedz