Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko183
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

476

Jak Japonia sprawiła, że nie jest możliwe posiadanie dzieci.

Pokaż treści 18+

Jak Japonia sprawiła, że nie jest możliwe posiadanie dzieci.

Japonia ma najnizszy wskaznik narodzin w historii, a politycy panikuja. Zachodnie media uwielbiaja krytykować za ten stan rzeczy anime, "herbivore men", brak zainteresowania romansowaniem. W tym wideo omawiany jest glebszy problem i z czego wynika tak niska ilosc urodzen [ENG]

Arivederczi
Arivederczi
z
youtube.com
dodany: 24.04.2026, 09:39:54
  • #
    demografia
  • 332
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (4)

Przebiliśmy Japonię, teraz gonimy Koreę. Szokujące dane demograficzne Polski
Dereg
z next.gazeta.pl
  • 38
Globalne wskaźniki rozwodów 2025: Kompleksowa analiza
Dereg
z soulmatcher.app
  • 6

Komentarze (332)

najlepsze

groszek71
groszek71
24.04.2026, 11:39:16 via Wykop
  • 452
Dobry materiał. Przeraża ta liczba godzin pracy. Trudno by tyrając po 12 i więcej godzin mieć jeszcze siłę na randki, a co dopiero na rodzinę czy dzieci. Karoshi to japońskie określenie na nagłą śmierć z przepracowania. Jest też możliwe, że obecne pokolenie nie chce sprowadzać na świat kolejnych tak naprawdę niewolników takiego systemu gdzie żyje się tylko po to by pracować.
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

huggus
huggus
huggus
24.04.2026, 15:14:16 via Wykop
  • 97
@groszek71: Tylko te wytłumaczenie o ogromnej liczbie nadgodzin i etosie pracy nie tłumaczy tego, że to samo dzieje się we wszysttkich rozwinietych krajach na świecie. W Polsce też mamy problem z ekonomia i tym, ze kurnik kosztuje miliony monet, ale az takiego problemu z nadgodzinami nie ma. W Chinach to mieszkan maja az duzo (chociaz nie wiem jak z ich lokalizacja). Nie wiem jak to dokładnie wyglada w takich krajach
  • Odpowiedz
groszek71
groszek71
24.04.2026, 18:18:16 via Wykop
  • 82
Tak więc może diagnoza co do przyczyny nie niekoniecznie jest w pełni trafna.


@huggus: To trudny temat, ale praca ponad siły nie pomaga. Przyczyn oprócz tych z filmu jest pewnie jeszcze wiele.
  • Odpowiedz
cabis
cabis
24.04.2026, 11:18:39 via Wykop
  • 250
Polska ma jeszcze niższy niż Japonia a jeśli trend się utrzyma dogonimy Koreę Południową do 2030r.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Vinizius
Vinizius
24.04.2026, 11:58:23 via Wykop
  • 62
@cabis: Nie dziwi mnie to. Ja nie wiem jaki ma sens państwo Polska jak tu nie ma przyszłości dla wielu.
  • Odpowiedz
sebastian-podjadlo
sebastian-podjadlo
sebastian-podjadlo
24.04.2026, 16:52:07 via Wykop
  • 114
@Vinizius: W sumie to po co dbać o środowisko skoro się zwijamy
  • Odpowiedz
enzomatrix
enzomatrix
25.04.2026, 02:49:13 via Wykop
  • 204
Obecny system późnego kapitalizmu zaczyna przekształcać się w quasi-feudalizm, do tego zmiany kulturowe, postępująca idiokracja - system się musi prędzej czy później załamać.
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hubbabubbastyle
Hubbabubbastyle
Hubbabubbastyle
25.04.2026, 06:31:11 via Wykop
  • 24
@enzomatrix: Wodzowi rewolucji do pasa się kłaniam
Mecenas daje złoto mecenas wymaga
Ten system musi upaść teraz i zaraz
Śpiewane na koncercie w koszarach
  • Odpowiedz
TheKirghizLight
TheKirghizLight
25.04.2026, 08:24:20 via Wykop
  • 29
kapitalizm to miałeś 200 lat temu w Usa,


@tomasz-diog: 200 lat temu USA było nowym krajem z olbrzymią ilością wolnych terenów (zabranym rdzennym mieszkańcom, ale nie o tym temat). Rynek dopiero raczkował a ludzie z Europy często emigrowali właśnie dlatego, że w Europie było przeludnienie i tam mieli szanse na własny dom (o czym dziś w każdym kraju zachodniego świata można pomarzyć). I oczywistym było, że taki stan nie będzie
  • Odpowiedz
JoBackManhorse
JoBackManhorse
24.04.2026, 19:25:06 via Wykop
  • 166
Efektywne niewolnictwo - musisz robić darmowe nadgodziny, tylko korpo, żadnej zdalnej, nawet pić musisz z szefem, na zawołanie. I to co było na piciu to było na piciu, po 214 imprezach dalej w pracy jesteście obcy.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jerzyna-zeszczecina
jerzyna-zeszczecina
jerzyna-zeszczecina
25.04.2026, 06:42:49 via Wykop
  • 16
@JoBackManhorse: dokładnie tak jest u mnie
  • Odpowiedz
kitor_pl
kitor_pl
kitor_pl
25.04.2026, 06:45:54 via Wykop
  • 22
@JoBackManhorse: dokładnie jak w naszych januszexach
  • Odpowiedz
Zbyszek_Kudriawcew
Zbyszek_Kudriawcew
25.04.2026, 06:54:44 via Wykop
  • 140
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mk321
mk321
25.04.2026, 08:23:38 via Wypiek
  • 7
@Zbyszek_Kudriawcew jak to zrobiłeś? Jakieś AI czyta z filmu czy były napisy?
  • Odpowiedz
dr00
dr00
dr00
25.04.2026, 11:22:23 via Wykop
  • 11
@mk321: https://gemini.google.com/ streszcza filmy Youtube.
  • Odpowiedz
Snuq
Snuq
25.04.2026, 06:25:47 via Wykop
  • 82
To, że w japońskim modelu rodziny mężczyzna jest panem bankomatem, który ma z---------ć, wcale nie jest powodem braku zainteresowania związkami... wcale a wcale
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

robert-kuzba
robert-kuzba
25.04.2026, 09:58:53 via Wykop
  • 9
@Snuq: @Kartoffelpanzerkampfwagen @AppleDash Gabriel Hyodo chyba coś o tym wspominał.
  • Odpowiedz
Snuq
Snuq
25.04.2026, 10:37:14 via Wykop
  • 2
@robert-kuzba:

Gabriel Hyodo chyba coś o tym wspominał.

Zdaję mi się, że miał materiał poświęcony związkom w Japonii.
  • Odpowiedz
JazzBlurr
JazzBlurr
JazzBlurr
25.04.2026, 06:29:45 via Android
  • 74
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kupkesobieciagne
kupkesobieciagne
kupkesobieciagne
25.04.2026, 06:35:42 via Wykop
  • 34
@JazzBlurr: Ja tam i tak jestem w szoku, że znajduje się dzisiaj TAK DUŻO chłopów, którzy serio zakładają rodziny, biorą te śluby. Mamy dziesiątki tysięcy rozwodów rocznie w tym kartonie ale też dziesiątki tysięcy ślubów. Niesamowite.
  • Odpowiedz
GoodGuyHelping
GoodGuyHelping
GoodGuyHelping
25.04.2026, 09:16:32 via Wykop
  • 8
@JazzBlurr: ale to o japonii
  • Odpowiedz
papaDadid
papaDadid
papaDadid
25.04.2026, 06:29:03 via Wykop
  • 47
Wydaje mi się, że to mental. Od zawsze kluczowa byla dla mnie rodzina. Miłość, partnerstwo , małżeństwo, dzieci to najwspanialsze rzeczy , które mnie spotkały. Zawsze życzę tego własnym dzieciom. Jak masz kochajacych bliskich, każde inne g---o w życiu ogarniasz.
Mam świadomość, ze nie każdy zaliczył szczesliwe dziecinstwo i dorastał w wymarzonej rodzinie ale kazdy zasluguje by taką stworzyć. A najwieksza bzdura , ze musisz mieć miliony monet itp by mieć rodzinę
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kupkesobieciagne
kupkesobieciagne
kupkesobieciagne
25.04.2026, 06:39:55 via Wykop
  • 51
@papaDadid: Im bardziej kluczowa jest dla ciebie rodzina(co jest prawidłowym, męskim podejściem), tym bardziej może r----------ć cie na drzazgi jakaś jebnięta baba, której po 5-10 latach odwidzi się ta rodzina i zabierze ci wszystko, bo jej się znudziło.(niezgodność charakterów)

Większość chłopów, którzy nie mają dzieci również wiedzą, że kluczowa jest dla nich rodzina. Dlatego tej rodziny nie zakładają.
  • Odpowiedz
kupkesobieciagne
kupkesobieciagne
kupkesobieciagne
25.04.2026, 07:37:32 via Wykop
  • 17
I tu właśnie clou sprawy - te babę sam wybierasz


@papaDadid: Niestety to nie działa w ten sposób. Możesz pytać się dowolnej ilości rozwodników na sznurze, każdy odpowie, że zachowanie pykło o 180 stopni.
  • Odpowiedz
dziacha
dziacha
dziacha
25.04.2026, 07:12:41 via Wykop
  • 35
Godzenie macierzyństwa z zapierniczaniem w robocie nie należy do przyjemności, naturalna chęć posiadania potomstwa zaczyna przegrywać z uciążliwościami z jakimi się to obecnie wiąże.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jeden_z_gapiow
jeden_z_gapiow
25.04.2026, 07:43:31 via Android
  • 31
Korporacje zmieniają ludzi w niewolników- zwiększają koszty życia, tną wynagrodzenia, wymagają podporządkowania życia prywatnego pracy, fundusze wpływają na absurdalne ceny mieszkań. Dlatego demografia pada. Owszem potrzebują pracowników, ale w tym wyzysku konkurują ze sobą. Żadna korporacja z osobna nie chce odpuścić, dalej przykręcają śrubę. Sytuację mogłoby polepszyć państwo wynurzając zmiany. Ale politycy już dawno siedzą w kieszeniach korpo albo są ogłupieni kultem statystyk PKB. System pożera sam siebie do momentu aż się
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3147
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2946
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2558
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2499
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2252
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #dzieci
  • #nieruchomosci
  • #zwiazki
  • #ekonomia
  • #rozowepaski
  • #gospodarka
  • #takaprawda
  • #spoleczenstwo
  • #logikarozowychpaskow
  • #ciekawostki
  • #antynatalizm
  • #p0lka
  • #dzietnosc
  • #przemyslenia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking