Wpis z mikrobloga

moi dziadkowie wczoraj z dumą ogłosili, że od nowego roku podwyżki dla wszystkich, WSZYSCY będą więcej zarabiać, będzie wyższa minimalna (hura, brawo pis!). Jak powiedziałem, że będą więcej zarabiać, ale też będzie więcej zwolnień, wyższe ceny, podatki, zusy i finalnie na tym i tak stracimy jako obywatele - to powiedzieli, że się nie znam bo jestem za młody. Dziękuję dobranoc.
#inflacja #gospodarka #ekonomia
  • 111
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Artic:

Przeraża mnie to ze coraz więcej gimbazy powiela tok myślenia przedsiębiorca = prywaciarz = złodziej.

To teraz pomyślmy skąd się to bierze. Bo jak dla mnie mnóstwo przedsiębiorców działających wg "polskiej szkoły biznesu" zapracowało sobie na taką a nie inną opinię. Młodzi ludzie widzą że w krajach zachodnich nie trzeba być dowalonym specjalistą żeby zarabiać na tyle by po prostu żyć a nie wegetować od pierwszego do pierwszego gdzie byle
  • Odpowiedz
WSZYSCY będą więcej zarabiać


@neverwalkalone: wszyscy nie będą. Mojemu koledze w pracy już zapowiedzieli, że osoby, które mają aktualnie do 3600zł, podwyżek nie dostaną i mogą zapomnieć o premii sprzedażowej. Jakby ktoś pytał, duży sklep AGD współpracujący ze znaną piosenkarką.
  • Odpowiedz
czemu na zachodzie właściciel firmy ma dwa samochody i jeden dom max a u nas każdy syn prezesa musi mieć po dwa auta plus mieszkania na grand canari?


@Sisal: urojenia?

Inne badania wskazują że wysoka płaca minimalna powoduje zmniejszenie obsadowe firm a zwiększenie działalności jedno osobowych bądz mikrofirm.

poproszę o linka do tych badań
  • Odpowiedz
  • 2
Babcia żony jak mówi o nadchodzącym kryzysie to zawsze w kontekście "opozycja straszy kryzysem". Inaczej jej przez gardło nie przejdzie chyba
  • Odpowiedz
Przede wszystkim dotrzymuja słowa.


@Nanuno: Zgadza się. Beata Szydło ogłosiła hasło wyborcze "Polska w ruinie" i od 7 lat rząd PiS realizuje tę obietnicę
  • Odpowiedz
@neverwalkalone: idzie zima, część zamarznie w #!$%@?, część przetrzepie 17 fala kaszlu-19, część najzwyczajniej zdechnie bo kolejne oddziały w szpitalach są zamykane dzięki "dobrej zmianie" - jest szansa że sporo tych pasożytów nie dożyje wyborów :)
  • Odpowiedz
  • 0
@monkiusz Był przecież program mieszkań dla Polaków, tylko, że okazał się być niewypałem, co nie znaczy, że nie spróbowali. Nie zawsze wszystko się udaje.
Co do samochodów elektrycznych to powstaje w Jaworznie fabryka polskiej marki Izera przecież.
Obniżony VAT, obniżony podatek dochodowy, brak podatku dla młodych do 26 roku życia - tego też nie widzisz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@neverwalkalone: no właśnie moja babcia też mi dziś mówiła, że w TV mówili że będą podnosić płace. Oczywiście powiedziałem jej o co chodzi i już wie, ale ciekaw jestem, jak oni tę informację podali. "większe zarobki Polaków"?
  • Odpowiedz
@Nanuno: Problem w tym, że im wychodzi głównie kręcenie wałów. Większość tych programów zaczyna się i kończy na wstawieniu na stołki swoich, a później "no przecież nie zawsze wszystko wychodzi, próbowali". Inflacja bije rekordy, 70 baniek na wybory, masa kasa na respiratory, niedawna afera z Odrą już wyjaśniona? Wrak odzyskany? xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Natna213: śmierć twojej babci nic nie zmieni, bo w tej chwili wybory będą polegać na licytowaniu się kto da więcej, bo tego oczekuje tłum
  • Odpowiedz