Wpis z mikrobloga

moi dziadkowie wczoraj z dumą ogłosili, że od nowego roku podwyżki dla wszystkich, WSZYSCY będą więcej zarabiać, będzie wyższa minimalna (hura, brawo pis!). Jak powiedziałem, że będą więcej zarabiać, ale też będzie więcej zwolnień, wyższe ceny, podatki, zusy i finalnie na tym i tak stracimy jako obywatele - to powiedzieli, że się nie znam bo jestem za młody. Dziękuję dobranoc.
#inflacja #gospodarka #ekonomia
  • 111
  • Odpowiedz
podniesienie minimalnej to zubożenie większości społeczeństwa w tym momencie zwijania się gospodarki


@Sebgat: nie

Większa minimalna to nie dość, że większa inflacja


@Sebgat: no tak, musimy zostać jak najbiedniejsi, wtedy nie będzie inflacji :) W ogóle masz jakieś dane potwierdzajace, żę wzrost minimalnej jest zżerany przez inflację prawda?

ale także obniżenie różnic w wynagrodzeniach między pracownikami.


@Sebgat: To jest bardzo dobre. W takiej Norwegii różnice są wyjątkowo małe i
  • Odpowiedz
@Sebgat: twoją wypowiedź mozna podsumować tak, że trzeba dawać się maksymalnie dymać i dalej biedni mająbyć biedni, bo po prostu nie da się inaczej. Nie istnieją po prostu państwa gdzie są wysokie minimalne i żyje się dobrze xD
  • Odpowiedz
@Nanuno: @monkiusz Był przecież program mieszkań dla Polaków, tylko, że okazał się być niewypałem, co nie znaczy, że nie spróbowali. Nie zawsze wszystko się udaje.
Co do samochodów elektrycznych to powstaje w Jaworznie fabryka polskiej marki Izera przecież.
Obniżony VAT, obniżony podatek dochodowy, brak podatku dla młodych do 26 roku życia - tego też nie widzisz?

XDDDDDDD

Fajnie zatrolowałeś. Z Irezą to majstersztyk ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: @szybki_zuk: dajcie od razu 10 000,00zł każdemu - będziemy naprawdę bogaci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy Wy naprawdę nie rozumiecie, że bogactwo bierze się z rozwoju gospodarki, a nie sztucznego podbijania pewnych wskaźników - co de facto prowadzi do ubożenia?
  • Odpowiedz
@Sebgat: no tak, bo są tylko skrajności. Równie dobrze możesz postulować zniesienie wszelkich praw pracowniczych i uzasadniać to takim samym bełkotem o rozwoju gospodarki. Bogactwo bierze się z rozsądnego rządzenia, a nie z uprzywilejowania pracodawców, którzy zawsze będą starali się jak najmniej dać pracownikom, bo to ich zysk. Pieprzenie o ubożeniu to nieśmieszny żart. Wiele bogatych krajów ma płacę minimalną i jakoś nie ubożeją.
Masz pojmowanie gospodarki na poziomie sloganów #!$%@?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nanuno: w kraju gdzie wszyscy są ekspertami od wszystkiego, nie przywiązywałabym się zbytnio do autorstwa bo ktoś wcześniej napewno o tym przyl kolacji rozmawiał. Z drugiej strony dać się zapamiętać z nazwiska z jakąś klapą to też żaden prestiż.

Bez wejścia do Unii i dotacji pewnych inwestycji by nie było, i to widać gołym okiem.

O tym dlaczego ludzie wybierają tak a nie inaczej ludzie piszą napewno doktoraty.

Z twojego komentarza
  • Odpowiedz
moi dziadkowie wczoraj z dumą ogłosili, że od nowego roku podwyżki dla wszystkich, WSZYSCY będą więcej zarabiać, będzie wyższa minimalna (hura, brawo pis!). Jak powiedziałem, że będą więcej zarabiać, ale też będzie więcej zwolnień, wyższe ceny, podatki, zusy i finalnie na tym i tak stracimy jako obywatele - to powiedzieli, że się nie znam bo jestem za młody. Dziękuję dobranoc.


@neverwalkalone: No brzmi jakby Twoim dziadkiem był Kaczyński, on też ma
  • Odpowiedz