Wpis z mikrobloga

moi dziadkowie wczoraj z dumą ogłosili, że od nowego roku podwyżki dla wszystkich, WSZYSCY będą więcej zarabiać, będzie wyższa minimalna (hura, brawo pis!). Jak powiedziałem, że będą więcej zarabiać, ale też będzie więcej zwolnień, wyższe ceny, podatki, zusy i finalnie na tym i tak stracimy jako obywatele - to powiedzieli, że się nie znam bo jestem za młody. Dziękuję dobranoc.
#inflacja #gospodarka #ekonomia
  • 111
  • Odpowiedz
@Thunderlane: Zapewne masz racje bo pracownik i pracodawca są po przeciwnych stronach i mało gdzie jest to symbioza. Obie strony maja swoje wady. Ja rozumiem, ze na zachodzie Europy robisz na zmywaku i zyjesz na dużo lepszym poziomie. Wiem to bo sam zmywałem naczynia na emigracji. Teraz jestem przedsiębiorcą i powiem jak to wyglada z mojej strony. Od początku istnienia firmy jadę na kredytach. Są coraz większe ale i firma jest
  • Odpowiedz
  • 0
@monkiusz Każda partia wstawia swoich na stołki. To jest normalne na całym świecie. Nikt nie będzie wstawiał na posady prezesów państwowych spółek swoich przeciwników. Za rządów PO było to samo i za każdej innej partii będzie.
Inflacja bije rekordy w całej Europie i nie tylko. W innych krajach PiS nie rządzi, a inflacja też jest spora.
Co do Odry to tak, wyjaśniona. Przyczyną śnięcia ryb był zakwit alg.
  • Odpowiedz
@Nanuno: Inflacja jest jedna z najwyższych właśnie u nas. Nie mają pojecia o gospodarce i rządzeniu. Z jednej strony stopy w górę, z drugiej rozdawnictwo pompujące inflację coraz wyżej. Samochodów elektrycznych miał być milion do 2025, nie ma nawet 1/10 tego po 6 latach. Algi rozumiem kwitną tylko w Odrze i raz na ile lat?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@neverwalkalone: mi kiedyś babcia w podobnej rozmowie powiedziała, że taka kolej rzeczy, że my pracujemy na nich i w sumie to ją nie obchodzi to co nas dotyczy, dla niej ważne, że ona dostaje pieniążki XDD
  • Odpowiedz
@neverwalkalone: o ile #!$%@?ć pis to śmiać mi sięchce z tego hejtowania minimalnej. To już naprawdę trzeba mieć mózg przeżarty taką najgorsza kapitalistyczną propagandą. Przecież to jest wprost popieranie tego, żeby ogromna część nabiedniejszych zarła piach. Chyba nie o to chodzi nie? xD Tylko nie pitolcie, że wolny ryneczek sam to ureguluje bo nie na tym to polega xD Pracowników wyzyskuje się tak mocno jak tylko się da w danych warunkach
  • Odpowiedz
  • 0
@WrzeCiOna Czyj to był pomysł? Kto na niego pozyskał dotacje? Z tego co wiem to jeden z filarowych pomysłów PiSu. Gdyby rudy dalej rządził to byśmy w połowie byli uzależnieni od Niemiec, a w drugiej połowie od Rosji. Nie twierdzę, że zmiana obecnego rządu to zły pomysł, ale na pewno nie na Platformę i jej pokrewne.
  • Odpowiedz
@Radek41: jak na razie to pięknie wbiegamy w stagflację, a debile rządowe jeszcze dorzucają do pieca. Rok, dwa i gospodarka nam padnie i braknie młodych w kraju.
@szybki_zuk: podniesienie minimalnej to zubożenie większości społeczeństwa w tym momencie zwijania się gospodarki. Większa minimalna to nie dość, że większa inflacja, ale także obniżenie różnic w wynagrodzeniach między pracownikami. Prawie nikt nie dostanie podwyżki na poziomie inflacji, wiele osób które zarabiały kilkaset złotych
  • Odpowiedz