Wpis z mikrobloga

moi dziadkowie wczoraj z dumą ogłosili, że od nowego roku podwyżki dla wszystkich, WSZYSCY będą więcej zarabiać, będzie wyższa minimalna (hura, brawo pis!). Jak powiedziałem, że będą więcej zarabiać, ale też będzie więcej zwolnień, wyższe ceny, podatki, zusy i finalnie na tym i tak stracimy jako obywatele - to powiedzieli, że się nie znam bo jestem za młody. Dziękuję dobranoc.
#inflacja #gospodarka #ekonomia
  • 111
  • Odpowiedz
@cagogsg Ciekawe gdzie jest ten mityczny próg młodości, po przekroczeniu którego już możesz zabierać głos, bo w końcu się znasz.
Oczywiście nie istnieje
18 latek głosujący na PiS - taki młody a już mądrze wybiera
18 latek nieglosujacy na PiS - młody życia nie zna
90 latek niegłosujący na PiS - stary, a głupi
  • Odpowiedz
@neverwalkalone: moi dziadkowie z jednej strony mówią wprost, że wiedzą, że są starzy i jakoś bardzo wiele im nie zostało i głosują na pis żeby na teraz coś mieć.. ich nie obchodzi żadna kilkuletnia perspektywa... na szczęście chociaż druga strona rodziny bardziej rozsądna
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@neverwalkalone: troszkę racji mają. Statystyki nie oszukasz, podnoszenie najniższej to podnoszenie mediany i wyrównywanie różnic płacowych. A na pewno w formalnej formie a nie kasa pod stołem.
  • Odpowiedz
@neverwalkalone: miałem w rodzinie i nadal mam takich pisowców. do jednego momentu -> jak nagle urząd nie sprawdzi ich lewych dochodów i nie zaczyna szukać pieniędzy u prawego wyznawcy pisu. Pierwszy do szczekania, że mafie vatowskie, mafie jakies tam, kułacy, zbrodniarze, a sam 30 lat prowadził usługi z czego połowa na czarno. Pamiętajcie -> wszedzie chciejcie paragony, bo wsrod takich przedsiebiorcow ktorzy podatkow placic nie chca (slusznie) czesc z nich jest
  • Odpowiedz
Przykro mi to mówić ale w tym kraju zmieni się coś dopiero wtedy, gdy starzy ludzie wymrą. Oni niestety już mają wyżarte mózgi przez propagandę tak jak w rosji
  • Odpowiedz
Przykro mi to mówić ale w tym kraju zmieni się coś dopiero wtedy, gdy starzy ludzie wymrą. Oni niestety już mają wyżarte mózgi przez propagandę tak jak w rosji


@sxilll: Oni to przekazują młodym pokoleniom. Nieraz jak młodych słuchałem, to jakbym starej baby słuchał. Te same teksty, ze kiedyś to było za komuny, ze gowno tam ekonomia, bo liczy się wiedza życiowa xD i kto tyle doł
  • Odpowiedz
Wychodzi na to ze starzy nic nie rozumieją ale jak ostatnio czytam wykop to mam wrażenie że i młodzi nic nie rozumieją. Coś kumają ludzie 30-55 lat. Ale lata 90 wracają, wielu zobaczy co to głód i że nie ma że się należy. A pracy to się szukało rok. Przeraża mnie to ze coraz więcej gimbazy powiela tok myślenia przedsiębiorca = prywaciarz = złodziej. W dodatku jakby społeczeństwo coraz głupsze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@neverwalkalone: czemu na zachodzie właściciel firmy ma dwa samochody i jeden dom max a u nas każdy syn prezesa musi mieć po dwa auta plus mieszkania na grand canari? Różnice płacowe zbyt mocno się różnią taka prawda jeden zarabia 50 tys 50 osób zarabia po 3tys. Podnoszenie minimalnej jest zdrowe Januszem biznesu którzy dorabiali się właśnie na taniej sile roboczej może i część zwolnią a może po prostu zaczną się dzielić
  • Odpowiedz
@neverwalkalone: i tak sie zyje w tym kraju, staruchy pojda w piach a my bedziemy sie bujac z pisem jeszcze 20 lat


@luji: Ale to wina dziadów ze maja na tyle rozumu ze wiedza ze trzeba chodzić na wybory czy reszty społeczeństwa która to olewa?

Dziady iq orzeszka a rządzą cała reszta bo reszta obrażona bo nie ma księcia na białym koniu xd (nie mówię tu akurat o Tobie)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@neverwalkalone: czemu na zachodzie właściciel firmy ma dwa samochody i jeden dom max a u nas każdy syn prezesa musi mieć po dwa auta plus mieszkania na grand canari? Różnice płacowe zbyt mocno się różnią taka prawda jeden zarabia 50 tys 50 osób zarabia po 3tys. Podnoszenie minimalnej jest zdrowe Januszem biznesu którzy dorabiali się właśnie na taniej sile roboczej może i część zwolnią a może po prostu zaczną się dzielić
  • Odpowiedz