Wpis z mikrobloga

Czy Rosja i Ukraina wykupiły prawa do emisji CO2 od UE? Byłoby trochę głupio, gdyby dla ograniczenia emisji dławiono gospodarkę Polski, kiedy tuż za granicą kraj aspirujący do członkostwa w UE i jeden z największych partnerów wiodących we wspólnocie Niemiec, wykorzystywałyby sprzęt nie spełniający chociażby przestarzałej normy Euro4. Nie wspomnę już o elektromobilności i segregacji odpadów, którą ci nieodpowiedzialni ludzie zapewne zaniechali ku zagładzie planety i przyszłych pokoleń.

#ukraina #rosja #wojna #ekologia #niemcy #polska #4konserwy #neuropa
Jegwan - Czy Rosja i Ukraina wykupiły prawa do emisji CO2 od UE? Byłoby trochę głupio...

źródło: comment_1663139320wn9wUe1V6xKZKSJ5Wk2bFj.jpg

Pobierz
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@G1G1G1: czemu ruski troll, to po prostu zwrócenie uwagi na pewną hipotezę, która w dodatku ma sporo sensu. Bo jeśli UE stworzyło mechanizm, którym można swobodnie spekulować, a mając odpowiednie zasoby finansowe, to wręcz kontrolować, to ma to wszystko sens.
@jaroslawt: Ty piszesz o szczegółach i skutkach, ja o samej koncepcji i przyczynach. Czy UE ma prawo do decydowania o atmosferze kuli ziemskiej? Dlaczego rości sobie prawo do wprowadzania regulacji w tym zakresie? Co ma na celu ten dziwny, podatny na spekulacje, mechanizm?

Co do trucicieli to bez lektury wiem, że za największą emisje odpowiadaja nie Polska, a państwa mające w d*pie unijne wymysły ¯\_(ツ)_/¯
@Jegwan: Czyli logika w stylu "sąsiad wywala śmieci do lasu to ja też mogę". Widzę że wysoko aspirujemy jako państwo w twojej wizji.

Zmiany klimaty są faktem, czy tego chcesz czy nie. Dotkną wszystkich: susze, powodzie, fale upałow, wymieranie gatunków.

A poza tym, odnawialne źródła energi są o wiele tańsze od elektrowni węglowych. Gdybyśmy kilka lat temu zaczęli budować inne elektrownie niż węglowe i gazowe, to dzisiaj płaciłbyś dużo mniej za
Czy Rosja i Ukraina wykupiły prawa do emisji CO2 od UE?


@Jegwan: A czy Ukraina, a tym bardziej rosja, mają wolny dostęp do wewnętrznego rynku UE czy też traktowane są jako kraje trzecie, czasami z okazjonalnymi umowami? Czy te 2 kraje mają dostęp do 4 swobód istniejących w UE tak jak PL? Czy te kraje obowiązują wszystkie przywileje będące w UE (w tym dofinansowania, nie te wojenne) tak jak PL?

Tyle
@Jegwan:

Co do trucicieli to bez lektury wiem


XDD pięknie samemu przyznać sie do bycia matołkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mówiąc o tym, że to europa i usa wyprodukowały większość co2, bo przez to, że to trwała cząsteczka liczą sie emisje historyczne xd ale co tam my przeszliśmy rewolucję przemysłową, zatruwając środowisko i zwiększając poziom życia, ale będziemy bronić innym przez nasze "grzechy" komuchu xd plus
Rejetn - @Jegwan: 

 Co do trucicieli to bez lektury wiem

XDD pięknie samemu przy...

źródło: comment_1663193178zRIi65uhScfs50rRbr9jz8.jpg

Pobierz