Wpis z mikrobloga

Mirki z tagów #budownictwo #nieruchomosci #deweloperka

Mam zagwozdkę w mieszkaniu od dewelopera. Projektant przewidział w łazience wnękę na pralkę, która po położeniu tynku ma 57 cm szerokości. Chciałbym móc kupić pralkę o standardowej szerokości 60 cm oraz w przyszłości postawić na niej suszarkę. Wnęka jest między ścianką a pionem wentylacyjnym. Czy w jakikolwiek sposób da się poszerzyć wnękę? Szczegóły na rysunku.

Wiem, że powinienem wcześniej przewidzieć kwestie grubości tynków etc no ale teraz to już po wysraniu dzień dobry.
Pobierz MyPhilosophy - Mirki z tagów #budownictwo #nieruchomosci #deweloperka 

Mam zagwozdkę...
źródło: comment_16631346179rsUO03yKKMZPpdP1lViOT.jpg
  • 63
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MyPhilosophy: nie ma szansy. Potrzebujesz jeszcze przyłącza i ujścia wody do pralki i opcji ujścia wody do suszarki(nie jest to niezbędne do suszarki). Do obu kontakty gdzies najlepiej nad kolumna pralka+suszarka. Ten na pomaranczowo nie okresla wysokosci i jest pojedynczy. Obstawiam, że o ile jakimś cudem się zmieści na szerokość, to na głębokość będzie o 2-3cm zachodzić na drzwi.
@MyPhilosophy: A nie da rady wyburzyć ścianki którą zaznaczyłem na czerwono i postawić nowej (zaznaczonej na niebiesko)? Postawił byś wtedy ściankę 80mm plus klej i płytki od strony łazienki (lub tynk, farba, w obu przypadkach ok 15-25mm). Opcja trochę kosztochłonna ale z plusów powiększył byś sobie łazienkę o kilka cm2 no i wyrównał byś grubość ścianki z dwóch stron - odszedł by problem z ościeżnicą i najważniejsze miałbyś miejsce na pralkę
Pobierz Ficu - @MyPhilosophy: A nie da rady wyburzyć ścianki którą zaznaczyłem na czerwono i ...
źródło: comment_1663151576EW20JXR44HBpmaeRt0AybD.jpg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
to mistrzostwo projektowania przez niektórych architektów... pralka ma 60 cm, to dam wnękę 61 cm. I pora na csa. A debil nie pomyślał że dojdą jeszcze tynki.


@goferek: Do tego potrzeba sześciu lat studiów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MyPhilosophy: xD
Deweloper z tych co chowają kolejne "niespodzianki" przy jakimkolwiek ruszeniu wizji architekta xD
Ale na zdjęciu widzę, że tam jeszcze nie ma żadnych kabli położonych, więc może była by szansa przenieść tę skrzynkę telekomunikacyjną gdzieś indziej, tym bardziej, że na razie nie masz wylewki, więc kable można puścić po podłodze, a posadzka wszystko zakryje. Ogarnięty elektryk jest w stanie wszystko zrobić. Sam u siebie w mieszkaniu przenosiłem skrzynkę z