Wpis z mikrobloga

@bacanahali: dla ułatwienia obliczeń @mickpl podam, że nadpłaciłem 65k kapitału na ten moment. pewnie gdyby nie inne wydatki okołodomowe i nie tylko z domem związane nadpłaciłbym więcej ale wolałem np. ułatwić życie partnerce robotem sprzątającym albo córce kompa na gwiazdkę kupić.

niestety ale mickpl żyje w urojonym świecie, gdzie myśli, że każdy załadował się po same jaja w dupie i dodatkowo zarabiał 2k netto i raty miał 1950
  • Odpowiedz
  • 5
@strajkujemy @Lubie_Budyn @jakubnn @wtrawiepiszczy @Christoph_4 cieszyc i śmieszyc to was będzie jak was albo waszą starą #!$%@?ą z januszexu xD bo tylko ciągle gadanie o hipotekach jest a firmy małe średnie i duże na kredytach stoją, rosną raty, szuka się oszczędności, i robi się cięcia płacowe, inwestycyjne, bądź kadrowe. I tak, to w sumie może obniżyć inflację ale nie jest to bezbolesne i nie jest tak że ten ból odczuwają tylko kredyciarza
  • Odpowiedz
  • 0
@mickpl a i jeszcze jedno, stopy 10% a obecne 7% to niewielka różnica, bo już teraz oprocentowania z marżą to koło 9%. A przy stopach 10 marże na pewno jeszcze spadną. Bank się cieszy jak ma duże stopy, ale przegiąć nie może, bo musi komuś te kredyty dawać, co z wysokich stóp jak nikt nie ma zdolności. Ruch stóp z 7 do 10% to w realnym oprocentowaniu kredytu ruch już znikomy. Tym
  • Odpowiedz
  • 0
@jakubnn nic takiego nie napsialem, ze Twoja wina. Mówiłeś że się cieszysz, to chce zobaczyć Twoją minę jak się rozkręci bezrobocie w Twoim Sosnowcu czy tam Radomiu i tyle xD
  • Odpowiedz
@oslet: ja jestem na b2b, projektów mam więcej niż jestem w stanie zrobić, dziennie dostaję po 2-3 oferty pracy na linkedin, gdzie przed pandemią było to 4-5 ofert tygodniowo. Rodzicom bezrobocie niegroźne, a nawet jeśli to mają wystarczająco aktywów, żeby utrzymać się do końca życia.
  • Odpowiedz
  • 4
@Lubie_Budyn @jakubnn nagle wszyscy rekiny biznesu xD okej czyli będzie Was śmieszyło i cieszyło jak inni będą tracili robotę (którzy sami bezpośrednio kredytów nie mają ale dostaną rykoszetem). Wyborne poczucie humoru xD takie trochę gimnazjalne, ale cóż xD
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: Glapińskiego jakoś specjalnie nie cenię i nie mam wątpliwości, że podwyżka stóp procentowych przyszła po prostu dużo za późno. Nie winię jego wiedzy ekonomicznej lub inteligencji, tylko polityczne przywiązanie do stołka.

Natomiast fakt pozostaje faktem - pieniądze schodzą z rynku, ale to nie ma żadnego związku z tym, że drukarka poszła w ruch jeszcze przed pandemią, a poza ustawowym 3,5% byliśmy już w grudniu 2019/styczniu 2020 r.
  • Odpowiedz
Mnie to bawi, kredyty były rozdawane ludziom którzy nigdy nie powinni ich dostać. Stąd kosmiczne ceny mieszkań. W końcu wyłączono drukarkę.


@strajkujemy: nie do końca jest to prawda z cenami mieszkań, bo na to ma wpływ popyt i wzrost cen materiałów i robocizny. Zobaczysz, że ceny mieszkań wcale teraz nie spadną, a ilość nowych inwestycji po prostu spadnie (bo już spadła) i sytuacja w zasadzie będzie taka sama
  • Odpowiedz
  • 1
@mickpl ile można czytać tych nudnych komentarzy. Najgorsze jest przedstawianie sytuacji czarno biało. Bierzesz jakiś skrajny przypadek zeby przedstawić swoją wizję.. a ja mam kredyt na 500k na 10 lat raty malejące i nijak się ma do twoich wyliczeń.
Piszesz w takim kredycie..jakim kredycie 500k i stopy 10% to jest cała gama kredytów. Opierasz się o matematykę i wyliczenia a nie podajesz założeń
  • Odpowiedz
@mickpl no i dobrze, ze stopy wzrosna - ten kto chcial przeszedl na stale stopy, reszta co lubi ryzyko tez se da rade, pozyczy od rodziny, moze ktos pojedzie do niemiec do roboty, ktos inny nie pojedzie na wakacje, ale dadza sobie rade - jeszcze wyjda na tym lepiej, bo zmobilizuja sie do nadplaty kredytów. Ogolnie tragedii jak nie bylo tak nie bedzie.
A Ty za to nadal nie bedziesz mial mieszkania,
  • Odpowiedz