Wpis z mikrobloga

@damian125: Ja od małego mało mu suchej dawałem i tylko wieczorem. Teraz właściwie je tylko mokre, dostanie od czasu do czasu garste suchej, ale to rzadko. Ostatni raz suchą karme zamawiałem na początku czerwca, 2 kg i jeszcze ma z 300 gramów. Teraz domówiłem innej, ale pewnie znowu będzie miał długo. Jak ma wybór to też woli suchą, ale nie robie z tego podstawy diety. Pewnie kot już był dorosły jak
@Lujdziarski: Moja jadła od małego chyba suche i mokre. No ale jak przestała walczyć z innymi o jedzenie, to coraz mniej mokrego, a więcej suchego. Zaczynałem z nią gdy miała ponad 3 miesiące. Jak jej dam mokre, to woli głodować, niż jeść. Co zjada jako tako z mokrego, to dolina noteci dla kociaków saszetka z dorszem (drogie to) i też kurczak/indyk czy coś dla kociaków. Kupiłem jednak najróżniejsze smaki dla dorosłych
rozmiksuj to na jednolitą papkę i podawaj na łyżeczce lub widelcu


@bartton: XD

@damian125: No może nie lubi. Kiedyś jak kot czegoś nie jadł to znaczy, że ogólnie lepiej tego nie jeść. To że karma jest droga, reklamowana i chwalona przez #!$%@? znających się ludzi nie znaczy, że jest dobra. Zapytaj zaufanego veta co nie leci w #!$%@? i tyle.
@Urajah: weterynarz niekoniecznie jest dobrym źródłem informacji, bo mało który poleca faktycznie dobrą karmę.
Lista dobrych karm - https://imgur.com/a/QqpshUv

@damian125
Polecam spróbować z jakimś niestandardowym źródłem białka, np. kangur, albo w ogóle przejść na BARFa, jeśli lubi surowe mięso (niestety tutaj potrzeba albo zaufanej osoby, która sprzedaje, albo samemu sporo się nauczyć). Warto próbować, ponieważ koty nie powinny w ogóle jeść suchej karmy.
Możesz na początku dodawać trochę mokrej do suchej
@damian125: ja jak moją dostałam, to miała właśnie trzy miesiące i wiem, że karmili ją suchym. U mnie tego świństwa nie dostawała w ogóle - od razu zaczęłyśmy od mokrego (Feringa). Teraz dalej wpieprza ją z załapałem, co mnie cieszy bo nie mam problemów z suplementacją i obaw o jej nerki.

Suche żarcie traktuje jak przysmaczki, tak więc od wielkiego dzwonu wsadzam jej je do maty węchowej lub czasem wykorzystuję jako
@damian125: Dolina Noteci to akurat straszne gówno. z mokrych spróbuj z tańszych MACs, Feringę, Cosmę czy Catz Finefood, z lepszych Gussto albo Lovcat. suchą jak już musisz to Power of Nature jest chyba najlepsza składowo, a przynajmniej była jak jeszcze mieszkałam z rodziną i nie mogłam oduczyć dawania chrupek. ewentualnie jeszcze Taste of the Wild powinno być w porządku, mój psiur żre psią wersję i skład bardzo dobry. mokrą możesz dowolnie