Wpis z mikrobloga

Niektóre wykopki mają całkowicie wyprane mózgi. Jestem całym sercem za Ukrainą i szczerze potępiam rosyjską agresją, jednak to co wyprawia się pod niektórymi tagami przechodzi ludzkie pojęcie. Dehumanizacja rosyjskich żołnierzy sprawia, że nie różnicie się od najeźdźców, którmi tak bardzo gardzicie. Żołnierze wroga to też ludzie, a sporo z nich ruszyło na wojne przesiąknięci propagandą, chęcią zarobku, czy poprostu wbrew swoej woli. Zbrodniarzy wojennych należy potępić i ukarać, ale naśmiewanie się z zabitych żołnierzy dale pożywkę propagandzie. Zastanowicie się nad własnym człowieczeństwem, bo po obu stronach walczą ludzie. Wspierać Ukrainę można poprzez pomoc materialną czy wolontariat, a nie internetowe pastwienie się nad zwłokami żołnierzy
#ukraina #wojna #rosja
  • 144
  • Odpowiedz
@recznik_z_ikei: mając wybór pomiędzy #!$%@?, albo poddaniem się, a zabijaniem cywilów, poddał bym się. Większość tych żołnierz jest kontraktowych. Nie jestem w tej sytuacji na szczęście, ale ty jesteś nieźle odklejony. Poszli zabijać niech gina. Proste. Czemu ma mi być ich zal.
  • Odpowiedz
@diabeu255: tak, zwłaszcza jak się patrzy na te zapłakane rosyjskie matki, które tak się przejmują synami... Albo te żony, które dostawały prezenty ze zgrabowanych terenów czy pozwalały gwałcić Ukrainki.

Wojna to tradegia, ale akurat w tej wojnie mamy podział na dobrych i złych. Jazda z ruskami do ostatniego żywego orka.
  • Odpowiedz
Dehumanizacja rosyjskich żołnierzy


@rankors: Dehumanizować można człowieka.
Czy człowiekiem można nazwać kogoś kto najeżdża bogu ducha winnych obywateli obcego państwa i chce im wprowadzać swoją biedę, swój sposób myślenia, a każdego kto tego nie popiera zabijać?
  • Odpowiedz
@rankors: Aha no to nieźle. Jeśli człowiek ma do wyboru spędzić 10 lat w więzieniu za dezercję lub iść do innego kraju, zabijać jego obrońców, łamać życiorysy, rozbijać rodziny, osieracać dzieci, owdawaic kobiety, powodować kalectwo, pozbawiać ludzi dobytku ich życia to jeśli mimo wszystko wybiera tą drugą opcję to nie jest godzien żadnego szacunku i liczę, że będzie użyźniał Ukraińską glebę.

Inną kwestią jest to, że z tego co mi wiadomo
  • Odpowiedz
Oczywiście że wojna to tragedia dla obu stron, na każdego żołnierza matka czeka w domu.


@diabeu255: gdyby tylko był jakiś sposób aby jakaś strona konfliktu zapobiegła tej tragedii, albo w ogóle jej nie dokonywała?

dla ruskich to faktycznie tragedia ale jak im się nie udaje zrealizować planów
  • Odpowiedz
Dehumanizacja rosyjskich żołnierzy sprawia, że nie różnicie się od najeźdźców


@rankors: Przecież żołnierze rosyjscy sami się zdehumanizowali. Patrz Bucza, Mariupol, gwałty, grabieże
  • Odpowiedz
@diabeu255: łooo ostateczny argument.

A nawet jeżeli tak - ROSJANIE nie zmienili się od kilkuset lat. Ten sam syf, marzenia o imperium i ruskim mirze na całym się.

Parafrazując Rafała Gan Ganowicza - Ukraińcy nie wiedzą, jak zabić człowieka. Zabijają ruskich.
  • Odpowiedz
@fajny_koles: no tak jestem onucą, bo mam jakiekolwiek refleksję. Walić to, że wspierałem zbiórki na Ukrainę, walić to, że starałem się dementować antyukraińskie fakenewsy w moim otoczeniu, skoro jestem onucą XD
  • Odpowiedz
@diabeu255: tragedia dla matek to była wtedy gdy zatopił się Kursk i ruskie nie chciały pomocy zza granicy aby uratować własnych żołnierzy,
co się wtedy zmieniło? nic, dalej matki posyłały swoje dzieci do wojska wiedząc, że nie mają oni tam żadnej wartości,

my to możemy się zastanawiać jaką trzeba być matką aby pozwolić swojemu dziecku wstąpić do ruskiego wojska?
ale oni nie stawiają tak sprawy, liczy się garść rubli
  • Odpowiedz
@KarpiuZRzeki: @SpalaczBenzyny: @SpalaczBenzyny: Piszecie tak jakby tam ścierały się ze sobą jakieś bezkształtne masy bez imion i nazwisk.
Oczywiście że moralnie Ukraińcy mają rację
Mam po prostu na myśli to że za każdym numerkiem w statystykach rannych i zabitych kryje się człowiek którego życie zostało zmarnowane w bezsensownym konflikcie.
Politycy urządzają sobie szachy ludzkim życiem w pałacowych kazamatach, a zmanipulowani młodzi ludzie giną za coś czego nawet nie zdążyli
  • Odpowiedz
odróżnia dzicz od człowieczeństwa, nie jest argumentem że druga strona tego nie przestrzega.


@diabeu255: oczywiście - jeśli "oni" są źli, to my MUSIMY być od nich lepsi, bo inaczej przestajemy się różnić.
Niestety, jak widać powyżej, wielu wykopków różni się od kacapskiego bydła tylko miejscem urodzenia.
  • Odpowiedz
@diabeu255: orki mają imiona? Pierwsze słyszę...

Nie rozumiesz, te masy z imionami i nazwiskami zrobiły czystkę w Buczy, nie wiem co się dzieje w pozostałych miastach. I tak zawsze było. Ruskie w swoich genach mają bycie pijakiem, debilem i mordercą. Nawet rosyjscy pisarze tak pisali o swoich pobratymcach. Musiały by minąć setki lat, by zmienić ich nastawienie, postawę. A nie mamy tyle czasu, bo jak ktokolwiek będzie się martwił czy jeden
  • Odpowiedz
@diabeu255: ale Ty to oceniasz przez nasz europejski cywilizowany pryzmat, Tobie się wydaje, że dla ruckich żołnież nie jest cyferką bo my mamy takie postrzeganie,
ale dla ruskich właśnie żołnierz jest cyferką i nikim po śmierci, oni nie mają takich rozważać, że jego życie zostało zmarnowane, wcale tak nie myślą, zginął to zginął, dawać kolejnego na front,

A szacunek do przeciwnika odróżnia dzicz od człowieczeństwa,

dokładnie tak, my to tak postrzegamy,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@rankors: jeśli atakujesz w czasie względnego pokoju inny kraj nie licz że będziesz traktowany jak cywilizowany człowiek. Nie współczuję się zbrodniarzom.
Ty to robisz żeby ludzi potrollować i mieć zabawę. Ale masz smutne życie, współczuję Ci.
  • Odpowiedz