Wpis z mikrobloga

Kilka tygodni temu (ponoć w lipcu) ta grupka Ukraińców z okupowanej części województwa (obłasci) charkowskiego przyjęła obywatelstwo rosyjskie. Rosja wszelkimi możliwymi zachętami nakłaniała ludność terenów okupowanych do tego kroku i jak widać garstka chętnych się znalazła. Teraz mają oni problem. Pod ciosami zwycięskich Ukraińców władze okupacyjne w regionie rozlazły się szybciej niż łachmany rosyjskiego sołdata. A tymczasem Rosja zamknęła granicę i nikogo nie wpuszcza, nawet kolaborantów wiejących przed zasłużoną karę.
Czasem za zbrodniczą głupotę się płaci. Swoją drogą, co trzeba mieć w głowie żeby zaufać w czymkolwiek Rosji?

#rosja #rosjawstajezkolan #ukraina #wojna
Pobierz The_Orz - Kilka tygodni temu (ponoć w lipcu) ta grupka Ukraińców z okupowanej części ...
źródło: comment_1662854619vAdNCG3uC8f1lGIZA5Anw4.jpg
  • 23
@The_Orz: Zapomniałeś o jednym- ludność rosyjska na wschodzie Ukrainy to rzeczywiście znacząca mniejszość, również w samym Charkowie i oni twierdzą, że nie zdradzili tylko wrócili do Rosji. Mają takie same poglądy i sprane głowy jak ludzie mieszkający w Rosji i nawet bombardowani powiedzą, że to ukraińskie wojsko.
Swoją drogą, co trzeba mieć w głowie żeby zaufać w czymkolwiek Rosji?


@The_Orz: No cóż, różnie to bywa. Nasi lokalni kolaboranci Rosji mają się doskonale i stanowią najzamożniejszą część polskiego społeczeństwa.
@The_Orz Dla mnie to nie jest takie proste. Szczególnie jeżeli są rosyjskojęzyczni i ze wschodu Ukrainy. Nie znając dokładnie ich historii, piszesz teorie, która może być bzdurna. Bierzesz np pod uwagę np., że oni serio mogą się czuć Rosjanami? Dla mnie przykładem debilizmu jest już prędzej np. Steven Seagal
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@The_Orz:

Swoją drogą, co trzeba mieć w głowie żeby zaufać w czymkolwiek Rosji?


Nie wiem, chęć przeżycia? Rosja najeżdża twoje miasto i co, nie godzisz się na ich warunki? No to do piachu.