Wpis z mikrobloga

Według ciebie opłaca się kupować Apple Watch?

  • Tak, to genialny sprzęt 37.4% (77)
  • Jest ok lecz przepłacony gadżet 35.4% (73)
  • Nie, totalnie nie przydatny gadżet 18.4% (38)
  • Nie mam zdania 8.7% (18)

Oddanych głosów: 206

  • 22
  • Odpowiedz
@getin: bateria to dno -> włączysz monitorowanie snu i rano będzie ciemny ekran, ale kto bogatemu zabroni ( ͜͡ʖ ͡€)
Ogólnie nieprzydatny gadżet, lepiej wziąć coś tańszego do powiadomień na ręce.
  • Odpowiedz
@Herato:

Miałem Apple Watch Series 6, mam Series 7, kupię też Apple Watcha Ultra bo to jest jedno z moich ulubionych urządzeń, nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez applowskiego smartwatcha.
  • Odpowiedz
bateria to dno -> włączysz monitorowanie snu i rano będzie ciemny ekran, ale kto bogatemu zabroni


@Ibiryd: w nocy jak masz ustawiony czas snu to AOD się wyłącza i może z 10% baterii przez noc schodzi
  • Odpowiedz
@MtEverest:

Wszystkie powiadomienia wyświetlam na Watchu, mam dzięki temu wiecznie wyciszonego iPhone i nie muszę bo niego sięgać.

Rozmowy telefoniczne też świetna sprawa, natomiast dla mnie głośnik jest za cichy, wygląda na to że w Apple Watch Ultra rozwiązali ten problem.

No i oczywiście muzykę zmieniam na Spotify która leci na głośnikach Amazona będąc pod prysznicem, super sprawa, polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Herato:
Warto, ale warto tez się zastanowić czy rzeczywiście potrzebujemy feature z AW7/8. Ja używam AW już pare lat i w sumie widzę ze zwykły SE by wystarczył ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Nie_znany: to miałem zepsuty egzemplarz, bo z ładowarką nie nadążałem ¯\_(ツ)_/¯
cały ekosystem apple to żart:
-> iphone lightning
-> makbook usb-c
-> zegarek usb-a

Tak bardzo są eko, że nie dają ładowarki z iphonem w zestawie ( ͜͡ʖ ͡€)

Obecnie sprzedaję makbooka na m1, zegarek udało się sprzedać. Nie wiem co w tym sprzęcie ludzie widzą.
Wytrzymałem 10 miesięcy i wtopiłem kase na te "cuda techniki".
  • Odpowiedz
Obecnie sprzedaję makbooka na m1, zegarek udało się sprzedać. Nie wiem co w tym sprzęcie ludzie widzą.

Wytrzymałem 10 miesięcy i wtopiłem kase na te "cuda techniki".


@Ibiryd: witam somsiada, taka sama sytuacja u mnie :D W ten weekend robię wyprzedaż na olx
  • Odpowiedz
@Ibiryd: w zestawie z watchami od dwóch lat jest kabel na usbc. Aczkolwiek fakt, że z portami jest lekki cyrk
- ipady - usbc, no chyba że podstawowy to wtedy lightning
- macbooki - usbc, no chyba że nowe, to wtedy magsafe w zestawie, ale jest też możliwość po usbc. Ale szybkie ładowanie jedynie po magsafe
- akcesoria - lightning
- iPhone'y - lightning i zablokowana software'owo możliwość ładowania zwrotnego bezprzewodowo.
  • Odpowiedz
@Nie_znany: faktycznie, jest już ładowarka do watcha na usb-c. Te 10 miesięcy temu jak szukałem, to nie widziałem...

W każdym razie jest z tym takie zamieszanie, że moje zdenerwowanie spowodowało, że pozbywam się ekosystemu apple. Non stop coś z czymś nie działa. A to iphone ubija aplikacje (choćby onedrive, któremu w tle nie pozwala nic synchronizować - mam office 365 więc korzystam), a to makbook potrzebuje kolejnego adaptera.
  • Odpowiedz
@Herato: To jest gadget z gatunku "kup tylko jak masz wolny hajs na #!$%@?, ale jak już kupisz to nie będziesz mógł bez niego żyć":
- odczytywanie powiadomień na zegarku
- szybkie sterowanie muzyką (głośność, przewijanie etc.)
- przypominanie o wydarzeniach z kalendarza (jak pracuję to mam tarczę która wyświetla kolejne wydarzenie z kalendarza cały czas)
- możliwość zrobienia treningu bez telefonu (biorę tylko zegarek + airpodsy) - biegowego, na siłowni,
  • Odpowiedz