Wpis z mikrobloga

  • 554
Śmieszą mnie trailerowe wpisy i Wy też ich nie lubicie - ale zapytam:

Czy istnieje zapotrzebowanie na tekst o badaniach profilaktycznych z punktu widzenia lekarza - co jest potrzebne, co można wykonać, a co jest wykorzystywaniem mody z social mediow do drenowanie portfela pacjenta?

Pytam, bo zebranie wszystkiego w jednym miejscu zajmie trochę czasu, a nie wiem czy ktokolwiek coś z tego uzyska dla siebie. 

#medycyna  #lekarz  #zdrowie #medcontent #pytanie #gownowpis
  • 54
Od razu mówię - bo widzę to notorycznie. Im mniejszą wiedzą medyczna tym większe oburzenie że 'Jak to badania nie mają sensu' - mają ale nie do cholery ddimery oznaczane przy braku duszności lub homocysteina u osoby bez dylematow diagnostycznych celem oceny ryzyka (kliniczne dywagacje, pisalam na ten temat prace naukową). A z tego co dziś wiezialam diagnostyka oferuje to w pakiecie.
zamiast znów tłumaczyć czemu nie warto robić panelu badań za 500 zł jeśli nic ci nie jest.

@vomalio: ale przecież jest sporo chorób, które nie dają żadnych objawów, więc dlaczego mam się co rok/dwa nie badać? Czasem nawet takie podstawowe badania jak morfologia, próby wątrobowe czy badanie moczu może sugerować ciężką chorobę (oczywiście później trzeba rozszerzyć diagnostykę), o której człowiek nie ma pojęcia.