Wpis z mikrobloga

Bardzo proszę o wyjaśnienie w jaki sposób przyznawanie Ukraińcom takich przywilejów jak:

- świadczenia rodzinne,
- 500+,
- świadczenie Dobry Start, czyli tzw. 300 +,
- świadczenie rodzinnego kapitału opiekuńczego,
- dofinansowanie obniżenia opłaty rodzica za pobyt dziecka w żłobku,
- wymiana 10 tys. hrywien na złotówki w placówkach PKO BP po kursie znacznie zawyżonym względem kantorowego wyłącznie obywatelom Ukrainy,
- umożliwienie bezpłatnego parkowania w SPP

wspiera wysiłek wojenny Ukrainy w obronie przed ruskimi. O ile zrozumiałe są dostawy zaopatrzenia dla walczących, tak tutaj nie widzę związku. Osoby krytykujące pisowskie rozdawnictwo automatycznie wyzywanie są od onuc, czekam więc na uzasadnienie takich działań.

#ukraina #polska #bekazpisu
źródło: comment_1662445865rsP4fuhUvnHUOMSDV64bJW.jpg
  • 105
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@arturwu: zajrzyj w majtki bo prawdopodobnie się żeś***eś i to Ci śmierdzi. Te rozdawnictwo jest chore, Polacy ciężko pracują, żeby teraz utrzymywać 2 mln przybyszy, a ich standard życia ostatnio ulega gwałtownemu pogorszeniu. Jak spadną wpływy do budżetu przez obniżoną konsumpcję, to zobaczymy skąd rząd weźmie na to wszystko pieniądze
Rosyjska mniejszość narodowa na terenie Ukrainy? Surowce naturalne? Wieloletnie wpływanie na politykę Ukrainy która była w geopolitycznej strefie wpływów Rosji? Jak to dla ciebie są żadne interesy to ciężko będzie dyskutować.


@CyfrowyD: Pewnie że nie ma tu nad czym dyskutować bo fakty są proste. Rosja nie miała żadnego powodu by najeżdżać Ukrainę poza ambicjami mocarstwa.

Za czasów zimnej wojny ZSRR atakował jakieś państwa na zachodzie Europy? Lub państwa członkowskie NATO?


@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jegwan: nie wspiera, to jest dokładnie to samo rozjebywanie gospodarki i społeczeństwa jakie miało mieć miejsce z arabami z Białorusi tylko akurat tym razem pykło bo wojna tuż za granicą więc nie ma jak się wymigać
według twojej logiki - Tak


@cwlmod: Co to za fikoł? XD Ja napisałem, że nie jeżeli państwo było EUW albo w NATO. A ty mi tu dopisujesz, że napisałem tak XD

Eh ... wy odwalacie taką logikę "Ukraina walczy za nas" z czym większość się nie zgadza, a w dodatku zwykły człowiek nie widzi efektu tego poza wzrostem cen. Ciekawe ile partii będzie za dalszym wspieraniem tej narodowości u nas przy
Co to za fikoł? XD Ja napisałem, że nie jeżeli państwo było EUW albo w NATO. A ty mi tu dopisujesz, że napisałem tak XD


@CyfrowyD: Twój fikoł. Przecież to nie ja napisałem durne pytanie implikujące, że ZSRR nie zaatakował państwa NATO więc nie zbroił się do konfrontacji i nikt się jej nie obawiał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Eh ... wy odwalacie taką logikę "Ukraina walczy za
Bardzo proszę o wyjaśnienie w jaki sposób przyznawanie Ukraińcom takich przywilejów jak:


@Jegwan: pis nie umie nic innego niż rozdawanie dodrukowanej kasy, stąd takie a nie inne działania
Tacy sami debile pewnie też pewnie się czuli przed drugą wojną gdy mieliśmy takie cudowne gwarancje bezpieczeństwa.


@cwlmod: Porównujesz dwa zupełnie różne okresy historyczne. Zresztą właśnie II WŚ pokazała, że niewywiązywanie się z obietnic dla sojuszników niesie ze sobą mocne konsekwencje. Dlatego np. dziś mamy działające NATO.
Naprawdę trzeba mieć gwóźdź w mózgu żeby wierzyć, że Ukraina walczy za nas. No, ale nie planuję cię przekonywać - ktoś sobie może wierzyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jegwan po jakim zawyżonym kursie debilu? Banki skupowały je po rynkowym kursie, bo chodzilo o to, że kantory nie chcialy wcale kupować hrywny i chcieli im pomóc skupując cokolwiek.

@pimp88: no jak kantory nie chciały to znaczy że nie był rynkowy xdd
@Jegwan:

Jaki stereotyp i co mają do tego kasjerki w żabce? Polacy płacą podatki w Polsce, nie rozumiem czemu mieliby utrzymywać obcokrajowców. Skoro przyjechała klasa średnia to po co im socjal? Nie potrafią się utrzymać?.


Słucham? Co tam mówisz gawędziarzu ? Finansowanie z czego hehe podatków? Rozejrzyjmy się hmmm rok rocznie od lat deficyt budżetowy do tego ogromny dług publiczny który ciągle rośnie. Coś słabo idzie płacenie tych podatków, że pieniędzy
@Jegwan: Kpisz czy o drogę pytasz? Są biblioteki, uniwersytety idź tam ktoś z dobroci serca wytłumaczy ci jak działa współczesna ekonomia. Ty myślisz, że przykręceniu kurka z kasą dla uchodźców magicznie uleczy finanse publiczne? Nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki budżet zacznie się spinać a dług publiczny zniknie? Te problemy są od lat a nie było wtedy obcokrajowców.
@gnt_1: nie pomoże w takich ilościach jakie idą na pomoc dla uchodźców. Powtórze raz jeszcze bo widze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nie było uchodźców też był problem z finansami publicznymi.
@LifeReboot: I to jest absolutnie przekaz jaki powinien iść na wschód - give 'em hell boys, wasze rodziny i bliscy są u nas bezpieczni. Wasza robota to ładowanie kacapów do dołów z piaskiem - niczym innym nie musicie się przejmować, bo dla nikogo tutaj nie braknie miejsca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@user100: no tak to pogłębiajmy go bardziej tym co go spowodowało xdd to może idąc tym tokiem myślenia płaćmy świadczenia także Ukraińcom na Ukrainie bo biedni xd albo co się będziemy ograniczać, dajmy też 500+ np murzynom z Zimbabwe bo czemu nie? Przecież nasze finanse publiczne i tak są w ruinie także kilka miliardów w tą czy w tą nie zrobi różnicy xd
źródło: comment_1662465719Jvr6NnM5xYrUBivU6vRyGa.jpg
@arturwu: To co mają na celu te działania?


#!$%@? ile ty masz lat, że takie pytania zadajesz? Trolujesz czy całe twoje pojęcie o wojnie to amerykańskie filmy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jegwan: uwaga, podaję odpowiedź. Polskie społeczeństwo się starzeje, z Ukrainy uciekło przed wojną w większości przypadków 6 miliony młodych kobiet z dziećmi. Jeśli 10% z nich zdecyduje się zostać w pl, widząc że życie tutaj może być łatwiejsze, a dodatkowo po wojnie ściągnie swoich mężów lub członków rodziny, to Polsce przybędzie przeszło milion osób w wieku produkcyjnym, które będą płacicie tutaj podatki.

To jest właśnie różnica między cywilizacją śmierci, reprezentowaną przez
@fasttaker: @spunky: nigdy nie popierałem rosyjskiej agresji na Ukrainę. Jesteście kłamcami. Możecie jakoś zaargumentować swoje twierdzenia czy poziom intelektualny pozwala wam tylko na wykrzykiwanie dookoła epitetów o onucach i agentach?
@sssabae: Przede wszystkim nie jest to odpowiedź na moje pytanie. Podobnie argumentowali zwolennicy sprowadzania nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu i jakoś nie widać tych korzyści.
@Jegwan: Nie bo Afryka mnie gowno obchodzi.

W ogóle czemu czepiasz się tej Afryki, przecież to inny kontynent dzbanie. To tak jakbyś spytał się mnie co sadze o Fiacie a jakiejś marce typu Tata z Indii.
@Jegwan: to nie jest wspieranie Ukrainy tylko kupowanie głosów przez pis. Wśród Polaków kończą już im się grupy docelowe, więc próbują coś dla siebie ugrać. A że niby Ukraińcy nie maja praw wyborczych w Polsce? Co za problem zrobić na kolanie ustawę otwierającą szybką drogą do przyznania obywatelstwa? Nie mówiąc już o tym ile jest tutaj ukraińskich dzieci, które niezorientowane czym naprawdę jest pis, są bardziej podatne na zakodowanie sobie w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gnt_1 nowe wytyczne z moskwy?

Strasznie się uruchomiliście dzisiaj.

Dobrze. To dobrze.

@fasttaker: nie od twojej starej mam wytyczne żebyś poszedł do szkoły dzisiaj
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jegwan: wspiera, bo państwo ukraińskie może przetransferować środki na cele wojenne, zamiast na świadczenia dla osób, które utraciły środki do życia. Polepsza morale żołnierza, który skupia się na zadaniu, wiedząc że jego rodzina jest bezpieczna. W początkowej fazie wojny nie było wiadome, która strona przejmie inicjatywę, wspieranie imigracji utrudnia przejęcie kraju przez okupanta (pod względem prawnym, jak i kulturowym). Nie piszemy o ludziach z bliskiego wschodu, nie zmieniaj tematu
@sssabae: "wspieranie imigracji utrudnia przejęcie kraju przez okupanta (pod względem prawnym, jak i kulturowym)"

W jaki sposób? Wyludnione tereny jest łatwiej przejąć niż gęsto zaludnione? Przecież jest dokładnie na odwrót.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jegwan: osoby, które uciekły nadal są prawnymi właścicielami nieruchomości. A co do drugiego, kraj to nie zbiór praw, czy władca, to opowieści, nazwy i historie. Moskwa nie zniszczy Ukrainy, jeśli 6 milionów jej obywateli będzie żyło bezpiecznie poza zasięgiem artylerii.