Wpis z mikrobloga

Bardzo proszę o wyjaśnienie w jaki sposób przyznawanie Ukraińcom takich przywilejów jak:

- świadczenia rodzinne,
- 500+,
- świadczenie Dobry Start, czyli tzw. 300 +,
- świadczenie rodzinnego kapitału opiekuńczego,
- dofinansowanie obniżenia opłaty rodzica za pobyt dziecka w żłobku,
- wymiana 10 tys. hrywien na złotówki w placówkach PKO BP po kursie znacznie zawyżonym względem kantorowego wyłącznie obywatelom Ukrainy,
- umożliwienie bezpłatnego parkowania w SPP

wspiera wysiłek wojenny Ukrainy w obronie przed ruskimi. O ile zrozumiałe są dostawy zaopatrzenia dla walczących, tak tutaj nie widzę związku. Osoby krytykujące pisowskie rozdawnictwo automatycznie wyzywanie są od onuc, czekam więc na uzasadnienie takich działań.

#ukraina #polska #bekazpisu
źródło: comment_1662445865rsP4fuhUvnHUOMSDV64bJW.jpg
  • 105
@Jegwan: W jaki sposób doszedłeś, że jest to osłabianie państwa? Zdajesz sobie sprawę, że oni tam walczą za nas? Jakbyś stała się tam tragedia to miliony ukraińców przyjadą do Polski i dostaniemy wielki zastrzyk siły roboczej. Po 20/30 latach będziemy znacznie mocniejszym Pańśtwem niż bez nich.

Poza tym, nie mają oni typowych ograniczeń uchodczych jak np zakaz pracy czy siedzenie w ośrodkach. Czy w sytuacji gdy mieliśmy niedobór rąk do pracy
@Jegwan: Jeśli osłabia państwo to milion Ukraińców to nic w porównania do 37 milionów Polaków. Ciekawy stereotyp wyjąłeś. Pewnie kasjerki w żabce to błąd matrixa nie?

Do Polski nie przyjechała patologia tylko przede wszystkim klasa średnia.
@Jegwan: Dziś jeszcze o tym nie było. Napiszcie jeszcze 50 razy.

Konwencje które podpisaliśmy dziesiątki lat temu nas zobowiązują do takich samych świadczeń dla uchodźców co dla nas.
Jak sobie wyobrażasz że ludzie co uciekli z dnia na dzień zostawiając wszystko za sobą mają przeżyć te pierwsze dni za granicą? Te 300 zł kieszonkowego to taki wielki wydatek?
Wyobrażasz sobie sytuację, gdzie kobieta z dziećmi która uciekła z obleganego Kijowa w
źródło: comment_166244916946iyqjLH5IrDv0AzODP01T.jpg
Jaki stereotyp


@Jegwan:

opiekująca się dzieckiem Tatiana i pracujący na czarno na budowie Jewgienij

O taki właśnie.

Polacy płacą podatki w Polsce, nie rozumiem czemu mieliby utrzymywać obcokrajowców.

A dlaczego ja mam utrzymywać darmozjadów z polskiej patologii?

Skoro przyjechała klasa średnia to po co im socjal? Nie potrafią się utrzymać?

Masz kredyt na mieszkanie? Ty byś potrafił?

To że nasz rząd jest bandą debili i razem z pesel i służbą zdrowie
Jeżeli Ukrainiec może wymienić 10 tys. hrywien, właściwie nic nie wartych po kursie kantorowym, po kursie oficjalnym, a Polak nie może tego zrobić to czy to jest takie samo traktowanie


@Jegwan: Piszesz jakby to by to były góry pieniędzy, a realnie to jest mniej więcej jeden dodatkowy Jagiełło dla przysłowiowego "szaszki" i koszt pewnie w okolicach jednego lub dwóch sasinów dla PKO, naprawdę nie widzę powodu do darcia szat.
Tak się składa, że mam trochę hrywien i są one nic nie warte


@Jegwan: Trzeba było się ich pozbyć na początku wojny. Takie jest ryzyko związane z walutami.

To nie jest równe traktowanie.

A dlaczego miałoby być? Masz dom? To zamknij twarz

A "stereotypu" nie wymyśliłem, takie pary istnieją.


Ja też nie. Polska patologia jest częstym widokiem. Najpierw napraw ten problem.

Odpowiesz mi w jaki sposób oni "walczą za nas" i
pytam 3 raz


@Jegwan: Możesz powtarzać swoje pytanie ile chcesz, a ja nie muszę 3-ci raz ci odpowiadać.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Albo inaczej, odpowiem ci jak ty najpierw odpowiesz na moje pytanie:
W jaki sposób polska patologia przyczynia sie do rozwoju pańśtwa i dlaczego utrzymujemy ich zasiłkami?
Głupi mirek nie widzi dalszych konsekwencji swoich działań.


@cwlmod: Według ciebie, widząc wydarzenia na Ukrainie, realistyczne jest że Rosja zaatakowałaby kraj członkowski NATO? Według mnie nie.

Jednak powiedzmy, że zaatakowałaby bo ma fantazję być okupowana przez kraje członkowskie NATO przez najbliższe 50 lat. Przecież rozstrzygnięcie tego konfliktu to byłoby max pół roku bez większej szkody dla Polski.

Dlatego takie teksty, że Ukraina walczy za kogoś poza sobą uważam za bezsensowną propagandę
@cwlmod I sposobem na rozwiązanie problemu z polską patologią jest dołożenie jeszcze tej z Ukrainy. Super. Ja mam Ukra w pracy (imigranta, nie uchodźcę), pracuje odprowadza podatki, zajebiście, natomiast jego była żona (uchodźca) przyjechała, pobiera tzw. "pińcet" a mieszka i pracuje w Nieczech. O przypadkach że ktoś wykorzystuje polskich naiwniaków żeby wziąć socjal, pokazać faka i jechać dalej słyszę coraz częściej.
Jednak powiedzmy, że zaatakowałaby bo ma fantazję być okupowana przez kraje członkowskie NATO przez najbliższe 50 lat. Przecież rozstrzygnięcie tego konfliktu to byłoby max pół roku bez większej szkody dla Polski.


@CyfrowyD: Takie teksty to dzieciom możesz opowiadać. Rosja nie ma żadnego większego interesu w okupacji Ukrainy a jednak to robi. Ciekawe czy za czasó zimnej wojny też byś takie pierdoły opowiadał. Wiadomo, że nic nam nie grozi w najbliższym czasie,
@Jegwan: tzn tu jest taka zagwostka, ze np w warszawie, nawet jak wynajmiesz mieszkanie to jezeli nie rozliczales podatków w poprzednim roku kalendarzowym to od miasta nie dostaniesz kwitu, ze mozesz tam parkowac jako mieszkaniec ;)
Ot xenofobia i naziolstwo władz WArszawy. W innych miastach jest pewnie podobnie.
Rosja nie ma żadnego większego interesu w okupacji Ukrainy a jednak to robi.


@cwlmod: Rosyjska mniejszość narodowa na terenie Ukrainy? Surowce naturalne? Wieloletnie wpływanie na politykę Ukrainy która była w geopolitycznej strefie wpływów Rosji? Jak to dla ciebie są żadne interesy to ciężko będzie dyskutować.

Ciekawe czy za czasó zimnej wojny też byś takie pierdoły opowiadał.


@cwlmod: Za czasów zimnej wojny ZSRR atakował jakieś państwa na zachodzie Europy? Lub państwa
@Jegwan: > Co jest szlachetnego w rozdawaniu pieniędzy obcokrajowcom?

@Jegwan: Jestem przeciwny rozdawaniu pieniędzy. Pieniądze się zarabia. Każde rozdawnictwo tworzy patologiczny elektorat i potęguje postawy roszczeniowe zamiast pragmatyzmu i odpowiedzialności. Wyjątkiem (słusznym) są ludzie niezdolni do jakiejkolwiek pracy z powodu np kalectwa.

Ukrainiec = normalność?

Polak = patola


@Jegwan: Sam to napisałeś to sam się tłumacz.

Chcesz segregować ludzi na "patole" i normalnych?


@Jegwan: Jak wyżej. I nie