Wpis z mikrobloga

Albo firmę prywatną w której ktoś poszedł na urlop i przez dwa tygodnie nie można niczego załatwić? Kpina.


@Manymouse: oczywiście, np. firmy z branży budowlano-instalacyjnej. Pisałem / dzwoniłem do kilku w lipcu / sierpniu i albo nie dostawalem odpowiedzi albo dostawalem po kilku tygodniach, bo mieli wakacje.
Współpracuje tez z ludźmi z Niemiec czy Szwecji, w lipcu nikogo tam nie ma.
Pewnie ktoś zgłosił nieprawidłowości a jakie to się nigdy nie dowiesz bo dzwonek nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@suqmadiq2ama: niby dorośli ludzie a dalej mentalnie w szkole i skarżą "do pani" a później zdziwienie, że ich problemy inni maja w dupie ¯\_(ツ)_/¯
Pewnie ktoś zgłosił nieprawidłowości a jakie to się nigdy nie dowiesz bo dzwonek nie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@suqmadiq2ama: niby dorośli ludzie a dalej mentalnie w szkole i skarżą "do pani" a później zdziwienie, że ich problemy inni maja w dupie ¯_(ツ)_/¯

@SpalaczBenzyny: Masz jakieś swoje miejsce w lesie gdzie zawozicie pracodawców? Czy palicie na miejscu w biurze? Dodajesz do benzyny styropian na lepkość?
@suqmadiq2ama: chłopak z innymi kolegami z pracy zgłosili janusza do PIPu za to, że nie wypłacał wynagrodzenia. PIP przyjechał na miejsce, zobaczył że hala jest zamknięta na klucz i uznał, że nie miał możliwości zrobić kontroli, tak więc nic więcej nie może zrobić. Mimo iż dostali informację o prezesach razem z ich miejscem zamieszkania itp, nic się nie da zrobić, bo nie mają takich możliwości. W sumie możesz oszukiwać swoich pracowników,
Miałem problem z agencja pracy w Holandii powiedziałem krótko bez wyzwisk i awantur ze albo płaca mi hajs albo idę do holenderskiego PIPu. Tego samego dnia przesłali mi moje niesłusznie potrącone pieniądze. Tyle ze w NL to jak wpada PIP to potrafi zamknąć agencje na 3 miesiące i szukać nieprawidłowości jeśli jesteś w stanie pokazac ze takie są chociażby na pasku wypłat.
ja kiedyś zgłosiłem i nic nie znaleźli pomimo, że wskazałem braki opłaconych składek i korespondencję mailową, jak i zapisane rozmowy tel. z których wynikało, że zostałem okradziony

xD
@Utylizejszyn: Bo lepiej, ile jeszcze dekad albo wieków potrzeba żeby pozostali wyciągnęli te same wnioski że polacy nie są zdolni do rządzenia? Niekoniecznie niemcy ale finowie to już coś ze swoim systemem szkolnictwa i mentalnością
@suqmadiq2ama: typowo xD do międzynarodowego Korpo się przyjebią ale jak januszex coś kombinuje to XD

Ale dziwić się jak zatrudniają z partyjnego klucza. A to powinno być jak ze służbami specjalnymi, łącznie z prawem do posiadania broni, jak oddziały interwencyjne KAS.

A tak to można sobie podnosić minimalna, kazać wszystko w prawie pracy tylko co z tego… jak egzekwowanie prawa pracy lezy i kwiczy.