Wpis z mikrobloga

@Okcydent: @Vateusz23 z tego co wiem to jeszcze niedawno mówił, że jest za scenariuszem z 1994 roku kiedy spowolnienie było, ale nie jakieś tragiczne. Ja jestem zdania, że wszystko zależy od tego czy przy spowolnieniu nie zaczną wypadać trupy z szafy jak w 2007/2008 roku.

Mnie troszkę wkurzył jego wczorajszy film gdzie mówił o deficycie Polski jako czymś normalnym, że dobrze, że jest wysoki - wszystkie kraje taki mają.
  • Odpowiedz
kraje taki mają. Problem z deficytem jest taki, że jak jest on wysoki to kasa powinna lecieć w innowacje, rozwój - a w Polsce deficyt jest przez rozdawnictwo socjalne + wydatki na zbrojenia (z czego sporo leci za granice). No deficyt będzie trzeba z czegoś spłacić, a póki co roboty, przetargów coraz mniej bo nie ma kasy.


@PedzacaGuma: Jeśli utniesz socjal to spadną przychody podatkowe i zyski firm. Ludzie tego
  • Odpowiedz
  • 2
@Vateusz23 w sumie często trafia ok prognozy po czym wrzucił 100k w akcje bloobera xD

Kiedyś był spoko, ale teraz z tymi miniaturkami i jego ego ciężko się go słucha
  • Odpowiedz
@Vateusz23: sądząc po jego odpowiedziach w komentarzach do ludzi to jest typowym przykładem typa co myśli, że wszystkim rozumy pozjadał.

Co do jego argumentacji, to do części ma rację a druga część to czyste p---------e z d--y.

Powiedziałbym, że typowy mitoman
  • Odpowiedz
@Okcydent: jasne. Tylko jak gmina nie ma kasy na budowe/remont drog, czy kanalizacji to zwykly Kowalski kupujac w Carrefurze więcej chipsów z 800+ nie naprawi gospodarki. Zreszta wchodzimy tu w dyskusje juz, ze wzrost PKB w Polsce (gdzie porownujemy nasz wzrost do Chin za ostatnie dekady) zawdzieczamy w duzej mierze zwiekszsjacej sie z roku na rok konsumpcji
  • Odpowiedz
@Vateusz23: Ogólnie ma sporo dobrych materiałów, ale u mnie ma sporego minusa za reklamowanie Freedom24, który ma ruSSki kapitał (no i są też lepsze alternatywy choćby bezkosztowy XTB). Widać, że gość skupia się bardzo na zarabianiu na swoim kanale i nie bardzo przejmuje się tym co wciska swoim widzom ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz