Wpis z mikrobloga

cały czas jesteś za głupi, żeby zrozumieć, że tylko zdesperowani szukają mieszkania w obecnym okresie, wiele osób ma podpisane umowy od lat xD


@francoisinho: no ma. I też im rosną opłaty. :>

Ale wmawiaj sobie, że masz najtaniej, a wszyscy cię okłamują,


@francoisinho: nie mam najtaniej, ale mam taniej niż wynajem i mam swoje mieszkanie, a nie spłacam czyjeś. :*

że wziąłeś kredyt na kwotę X, a oddasz kilkadziesiąt procent
myślisz, że bank, czyli rozbudowana instytucja specjalizująca się w obrocie pieniądzem robi takie okazje, jak osoby fizyczne, które często chcą mieć po prostu stały dochód i spokojnych najemców xD?


@francoisinho:

Przecież w banku bierzesz tylko kredyt- okazją może być cena mieszkania z rynku wtórnego i pierwotnego jaka #!$%@? okazja z banku xDDDD

jakie opłaty rosną, skoro umowa podpisana xD ale jesteś tępy xD


@francoisinho:

Mhm- umowy są okresowe i można
jakie opłaty rosną, skoro umowa podpisana xD ale jesteś tępy xD


@francoisinho: oczywiście, bo przecież aneksowanie umów nie istnieje, a i same umowy nigdy się nie kończą, każdy wynajmujący z marszu oferuje umowę na wieczyste użytkowanie. XDD

Wmawiajcie sobie dalej, zadłużeni kredyciarze, że kredyt tańszy xD


@francoisinho: matematyki nie oszukasz, ale widzę, że masz z nią mały problem.
@Krupier: Wszystko pod tezę najpierw sam bierze mieszkanie warte 300 000 potem, że jednak + 60 000 bo wykończenie, a potem, że cena realna jest o 350 złotych niższa niż ofertowa...

Normalnie każde zalozenie jest tak w #!$%@? płynne xD
@Krupier: czemu ktoś ma zgodzić się na aneks do umowy, skoro najemca nie ma w tym interesu xD? Ewentualnie właściciel może wypowiedzieć umowę (jeśli umowa zakłada taką opcję), ale równie dobrze umowa na czas określony może w ogóle nie przewidywać takiej opcji xD widać, że masz pojęcie, co ci podsuną to podpiszesz xD

@KakaowyTaboret: jak przez 30 lat kredytu miesiąc w miesiąc będziesz oszczędzał płacąc niższe koszty najmu w porównaniu
Wszystko pod tezę najpierw sam bierze mieszkanie warte 300 000 potem, że jednak + 60 000 bo wykończenie, a potem, że cena realna jest o 350 złotych niższa niż ofertowa...

Normalnie każde zalozenie jest tak w #!$%@? płynne xD


@KakaowyTaboret: a weź daj spokój, typ naprawdę swoją głupotą przebił wszystkich zebranych na tym tagu w ostatnim czasie. Brakuje tylko klasycznego "mieszkanie na kredyt to własność banku" i można zamykać temat.
czemu ktoś ma zgodzić się na aneks do umowy, skoro najemca nie ma w tym interesu xD? Ewentualnie właściciel może wypowiedzieć umowę (jeśli umowa zakłada taką opcję), ale równie dobrze umowa na czas określony może w ogóle nie przewidywać takiej opcji xD widać, że masz pojęcie, co ci podsuną to podpiszesz xD


@francoisinho:

Tak lepiej szukać nowego mieszkania, przeprowadzac się, szukac od nowa. zlobka dla dziecka, ukladac w kuchni....

Umowy na
jak przez 30 lat kredytu miesiąc w miesiąc będziesz oszczędzał płacąc niższe koszty najmu w porównaniu do potencjalnej raty, to za 30 lat (a w praktyce szybciej) będziesz mógł kupić nieruchomość z zaoszczędzonych pieniędzy


@KakaowyTaboret: teraz dopiero zobaczyłem co on za wysryw ci napisał. XDDD

To się samo komentuje w sumie i myślę, że tym cytatem można zamknąć wątek.
@Krupier:

Tutaj mnie serio ciekawią obliczenia. Niech kredyt będzie 1000 złotych droższy- z każdym rokiem ta różnica będzie maleć. Po 30 latach miałbyś 360 000 złotych z czego sporą cześć pewnie zeżre inflacja xD I ciekawi o ile kredyt brany w 2020 wg. niego jest droższy od wynajmu :)
@Krupier : odpowiedź mi na proste pytanie, jest jakiś związek między stopami procentowymi a ratą kredytu czy nie ma żadnego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aha i 2017 rok w kontekście wynajmu był użyty przez @kakaowytaboret, najlepszym okresem na wynajem był początek pandemii, masa osób ma umowy podpisane w tamtym okresie. Powiedz że jesteś na tyle ograniczony, że tego nie rozumiesz xD

@KakaowyTaboret:
Udowodniłem ci czarne na
odpowiedź mi na proste pytanie, jest jakiś związek między stopami procentowymi a ratą kredytu czy nie ma żadnego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho: zrobię to zaraz po tym jak ty w końcu odpowiesz na moje pytania.

Aha i 2017 rok w kontekście wynajmu był użyty przez @kakaowytaboret, najlepszym okresem na wynajem był początek pandemii, masa osób ma umowy podpisane w tamtym okresie. Powiedz że jesteś na
nie potrafisz odpowiedzieć nawet na proste pytania xD?


@francoisinho: potrafię, czekam tylko aż ty odpowiesz na moje, które dziwnym trafem taktycznie olewałeś. xD

Chyba, że cię przerosły to powiedz, nie będę dłużej męczył.
@Krupier: odpowiedziałem ci - prawdopodobnie masz manię prześladowczą związaną z tym, że żona cię okłamuje i obecnie jak ktoś ma rację to wmawiasz sobie, że cię okłamuje.

Czekam na odpowiedź na moje pytania.
Udowodniłem ci czarne na białym, że w przypadku takiego samego mieszkania niemal zawsze najem będzie tańszy od raty kredytu, ale kredyt już wzięty, klapki na oczy i wmawiaj sobie dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho:

No to daj jakieś obliczenia jakiekolwiek. Na razie na przykładzie Poznania który dałeś różnica to 450 złotych xDDDD a to Poznań miał mi udowodnić, że się mylę...

Już któryś raz proszę o
@KakaowyTaboret: przecież ci pokazałem - jeśli ktoś wynajmuje jedno mieszkanie od roku-dwóch to wciąż płaci 1350 zł, rata statystycznego kredytu wziętego w tamtym okresie to początkowo 1400 zł, aktualnie 2500-2800, zysk miesięczny to 1150-1450 zł.

Za dużo wykopów się naczytałeś o krypto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Krupier: padło proste, konkretne pytane i nie umiesz na nie odpowiedzieć, to wymownepodsumowanie twojego debilizmu ( ͡° ͜ʖ
@Krupier: przecież ty jesteś za głupi, żeby zadać pytanie merytoryczne xD a jak je otrzymałeś to nie umiesz odpowiedzieć xD jeśli chcesz udowodnić, że jest inaczej to pokaż jakiekolwiek merytoryczne pytanie z twojej tępej strony xD

Akt własności wynajmującego xD widzę, że na wykopie powstają nowe konstrukcje na rynku najmu xD
@Krupier: no pewne, że jak napisałeś jakąś totalną głupotę to najlepiej napisać "ironia" xD

Pytań też nie potrafisz wskazać, jesteś totalnym imbecylem, który większość pensji wydaje na ratę kredytu xD
@francoisinho: pytania masz w komentarzach wyżej, powtarzane #!$%@? jego mać kilka razy kretynie.

Czy ty w ogóle podstawówkę skończyłeś, że czytać ze zrozumieniem nie potrafisz? Bo jak widać ironii nie łapiesz, a to już trochę wyższy level niż czytanie, zdaję sobie z tego sprawę.

Odpowiesz na moje, ja odpowiem na twoje. Tak to działa, prosta zasada, postaraj się ogarnąć resztkami swojego umysłu.
przecież ci pokazałem - jeśli ktoś wynajmuje jedno mieszkanie od roku-dwóch to wciąż płaci 1350 zł, rata statystycznego kredytu wziętego w tamtym okresie to początkowo 1400 zł, aktualnie 2500-2800, zysk miesięczny to 1150-1450 zł.


@francoisinho:

Po pierwsze- założenie kompletnie z dupy, że cena wynajmu się nie zmienia xDDDD

Po drugie- mówiliśmy o przejściu na stałe przy 5%

Po trzecie- z dupy sobie wziąłeś, że rata kredytu na mieszkanie 42 metry przy
@Krupier: odpowiedziałem ci - prawdopodobnie masz manię prześladowczą związaną z tym, że żona cię okłamuje i obecnie jak ktoś ma rację to wmawiasz sobie, że cię okłamuje.

I w dodatku proste pytanie merytoryczne cię przerosło xD xD xD

Kredyciarzu zafajdany, tfu
odpowiedziałem ci - prawdopodobnie masz manię prześladowczą związaną z tym, że żona cię okłamuje i obecnie jak ktoś ma rację to wmawiasz sobie, że cię okłamuje.


@francoisinho: no i też ci odpowiedziałem, że to nie to. Więc pytanie dalej aktualne - dlaczego kłamałeś? Dlaczego dalej kredyt kosztuje mnie mniej niż wynajem? Odpowiedz rzeczowo na te pytania, a ja odpowiem na twoje.

I w dodatku proste pytanie merytoryczne cię przerosło xD xD
@KakaowyTaboret: nie odpowiedziałeś na pytanie, jaki aneks, jeśli umowa jest na czas określony? Na kredyt zakładasz najkorzystniejszą opcję (przejście na stałe oprocentowanie w korzystnym momencie), a jednocześnie wynajmu bierzesz warunki maksymalnie niekorzystne.

I jak tu z tobą prowadzić dyskusję? Poprawiasz sobie nastrój w ten sposób? Czy o co chodzi?
@KakaowyTaboret: powiem ci, że to albo jakiś gówniarz, który ma okienko pomiędzy przyrą, a polakiem, albo sfrustrowany przegryw, który od lat siedzi na wynajmie i boli go, że wciąż go nie stać na kupno czegoś własnego. XD

Pocieszny jest.
@Krupier: odpowiedziałem ci na to pytanie wielokrotnie - masz manię prześladowczą związaną z tym, że żona cię okłamuje i obecnie jak ktoś ma rację to wmawiasz sobie, że cię okłamuje.

A teraz kredyciarzu zafajdany, tfu, czekam na twoją odpowiedź, no chyba że proste pytanie cię przerasta xD
odpowiedziałem ci na to pytanie wielokrotnie - masz manię prześladowczą związaną z tym, że żona cię okłamuje i obecnie jak ktoś ma rację to wmawiasz sobie, że cię okłamuje.


@francoisinho: nie zrobiłeś tego. Wciąż czekam.

A teraz kredyciarzu zafajdany, tfu, czekam na twoją odpowiedź, no chyba że proste pytanie cię przerasta xD


@francoisinho: odpowiem zaraz po tym jak odpowiesz na moje pytania. Nawet ci je #!$%@? powtórzyłem głąbie bez szkoły
nie odpowiedziałeś na pytanie, jaki aneks, jeśli umowa jest na czas określony? Na kredyt zakładasz najkorzystniejszą opcję (przejście na stałe oprocentowanie w korzystnym momencie), a jednocześnie wynajmu bierzesz warunki maksymalnie niekorzystne


@francoisinho:

Nie zauważyłem pytania o aneks. Co do wynajmu- biorę pod uwagę, że cena ofertowa jest AŻ o 15% niższa niż transakcyjna, a mieszkanie zamiast 240 000 jak wychodzi z kosztu na rynku wtórnym jest warte 260 000 (czyli nie
@Krupier: za głupi jesteś, by odpowiedzieć na pytanie, więc cię olewam, buraku, pewnie nawet matury nie masz, a ja mam alergię na kretynów bez matury.

@KakaowyTaboret: jeśli mieszkałeś kilka lat w jednym miejscu i nie potrafiłeś sobie skonstruować dobrej umowy, tylko co rok podpisywałeś nową, to nie liczę, że zrozumiesz cokolwiek w bardziej złożonym temacie, jakim jest kredyt. Wmawiaj sobie dalej, że podjąłeś super decyzję płacąc obecnie kilkadziesiąt procent więcej
za głupi jesteś, by odpowiedzieć na pytanie, więc cię olewam, buraku, pewnie nawet matury nie masz, a ja mam alergię na kretynów bez matury.


@francoisinho: ojej, czyli przegrałeś dyskusję (chociaż to zbyt duże słowo na określenie tych wysrywów, które tworzysz). No szkoda w #!$%@?, ale nie żeby mnie to jakoś zaskoczyło.

Wróć jak zmądrzejesz i nabędziesz trochę wiedzy nt. kredytów hipotecznych.

Mam nadzieję, że kiedyś uda ci się kupić swoje mieszkanie
jeśli mieszkałeś kilka lat w jednym miejscu i nie potrafiłeś sobie skonstruować dobrej umowy, tylko co rok podpisywałeś nową, to nie liczę, że zrozumiesz cokolwiek w bardziej złożonym temacie, jakim jest kredyt.


@francoisinho:

XD zaczynasz obrażać xDDDD dobrej umowy jeszcze teraz gdy jest rynek Landlorda xDDDDD

Wmawiaj sobie dalej, że podjąłeś super decyzję płacąc obecnie kilkadziesiąt procent więcej lub 2 razy więcej (a wkrótce jeszcze wzrośnie) za ratę kredytu w porównaniu
@Krupier: preferuję domy jednorodzinne, ty natomiast całe życie będziesz spłacał mały kurnik wzięty na kredyt i jeszcze wmawiasz sobie, że to świetna decyzja xD

A z takim tumanem jak ty nie ma żadnej dyskusji, przecież nie napisałeś nic merytorycznego, tylko same wysrywy, a jak dostałeś proste pytanie to nie umiałeś odpowiedzieć xD nawet nie można napisać, że ją przegrałeś, z idiotą twojego pokroju się nie dyskutuje xD
preferuję domy jednorodzinne, ty natomiast całe życie będziesz spłacał mały kurnik wzięty na kredyt i jeszcze wmawiasz sobie, że to świetna decyzja xD


@francoisinho: to super, może za 30 lat sobie kupisz!

A z takim tumanem jak ty nie ma żadnej dyskusji, przecież nie napisałeś nic merytorycznego, tylko same wysrywy, a jak dostałeś proste pytanie to nie umiałeś odpowiedzieć xD nawet nie można napisać, że ją przegrałeś, z idiotą twojego pokroju
@KakaowyTaboret: Cały czas nie rozumiesz - rynek landlorda jest od kilku miesięcy, tylko zdesperowany zaczyna najem w takim okresie. Cały czas ci tłumaczę, że porównujesz swoją gównianą sytuację z ratą kredytu z pechowcami losu, którzy muszą z jakiegoś powodu wynająć mieszkanie po obecnych warunkach i cieszysz się, że ktoś ma gorzej niż ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cały czas nie rozumiesz - rynek landlorda jest od kilku miesięcy, tylko zdesperowany zaczyna najem w takim okresie.


@francoisinho:

Ale może mu siękończyć umowa, lub landlord daje aneks- uważasz, że co ile aktualizuje się cena wynajmu? Tylko szczerze :) rzadziej niż na 2 lata? raz na 10?

Cały czas ci tłumaczę, że porównujesz swoją gównianą sytuację z ratą kredytu z pechowcami losu, którzy muszą z jakiegoś powodu wynająć mieszkanie po obecnych
@francoisinho: nie, nie odpowiedziałeś. Poczekam, mam w sumie teraz czas, nie spieszy mi się. Będę nawet tak dobry, że kolejny raz powtórzę:

Dlaczego kłamałeś mówiąc, że raty wzrosły dwukrotnie?
Dlaczego nadal kredyt kosztuje mnie mniej niż wynajem? Co takiego się stało, że tak jest?

Dajesz.
@KakaowyTaboret: porównaliśmy:
2020 vs 2020 - taniej wychodzi najem
2021 vs 2021 - taniej wychodzi najem
2022 vs 2022 - taniej wychodzi najem

Ale gwóźdź programy, porównujesz kredyt z X lat temu, przy optymistycznym założeniu, że w dobrym momencie kredyciarz przechodzi na stałe stopy i porównujesz z peakiem cenowym na rynku najmu 2022 => eureka, przy wszystkich tych założeniach wychodzi na to samo! Graty!
@Krupier: 1) masz manię prześladowaczą, wydaje ci się, że wszyscy cię okłamują, to się leczy, naprawdę możesz sobie jeszcze pomóc (no chyba że już za późno, stan wygląda na zaawansowany).
Natomiast podejmę próbę wytłumaczenia ci, jak działa świat - poszukaj sobie danych statystycznych, o ile wzrosły raty kredytów od 2020 roku - statystycznie około dwukrotnie. Akurat tak się złożyło, że na ten moment tobie 70%, a innemu ponad 100%, naprawdę nie
2020 vs 2020 - taniej wychodzi najem


@francoisinho:

Przecież wziałeś przykład poznania- Ofertowa cena 1350 przyjąłem, że realnie jest 15% taniej czyli 1147 złotych i 50 groszy.

Kwota kredytu wyszła mi 900, ale uznałem, że niech CI będzie i dodatkowe 20 000 idzie na to by nie remontować mieszkania. Czyli mamy 1000 vs 1147 złotych.

Następnie mamy 2020 vs 2021- no cóż... kredyt to nadal jakieś 1147 złotych przez większość roku
porównujesz statystyczną cenę ofertową najmu, z własnym kredytem, o którym niewiele mi wiadomo?


@francoisinho:

Z KREDYTEM Z POZNANIA. Średnia za m2 to jakieś 7000 mieszkanie 42 metry za 300 000, dodatkowe 20 000 na remont tego przeciętnego mieszkania lub kupno lepszego niż przeciętne. Powtarzam to już po raz któryś.

To Ty wziąłeś przykład Poznania przecież....

Rynek wtórny na podstawie raportu NBP...
@francoisinho:

1. Nie, tylko ty okłamujesz i to nie mnie, a publicznie wszystkich to czytających.

Wrzucasz wszystkich do jednego wora nie biorąc pod uwagę kwoty kredytu, daty zawarcia umowy, rodzaju oprocentowania. Słowem - generalizujesz. Więc nie, raty kredytów nie wzrosły dwukrotnie. Mógłbyś napisać, że niektórym wzrosły dwukrotnie i to już byłaby prawda. Ale takich ludzi i tak jest mniejszość.

2. No toć przecież ci napisałem wyraźnie, że mam ratę kredytu mniejszą
no, ale na tym przykładzie do ciebie nic nie dociera. Porównaliśmy ceny w 2020 roku na tym przykładzie i wyszło, że najem jest tańszy, ale dalej nie przyjmujesz tego do wiadomości


@francoisinho:

Do Ciebie nie dociera- mieszkanie z rynku wtórnego- często w takich nie musisz nic remontować tylko od razu się wprowadzasz. Przyjąłęm, że jeśli mieszanie jest średnio warte 300 000 (przy ~7000 za metr) to będę miał dobre serce i