Wpis z mikrobloga

@Krupier: 1) wzrost raty o 70% uznajesz za sukces? No gratuluję, kiedyś była taka piosenka "cieszmy się z małych rzeczy", głęboko wziąłeś sobie do serca.

Powtarzam jednak, to dopiero początek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2) masz ratę kredytu mniejszą niż wynajem? Czyli wynajmujesz i płacisz kredyt jednocześnie? Polska języka trudna języka, ale jak chcesz rozmawiać na poziomie to pisz precyzyjnie.

3) "Wydawałoby się, że związek jakiś jest,
1) wzrost raty o 70% uznajesz za sukces? No gratuluję, kiedyś była taka piosenka "cieszmy się z małych rzeczy", głęboko wziąłeś sobie do serca.


@francoisinho: no i co z tego, że 70% skoro to wciąż są grosze, a koszt kredytu jest niższy niż wynajmu?

2) masz ratę kredytu mniejszą niż wynajem? Czyli wynajmujesz i płacisz kredyt jednocześnie? Polska języka trudna języka, ale jak chcesz rozmawiać na poziomie to pisz precyzyjnie.


@
@francoisinho: Daj ten raport :)

Najpierw zróbmy założenia bo się pogubmy.

Poznań. Koszt transakcyjny wynajmu o 15% niższy niż ofertowy czyli 1147 złotych.\- Ty dawałeś koszt wynajmu :)

Poznań- średnia cena m2 to 7000 złotych (tak naprawdę 7015) mieszkanie 42 metry kwadratowe to zamiast 240 000 to jaki kredyt przyjmujemy? Kupujemy mieszkanie 10% droższe niż średnia cena za m2 na rynku wtórnym w Poznaniu?
@KakaowyTaboret: mieszkanie 42 metry, więc 42*7000=294000 + 60000 tysięcy wykończenie = około 354 tysiące złotych. Odejmujemy wkład własny (niech będzie 54 tysiące, choć statystyczny kredyt z tamtego okresu to niewiele ponad minimalne 10%, ale będzie łatwiej policzyć) => kredyt zatem opiewa na 300k. Statystyczna rata takiego kredytu w 2020 roku wynosiła 1400 zł [wartość na podstawie raporty HRE Investments na 2020 rok, inne artykuły przyjmują podobne wartości)

Podsumowując:
- sam wyliczyłeś
@Krupier: 1) najem vs rata kredyty wyjaśniona wyżej, oszukuj się dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2) "No toć przecież ci napisałem wyraźnie, że mam ratę kredytu mniejszą niż wynajem" - patrz punkt pierwszy oszukuj siebie dalej, żadnych argumentów, po prostu masz i koniec dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3) Czy istnieje korelacja między stopami a ratami czy nie? "Wydawałoby się, że związek jakiś
mieszkanie 42 metry, więc 42*7000=294000 + 60000 tysięcy wykończenie = około 354 tysiące złotych


@francoisinho:

Założenie z dupy kompletnie. Mieszkanie z rynku wtórnego gdzie przyjmuje 20% wyższe niż średnia cena na rynku wtórnym? Serio? XDDDDD To najem też podnosimy o 10% okej?

Może od razu 100% droższe? Albo 80? xD Możemy stanąć na 10% czy niezbyt?

I czemu 10% wkładu włąsnego a nie 20%? Wszystko bierzesz pod swoją tezę :)

A
1) najem vs rata kredyty wyjaśniona wyżej, oszukuj się dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho: nic nie wyjaśniłeś, wciąż kredyt kosztuje mnie mniej niż wynajmowanie. O korzyściach posiadania własnego mieszkania nie wspomnę bo są niepoliczalne.

2) "No toć przecież ci napisałem wyraźnie, że mam ratę kredytu mniejszą niż wynajem" - patrz punkt pierwszy oszukuj siebie dalej, żadnych argumentów, po prostu masz i koniec dyskusji ( ͡°
musimy koniecznie dać znać naszym bankom, że kredyt wynosi nas mniej niż wynajem, a to niemożliwe bo taki jeden tak pisał na stronce wykop pe el. Niech zrobią rekalkulację czy coś.


@Krupier:

Widziales jego zalozenia do góry? Mieszkanie z rynku wtórnego warte 300 000 wymaga na dzien dobry 60 000 i oczywiscie 10% wkłąd włąsny xD
@KakaowyTaboret: no to daj link do potwierdzenia tezy, że przeciętny wkład własny to 20% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A wszystkie kwoty w wyliczeniu brałem od początku dla mieszkania na rynku pierwotnym, a ty raz bierzesz cenę z rynku pierwotnego, a potem piszesz o rynku wtórnym, gratuluję konsekwencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Krupier: zostałeś wyjaśniony, wyliczenia w kwestii najmu vs rata masz wyżej,
no to daj link do potwierdzenia tezy, że przeciętny wkład własny to 20% ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho:

TY dałeś tezę ja Ci mogę policzyćdla wkłądu włąsnego 20%. Oraz proszę powiedz mi skąd wziąłeś 60 000 remontu.

https://develia.pl/pl/blog/ile-kosztuje-wykonczenie-mieszkania-od-dewelopera/

Tutaj masz artykuł z 2020- gdzie mówią, że koszt wykończenia DEWELOPERSKIEGO mieszkania 40m2 to od 40 do 120 000 złotych.

A często przy rynku wtórnym NIC NIE MUSISZ REMONTOWAĆ
zostałeś wyjaśniony


@francoisinho: niestety dla ciebie, ale nie.

wyliczenia w kwestii najmu vs rata masz wyżej


@francoisinho: super, umiesz pisać losowe liczby, brawo ty. Wytłumaczysz mi więc znowu dlaczego nadal mój kredyt jest niższy niż koszt wynajmu?

ale kredyt wzięty to klapka na oczy i jedziemy: RATA NIŻSZA NIZ WYNAJEM, RATA NIŻSZA NIŻ WYNAJEM - takich wyborców potrzebuje PiS ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho: to
@francoisinho: #!$%@? BIORĘ CENĘ Z RYNKU WTÓRNEGO Z RAPORTU NBP. #!$%@? MAĆ Z RAPORTU NBP BIORĘ DANE, JESLI UWAZASZ ZE MAM BRAĆ TWOJĄCENĘ Z RYNKU WTÓRNEGO TO JĄ #!$%@? WKLEJAJ.

W DRUGIM KWARTALE 2020 NA RYNKU WTORNYM 7015 PRZECIETNIE

CHYBA 5 RAZ TO NAPISAŁEM JA #!$%@?
@KakaowyTaboret: koszt wykończenia? "W większości przypadków specjaliści podają średnie ceny za metr kwadratowy, które mieszczą się w widełkach pomiędzy 1500 a 2500 złotych przy standardowym wykończeniu. " - cytat z artykułu na temat wykończenia mieszkania, kopiuj wklej to znajdziesz ten sam w google [przyjąłem dolną granicę, myślę, że cena wykończenia faktycznie będzie w górnych okolicach tych widełek, ale nie chciałem podnosić ceny do kalkulacji]

Sam piszesz zresztą o 40-120k, od początku
Ja #!$%@? #!$%@? się. Ceny se zobacz w raporcie NBP by było łatiwej bierzemy zamiast 240 000 kredytu (60 wkłądu włąsnego) 264 000 (10% wiecej niż na rynku wtórnym)

Oprocentowanie wtedy w sumie wynosiło jakieś #!$%@? 2,1 procent.

Kalkulator kredytowy podaje, że w takiej sytuacji i kredyt na 25 lat:

RATA KAPITAŁOWA I ODSETKOWA TO 1131 złotych, a Twój wynajem ofertowo- 1350*0,85= 1147 złotych i 50 groszy.

A MIESZKANIE PRZYJĘTE DROŻSZE NIŻ
jak mi podeślesz szczegółowe informacje na temat umowy kredytowej i zakupionego mieszkania to pewnie, to żadna filozofia,


@francoisinho: ale co mam ci podsyłać? Kredyt z lipca 2017 na 30 lat na bodajże 225k z wkładem 20%, oprocentowanie zmienne, wibor 6m.

ale obstawiam, że zrobiło ci się trochę wstyd, bo bronisz kredytu wziętego na ciasny kurnik jak niepodległości.


A niby dlaczego ma mi być wstyd? Kupno lokum to wstyd? Może dla jakichś
@Krupier:

No bo jak grochem o ścianę daję mu całą ścianę wyliczeń, a ten na to niemożliwe, a koszt wynajmu gdzie głównie masz rynek wtórny porównuje z kredytem na nowe mieszkanie, powinien policzyć tylko dla mieszkań oddanych np. max rok przed rozpoczęciem wynajmu czy coś.
@Krupier: "Jak znajdziesz w takiej cenie, w takim standardzie, w takiej dzielnicy takie mieszkanie na wynajem w Szczecinie"
Czyli konkretnie jaka to dzielnica, metraż, standard? [Na pewno wszystko zajebiste, a w rzeczywistości maks IKEA].

@KakaowyTaboret: póki co ty otrzymałeś ścianę wyliczeń, pisałem wyraźnie od samego początku, że uwzględniam ceny z rynku pierwotnego, ale jesteś zbyt ograniczony, żeby dotarło. Rynek wtórny charakteryzuje się ogromną różnorodnością, od mieszkań gotowych do zamieszkania po
póki co ty otrzymałeś ścianę wyliczeń, pisałem wyraźnie od samego początku, że uwzględniam ceny z rynku pierwotnego, ale jesteś zbyt ograniczony, żeby dotarło. Rynek wtórny charakteryzuje się ogromną różnorodnością, od mieszkań gotowych do zamieszkania po zapyziałe rudery. Czytaj więcej ze zrozumieniem.


@francoisinho:

A ja mówiłem, że kredyt może być i jest tańszy niż wynajem. Do tego porównujesz kupno na rynku pierwotnym do wynajmu na głównie rynku wtórnym z meblami po prababci
@KakaowyTaboret: Nie mierz wszystkich swoją miarą, myślę, że tylko plebs waszego pokroju byłby zainteresowany "meblami po prababci i gumoleum na podłodze obok pożółkłych od tytoniu mebli" ( ͡° ͜ʖ ͡°) już widzę, jak wyglądało to twoje mieszkanie kupione na rynku wtórnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Masz wszystko wyliczone, ile miesięcznie tańszy może być najem, ale klapki na oczy i w kółko "kredyt może
Nie mierz wszystkich swoją miarą, myślę, że tylko plebs waszego pokroju byłby zainteresowany "meblami po prababci i gumoleum na podłodze obok pożółkłych od tytoniu mebli" ( ͡° ͜ʖ ͡°) już widzę, jak wyglądało to twoje mieszkanie kupione na rynku wtórnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho:

ale takie meiszkania mają udział w średniej cenie wynajmu. Jak i prawie nowe mieszkania.

Masz wszystko wyliczone, ile
Pobierz
źródło: comment_1662126394enFggzGLPpfboXcOGwXeSU.jpg
@KakaowyTaboret: Ale czemu 20%, skoro nie potrafiłeś tego udowodnić?

Czemu najem dla osób, które podpisały umowę 2 lata/rok/pół roku temu i ich umowa jest ważna, miałby podrożeć?

Ile będzie kosztował wynajem a ile kredyt za 15 lat? xD poczekaj wyciągnę kryształową kulę albo zapytam wróżbity macieja xD

Przyjmujesz złe założenia, ale rozumiem, że wysoka rata kredytu wymaga fikołków intelektualnych, by ją płacić co miesiąc bez depresji
Ale czemu 20%, skoro nie potrafiłeś tego udowodnić?


@francoisinho: a Ty udowodniles 10% xD

Czemu najem dla osób, które podpisały umowę 2 lata/rok/pół roku temu i ich umowa jest ważna, miałby podrożeć?


@francoisinho:

SKoro podpisali na 2 lata pół roku temu to wynajem jest droższy niż ten z 2020 gdy był brany kredyt tak? Czy podpisali umowę na 2 lata w 2020 i zaraz im się skończy? Czy podpisali umowę
@Krupier: gdzie te dane podałeś? Znowu masz chyba atak manii, nigdzie ich nie napisałeś.

@KakaowyTaboret: "Bo ze wzrosnie rata kredytu to szansa niewielka xD frank też miał nie podrożeć, podobnie zresztą jak stopy procentowe xD ale widzę, że dokonałeś profesjonalnej analizy na zasadzie "na pewno nie wzrośnie" i #!$%@? xD

"pociąg z super tanim kredytem i mieszkaniami odjechał", przyjechał za to ten z potężną ratą kredytu i skomplikowanymi fikołkami, które
@francoisinho: z 580 zł. Tylko nie wiem po co ci czynsz skoro porównujemy koszt kredytu do kosztu wynajmowania. Czynsz i media są zmienne i zależą od ilości osób zamieszkujących nieruchomość, porównuj koszty względnie stałe.
@Krupier: napisałem wyżej, niektóre oferty najmu uwzględniają już czynsz, czytaj ze zrozumieniem.

Jak jakaś ulica nie należy do Niebuszewa to pisz, nie znam totalnie Szczecina.

1) okolice dworca Niebuszewo, opłata razem z czynszem 1800 zł
2) dwa pokoje ul. Krasińskiego 1300 zł
3) ul Piłsudskiego 1300 zł

Wszystko z grup na fb:
SZCZECIN NIERUCHOMOŚCI - sprzedaż & wynajem
Wynajem w Szczecinie

Oferty z 2020, 2021, początek 2022 roku. Chyba trochę taniej
@francoisinho: ale po co mi oferty z 20/21? XDDD

Dawaj z teraz gościu. Linki, konkrety.

Te pierwsze dwie, które wymieniłeś to taka gorsza dzielnica Niebuszewa. Nazywają ją Niebko Terror, zupełnie bez powodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzecia to nie jest Niebuszewo.

napisałem wyżej, niektóre oferty najmu uwzględniają już czynsz, czytaj ze zrozumieniem.


@francoisinho: czynsz jest opłatą zmienną typie. XD
xDDD Bierzesz pod uwagę oferty z 2020 i 2021?


@KakaowyTaboret: i teraz wyobraź sobie, że my z nim próbujemy poważnie rozmawiać. XD

Swoją droga, w 2020 to ja miałem jakieś 800 zł raty. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@Krupier: wejdź sobie ma fb, podałem nazwy grup, jesteś upośledzony, że nie umiesz tego zrobić?

Jak ktoś wynajął mieszkanie w tamtym okresie i umie spisać korzystną umowę to nadal ma tamtą cenę, jeśli nie jest takim tumanem jak was dwóch ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tutaj ratka już 1700, a będzie drożej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wejdź sobie ma fb, podałem nazwy grup, jesteś upośledzony, że nie umiesz tego zrobić?


@francoisinho: nie mam FB, daj linki, upośledzony jesteś, że nie umiesz tego zrobić?

Jak ktoś wynajął mieszkanie w tamtym okresie i umie spisać korzystną umowę to nadal ma tamtą cenę, jeśli nie jest takim tumanem jak was dwóch ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho: tak, tak, właściciele to dobre duszyczki i troszczą się
@Krupier: "nie mam FB, daj linki"
facebook.com, nie ma sprawy.

"tak, tak, właściciele to dobre duszyczki i troszczą się o lokatora nie podnosząc im cen przez 5 lat."
Jak jest umowa na czas określony to mogą być nawet samym lucyferem i nic nie mogą zrobić, zaraz studencki szał się skończy, Ukraińcy wrócą do siebie i ceny się unormują.

"no, a później będzie taniej, na tym polega oprocentowanie zmienne, brawo ty. Tylko
"nie mam FB, daj linki"

facebook.com, nie ma sprawy.


@francoisinho: aha, czyli gówno dajesz więc można założyć, że liczby z dupy. Chociaż one i tak nie udowodniły twojej tezy.

Jak jest umowa na czas określony to mogą być nawet samym lucyferem i nic nie mogą zrobić, zaraz studencki szał się skończy, Ukraińcy wrócą do siebie i ceny się unormują.


@francoisinho: nic nie mogą zrobić. XDD Słodki Jezu jakiś ty naiwny.
@francoisinho: wysrywy to ty już pół dnia tutaj tworzysz.

Miałeś wykazać, że wynajem jest tańszy niż kredyt, dostałeś wszelkie dane, o które prosiłeś. Nie wykazałeś.

Po #!$%@? ty się tutaj tak cały ten boży dzień kompromitujesz? Poważnie pytam.
@francoisinho: co mam? Raz, że mam jakieś gównoliczby niczym nie potwierdzone, a dwa nawet jeśli są prawdziwe to są #!$%@? sprzed 2 lat. XD O gorszej części dzielnicy nie wspomnę.

To tak jak ci mówiłem, 2 lata temu to ja miałem ratę 800 zł. Znajdź mi więc ogłoszenie wynajmu za 800 zł z 2020.

Działaj.