Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirasy da się ćwiczyć w domu bez sprzętu żeby mieć jakieś efekty czy można co najwyżej trochę schudnąć? (efekty mam na myśli zwiększenie siły, lekki zarys mięśni ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Mam do najbliższej siłowni 40 minut autem, co razem z powrotem i ćwiczeniami tam / ogarnięciem się zajęłoby prawie 3h, więc lipa.

Czytałem na wykopie właśnie o ćwiczeniach bez sprzętu, szczególnie przy covidzie dużo tutaj trenerów (?) wrzucało swoje filmiki, ale wydaje mi się (na chłopski rozum, bo nic się na tym nie znam) że efekty będą dużo dużo słabsze niż ćwiczenia z ciężarem.

Kupić na początek same hantle żeby zobaczyć czy znajdę w tym zajawkę?
Bo narazie miałem z trzy podejścia do siłowni ale jak w całym tygodniu traciłem 3 lub 4 popołudnia to szybko odpuszczałem.

Wydaje mi się że na początku nie będę musiał mieć dużo ciężarów bo jestem raczej krępy i nigdy nie miałem typowej fizycznej pracy, więc nie potrzebuje na już bóg wie ile żelastwa,
Ale czy np samymi hantlami zrobię jakąś większość ważnych (powiedzmy 70%) ćwiczeń? Wyciskania na klate raczej nie zrobię na podłodze, więc nie wiem czy jest sens pakować hajs w hantle bez ławeczki xD jeżeli tak to ile kg hantle na początek?

Co myślicie?

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy #trening
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dawid121213: zrobisz na klatę nawet jakieś floor pressy, masz przecież jeszcze pompki na klatkę na razie, ponadto wiosłowania, przysiady, nawet rumuńskie martwe czy uginania hantelkami na spokojnie, oczywiście po jakimś czasie już nie sprogresujesz, ale lepsze to niż nic. Jak jesteś krępy, to znajdź sobie jakiś domowy plan z ery covidu, dodaj do tego jeszcze jakieś cardio, obserwuj dietę i wagę i czekaj na efekty ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Terakot: a jak poznać ile kg hantle na początek?
Mam zamiar pójść po prostu do sklepu i pomacać, ale jak poznać że "tyle starczy na początek"?
Te co dam radę w miarę lekko podnieść? No bo co innego podnieść raz a co innego tłuc seriami.

Najprościej chyba byłoby kupić gryf żeby móc dokładać ewentlanie obciążenie ale na allegro gryf +12kg obciążenia 160 zł xD
  • Odpowiedz
@dawid121213: schudnąć schudniesz ale masy nie zrobisz jak nie będziesz miał jak dokładać ciężaru i zwiększać objętości

także jak już to dwa hantle z możliwością dokładania ciężaru i chociaż ławeczka, żeby móc robić sensowne ćwiczenia
  • Odpowiedz
@dawid121213: Fajnie by było mieć regulowane obciążenie na nich, ale no ceny jak wystrzeliły po zamknięciu siłowni, tak się pewnie trzymają nadal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja w domu miałem chyba 2x 24 kg regulowane i już można było się tym zmęczyć. Za ławkę robił mi kawałek deski i dwie pufki xD
Do tego drążek, jakaś mata pod dupę i coś da się wymyślić
  • Odpowiedz
@dawid121213: jak chcesz schudnąć to przede wszystkim ważysz się i sprawdzasz swój BMR zakładasz jakiś deficyt najczęściej 500kcal ściągasz coś typu jakieś fitatu i liczysz wszystko co jesz. Ćwiczenia to jest dodatek. Siła dla no cóż... siły, hormonów i zdrowia, kardio dla ukladu krwionosnego i ogolnej wydolnosci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@typowy_lobuz: ostatnio był jakiś wątek na wykopie, że po prostu przy deficycie bez ćwiczeń schodzi wszystko równo, czyli jak masz wystający brzuch a mało mięśni, to brzuch zostanie (mniejszy oczywiście) a mięśnie zejdą do zera. To też zbyt dobre nie będzie
  • Odpowiedz
@dawid121213: nie mowie zeby nie cwiczyc, ale mozna cwiczyc i sie zalac tluszczem (vide masowanie) poza tym jak sie jest grubym to nie znaczy ze sie ma chore ilosci tkanki tluszczowej to raczej mit. Źródło: bylem mega grubasem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@typowy_lobuz: tylko u mnie właśnie jest największy brzuch xD (jak u większości pewnie) i bez ćwiczeń boję się że brzuch jako tako zostanie a ręce będą jeszcze bardziej patyki
  • Odpowiedz
@dawid121213: Jak ktoś wyżej pisał - elementy kalisteniki. Jedyna inwestycja to zamontowanie czegoś do podciągania się, by plecy robić.
Pompki - progres od pompek na ścianie/krześle do normalnych przez coraz bardziej skomplikowane wariacje da zawsze odpowiednie obciążenie.
Brzuch - tysiąc różnych ćwiczeń
Przysiady - normalne, pistol squat czy nawet biegi
Podciągnięcia - tu dojście do zwykłego podciągania się jest już mega i robienie tego
  • Odpowiedz