Wpis z mikrobloga

@Acri: folii już nie stosuję :D jeśli chodzi o eksperyment to najlepiej by było postawić 2 takie same akwaria, jedno obkleić z zewnątrz, drugie wewnątrz i mierzyć temperaturę powietrza
@pilot1123: Ja wiem że różnica jest spora bo przed klimatyzacją w pokoju południowym przykleiłem od zewnątrz jak były upały po prawie 40 stopni.

O aucie nie muszę chyba mówić, jak się wsiada do puszki która miała folię na zewnątrz to klimatyzacja ogarnia sprawę w parę minut, a szyba jest letnia.
W przypadku folii wewnątrz - szyba jest nagrzana jak Kwaśniewski, i tak promieniuje ciepłem że klima zaczyna działać po 10-15 minutach.
@Acri: @pilot1123:

Istnieją dedykowane folie przeciwsłoneczne klejone na szyby zarówno w wariancie wewnętrznym jak i zewnętrznym. Różnica skuteczności między wariantem wewnętrznym a zewnętrznym to kilkanaście procent. To, że szyba jest gorąca ma umiarkowane znaczenie kiedy całość promieniowania UV zostaje odbita na zewnątrz. Problem mógłby się pojawić w bardzo małym pomieszczeniu gdzie byłoby czuć bezpośrednie promieniowanie cieplne od nagrzanej tafli szkła.