Wpis z mikrobloga

@folwgnag94: niby w którymś kościele dzwonią, ale w którym...
Folia powinna być na zewnątrz, odbijając ciepło. Tak to niby zmniejsza temperaturę wewnątrz, ale szkło i folia są cholernie nagrzane i jak piecyk działają..
  • Odpowiedz
Folia powinna być na zewnątrz, odbijając ciepło


@Acri: nawet wewnątrz działa całkiem nieźle, na zewnątrz jest nastawiona na deszcz i wiatr. To chodzi o izolację świetlną, nie terminczną
  • Odpowiedz
@pilot1123: Jak będą upały to zrób sobie proszę eksperyment jaka duża różnica jest, jak osłonisz od zewnątrz a od wewnątrz.
To samo w przypadku aut. Sporo ludzi zostawia osłony wewnątrz auta. Szklarnia.
  • Odpowiedz
@Acri: ciężko roletę zawiesić na zewnątrz ;) Wiem że sama szyba się nagrzewa, ale to i tak jest dużo mniejszy efekt niż nagrzana podłoga na którą świeciło słońce przez kilka godzin
  • Odpowiedz
@Acri: folii już nie stosuję :D jeśli chodzi o eksperyment to najlepiej by było postawić 2 takie same akwaria, jedno obkleić z zewnątrz, drugie wewnątrz i mierzyć temperaturę powietrza
  • Odpowiedz
@pilot1123: Ja wiem że różnica jest spora bo przed klimatyzacją w pokoju południowym przykleiłem od zewnątrz jak były upały po prawie 40 stopni.

O aucie nie muszę chyba mówić, jak się wsiada do puszki która miała folię na zewnątrz to klimatyzacja ogarnia sprawę w parę minut, a szyba jest letnia.
W przypadku folii wewnątrz - szyba jest nagrzana jak Kwaśniewski, i tak promieniuje ciepłem że klima zaczyna działać po 10-15 minutach.
  • Odpowiedz
@Acri: @pilot1123:

Istnieją dedykowane folie przeciwsłoneczne klejone na szyby zarówno w wariancie wewnętrznym jak i zewnętrznym. Różnica skuteczności między wariantem wewnętrznym a zewnętrznym to kilkanaście procent. To, że szyba jest gorąca ma umiarkowane znaczenie kiedy całość promieniowania UV zostaje odbita na zewnątrz. Problem mógłby się pojawić w bardzo małym pomieszczeniu gdzie byłoby czuć bezpośrednie promieniowanie cieplne od nagrzanej tafli szkła.
  • Odpowiedz