Wpis z mikrobloga

Uprawa trawy. Słyszałem o takich opcjach, że wynajmuje się mieszkanie, płaci za parę miesięcy z góry, zasłania okna i prowadzi uprawę w całym mieszkaniu. Folia odbija światło z lampy. Chociaż powinni wykleić okna gazetami dla niepoznaki. Po uprawie się zawijają, a za prąd płaci właściciel, bo wynajmującego już nie znajdzie.
@Jin kiedyś się dowiadywałem ile kosztują takie folie 3M na szybę które obniżają temperature o 8 stopni w pomieszczeniach. Zasadniczo usłyszałem na starcie od przedstawiciela na starciem że nikt tego nie kupuje do domu, bo taniej Panu wyjdzie kupić klimę i płacić za nią przez parę lat. Już nie pamiętam ile dokładnie bo to pod wymiar były wyceny, ale było to ultra drogi temat. Biurowce to jest ich target. Folia jest generalnie
Teraz sobie kupiłem rolety termiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pilot1123: Nie wiedziałem że coś takiego istnieje. Robiłeś jakieś pomiary czy to faktycznie działa? Miałem wcześniej rolety granatowe, w lecie miały 45-50 stopni od wewnątrz i działały jak dwa ogromne grzejniki (duże okna)
wywaliłem je i założyłem klasyczne żaluzje białe, z takiego ala metalu nie wiem jak to nazwać, które odbijają jednak światło i był spadek max temperatury
Robiłeś jakieś pomiary czy to faktycznie działa?


@r5678: to jest zwykła roleta ze sreberkiem od zewnątrz, nie traktowałem tego jako jakiegoś wunderwaffe. Ma odbijać światło, coś tam się nagrzewa, ale ogólnie jestem w stanie utrzymać tak 27 stopni przy największych upałach jak upilnuję różowego żeby pozamykać okna :D
@pilot1123: U mnie na roletach dochodziło do 33 stopni w pomieszczeniu, to była maksymalna temperatura w ogóle. W lecie słońce świeci w szyby od 12-13 do zachodu słońca, czyli 7-8h. Na żaluzjach miałem max 30 ale rzadko tyle osiąga z reguły kończy się na 29 z groszami.

Będe musiał poczytać więcej, bo te żaluzje się nie nagrzewają ale za to nie maja 100% pokrycia z racji na to że to żaluzje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@folwgnag94: niby w którymś kościele dzwonią, ale w którym...

Folia powinna być na zewnątrz, odbijając ciepło. Tak to niby zmniejsza temperaturę wewnątrz, ale szkło i folia są cholernie nagrzane i jak piecyk działają..

@Acri: nie zgodzę się. Czy na zewnątrz czy w środku nie ma to wielkiego znaczenia. Otóż załóżmy, że taki kocyk pochłania 100% promieniowania. Nagrzewa się i połową powierzchni promieniuje do środka, a połową na zewnątrz. Zatem na
@kamikaze_:

Heh, miło, że mi o tym opowiadasz, ale kilka lat byłem monterem tych wynalazków oraz instruktorem. Nawet miałem gdzieś certyfikat od 3M, ale chyba zostawiłem go w Poznaniu w 2014r.
Ktoś Cię namawiał na najdroższy produkt - serię Prestige. Za (szacuję teraz) 1/3 tej ceny dostaniesz folię metalizowaną - za odbijanie odpowiedzialne są drobinki metalu.
Ogólnie nie jest to tania zabawa, ale potrafi znacznie obniżyć koszty klimatyzacji pomieszczeń - najczęściej