Wpis z mikrobloga

Fajnopolak, kim właściwie jest?

Polak, zwykle pracujący w korporacji, zwykle wyborca centrowy o poglądach liberalnych, nieposiadający własnego zdania, lecz idący za tłumem, bezkrytycznie ufający popularnym mediom, wrogo odnoszący się do polskiej tradycji

Polak próbujący wyróżnić się na tle innych Polaków postrzeganych przez niego jako zaściankowi, konserwatywni, prowincjonalni

Polak prowadzący konsumpcjonistyczny styl życia, człowiek uzależniony od dóbr materialnych, nie posiadający własnych poglądów i wartości, pokładający 100 % zaufania w media głównego nurtu, nienawidzący polskiej tradycji, posiadający kompleks państw zachodnich.



Osobiście uważam, że nawet komunista jest lepszy od fajnopolaka. Dlaczego? Ponieważ komunista, pokłada nadzieję w jakiejś idei, mogąc być przy tym również osobą wykształconą i inteligentną. Na kreowanie poglądów ma wpływ mnóstwo rzeczy, także dzieciństwo, środowisko w którym się dorastało, bunt młodzieńczy. Istotne, by takich ludzi trzymać jak najdalej.

A Fajnopolak? Jest marionetką, pionkiem w grze, osobą której wykształcenie i wyobraźnia kończy się na tym, czego wykuł na blachę podczas nauki w szkole i na studiach, partycypantem budowy globalizmu, niesamodzielnym ignorantem, który za garść srebrników sprzedałby nawet własną matkę.

#4konserwy #polityka #polakicebulaki #bekazpodludzi #takaprawda #przemyslenia #bekazlewactwa #korposzczurek #korposwiat
Pobierz S.....y - Fajnopolak, kim właściwie jest?

 Polak, zwykle pracujący w korporacji, zw...
źródło: comment_1661794810l5mmwQEWchNyPOyAxq5SdO.jpg
  • 45
@SOLDIER_OF_FROGTAN: W sumie trochę tak, zależy. Liberalizm miał swoje uzasadnienie w czasach, kiedy wolność była ograniczana przez dyktatury. W wolnym świecie najczęściej liberałami określają się ci, którym większość zwisa i powiewa, liczy się dla nich tylko, by żreć i żyć dalej.

Liberał jest więc klasycznym rurkowcem.

A taki prawdziwy liberał z krwi i kości, w pełni świadomy, to dla mnie libertarianin. I choć sam uważam tę ideę za utopię i nie
@SOLDIER_OF_FROGTAN: Czytałeś o czym pisałem? Zależy jak pojmujesz liberalizm. Można na dwa sposoby. Mieć wszystko w pompie lub być libertarianinem.

Nie wiem jak określa się Korwin i szczerze mówiąc mnie to nie interesuje. To jest sprawa Korwina, musisz jego zapytać. Szczerze mówiąc mam to gdzieś, ten człowiek nie ma żadnego wpływu na mój system wartości. Uważam, że w wielu rzeczach ma(miał) rację, w niektórych odlatywał jak najgorszy janusz "wiem lepiej", natomiast
@OddajButa123: Wyraziłem swoje zdanie na temat pewnej grupy osób. Na wykopie 90 % treści z lewej strony to czysty hejt w kierunku osób o prawicowych poglądach. Jak wam wolno codziennie po X razy od X osób, to mi jako samotnemu wilkowi też wolno wysrać jakiś post.
@SOLDIER_OF_FROGTAN: A jakie to są bardzo konkretne zestawy wartości i poglądów, jeśli chodzi o liberalizm?

Dlaczego urojeń? Tak samo mogę napisać o tworzeniu stereotypów w stylu "polski katol", albo "ruska onuca konfederata". Generalnie segregowanie wszystkich ze względu na poglądy inne niż liberalne, które teoretycznie może posiadać każdy, nie mając żadnych wartości i nie wierząc w żadne idee.

Liberalizm jest trochę jak towar, który może mieć każdy, ale którego oryginalnego jest mało
Fajnopolak (nota bene to określenie wymyślone przez Galopującego Majora z lewicy) po prostu wywołuje wielki ból dupska wokół siebie, bo ma pieniądze i nie musi iść przez życie jedząc najtańsze parówki z biedry, wożąc się A4 po Helmucie. Tylko tyle wystarczy żeby znienawidzili go wszyscy od lewa do prawa.