Wpis z mikrobloga

Fajnopolak, kim właściwie jest?

Polak, zwykle pracujący w korporacji, zwykle wyborca centrowy o poglądach liberalnych, nieposiadający własnego zdania, lecz idący za tłumem, bezkrytycznie ufający popularnym mediom, wrogo odnoszący się do polskiej tradycji

Polak próbujący wyróżnić się na tle innych Polaków postrzeganych przez niego jako zaściankowi, konserwatywni, prowincjonalni

Polak prowadzący konsumpcjonistyczny styl życia, człowiek uzależniony od dóbr materialnych, nie posiadający własnych poglądów i wartości, pokładający 100 % zaufania w media głównego nurtu, nienawidzący polskiej tradycji, posiadający kompleks państw zachodnich.



Osobiście uważam, że nawet komunista jest lepszy od fajnopolaka. Dlaczego? Ponieważ komunista, pokłada nadzieję w jakiejś idei, mogąc być przy tym również osobą wykształconą i inteligentną. Na kreowanie poglądów ma wpływ mnóstwo rzeczy, także dzieciństwo, środowisko w którym się dorastało, bunt młodzieńczy. Istotne, by takich ludzi trzymać jak najdalej.

A Fajnopolak? Jest marionetką, pionkiem w grze, osobą której wykształcenie i wyobraźnia kończy się na tym, czego wykuł na blachę podczas nauki w szkole i na studiach, partycypantem budowy globalizmu, niesamodzielnym ignorantem, który za garść srebrników sprzedałby nawet własną matkę.

#4konserwy #polityka #polakicebulaki #bekazpodludzi #takaprawda #przemyslenia #bekazlewactwa #korposzczurek #korposwiat
S.....y - Fajnopolak, kim właściwie jest?

 Polak, zwykle pracujący w korporacji, zw...

źródło: comment_1661794810l5mmwQEWchNyPOyAxq5SdO.jpg

Pobierz
  • 45
@Sok_Mandarynkowy: Dla mnie najważniejsze wartości w ludziach to refleksja, umiejętność przyznania się do błędów, myślenie o myśleniu - czyli zastanowienie się, dlaczego w ogóle myśli się na jakiś temat czy osoby w określony sposób.

Niestety, ale zdecydowana większość ludzi nie jest zdolna do takich procesów i to nie chodzi o inteligencje, tyle o ludzką naturę, która nienawidzi akceptacji, że żyło się w ułudzie.

Jak do tego dorzucisz jakieś wyimaginowane idee, to
@Sok_Mandarynkowy Zapytam cię zupełnie szczerze - widziałeś ty kiedyś wykształconego i inteligentnego komucha na żywo? Bo ja wiem, że w TV czy Internecie nie takie rodzynki się (z dupy) wygrzebuje, ale gdzie można po prostu sobie usiąść w kawiarni, zaczepić obok faceta pijącego poranne espresso i dowiedzieć się, że jestem zagorzałym zwolennikiem komunizmu? Daj mi znać, chciałbym tam pójść, bo całe życie z tą #!$%@? klasa średnia i nikogo tak naiwnego nie
A Fajnopolak? Jest marionetką, pionkiem w grze, osobą której wykształcenie i wyobraźnia kończy się na tym, czego wykuł na blachę podczas nauki w szkole i na studiach, partycypantem budowy globalizmu, niesamodzielnym ignorantem, który za garść srebrników sprzedałby nawet własną matkę.


@Sok_Mandarynkowy: tak, tylko prawicowy fri finker zaczytany w dorzeczy albo i najwyższym czasie jest wartościowym członkiem społeczeństwa. Prawda jest taka, że prawica ma ciągły, trwający od lat 90 ból tego i