Wpis z mikrobloga

Fajnopolak, kim właściwie jest?

Polak, zwykle pracujący w korporacji, zwykle wyborca centrowy o poglądach liberalnych, nieposiadający własnego zdania, lecz idący za tłumem, bezkrytycznie ufający popularnym mediom, wrogo odnoszący się do polskiej tradycji

Polak próbujący wyróżnić się na tle innych Polaków postrzeganych przez niego jako zaściankowi, konserwatywni, prowincjonalni

Polak prowadzący konsumpcjonistyczny styl życia, człowiek uzależniony od dóbr materialnych, nie posiadający własnych poglądów i wartości, pokładający 100 % zaufania w media głównego nurtu, nienawidzący polskiej tradycji, posiadający kompleks państw zachodnich.



Osobiście uważam, że nawet komunista jest lepszy od fajnopolaka. Dlaczego? Ponieważ komunista, pokłada nadzieję w jakiejś idei, mogąc być przy tym również osobą wykształconą i inteligentną. Na kreowanie poglądów ma wpływ mnóstwo rzeczy, także dzieciństwo, środowisko w którym się dorastało, bunt młodzieńczy. Istotne, by takich ludzi trzymać jak najdalej.

A Fajnopolak? Jest marionetką, pionkiem w grze, osobą której wykształcenie i wyobraźnia kończy się na tym, czego wykuł na blachę podczas nauki w szkole i na studiach, partycypantem budowy globalizmu, niesamodzielnym ignorantem, który za garść srebrników sprzedałby nawet własną matkę.

#4konserwy #polityka #polakicebulaki #bekazpodludzi #takaprawda #przemyslenia #bekazlewactwa #korposzczurek #korposwiat
S.....y - Fajnopolak, kim właściwie jest?

 Polak, zwykle pracujący w korporacji, zw...

źródło: comment_1661794810l5mmwQEWchNyPOyAxq5SdO.jpg

Pobierz
  • 45
Usiłujesz wmówić mi nieprawidłową implikację (A => B) => (C => ~B)

Owszem są tam ludzie zamożni, ale to fajnopolak jest kombinacją człowieka zamożnego i jednocześnie nie będącego prawakiem, a to właśnie wywołuje ból dupy. Bo w Polsce wolno być zamożnym jeśli jest się z Konfederacji, albo można nie być prawakiem, ale trzeba być prekariatem.
@Anthermil: Jesteś partyjniakiem, więc według Ciebie ideowiec to wiara w partię czy Korwina. Współczuję XD Jeśli wierzysz w jakąś ideę, to nie musisz pokładać całej swojej nadziei w byle człowieku, który sobie mówi po swojemu.
@Sok_Mandarynkowy: > Jesteś partyjniakiem, więc według Ciebie ideowiec to wiara w partię czy Korwina.

Czo? Ja piszę, że Korwin jest ideowcem i #!$%@? głupoty xD

Dodatkowo z ideami jest jeszcze ten problem, że łatwo się w nich zatracić. Możesz odwalać srogie szajsy, ale przecież w imię idei, więc ok. Ja jestem przekonany, że Kaczyński to ideowiec, a ta banda miernot, która go otacza, to wg niego zło konieczne dla dobra Polski.
@Anthermil: Ale ja nie piszę, że ideowiec nie jest szkodliwy. Po prostu uważam go za bardziej wartościowego człowieka niż taką zwykłą kukłę. Sam przecież napisałem, że niektórych ideowców trzeba trzymać krótko. Mogą być niebezpieczni. Chodzi mi raczej o głębszą rozkminę, że bardziej cenię ludzi, którzy mają jakiś system wartości. Finalnie takie osoby zawsze są liderami.
W wolnym świecie najczęściej liberałami określają się ci, którym większość zwisa i powiewa, liczy się dla nich tylko, by żreć i żyć dalej.


@Sok_Mandarynkowy: Ci przebrzydłi liberałowie, którzy polecieli na obietnice socjalne pisu i rozdawnictwo, żeby tylko żreć i życ dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z drugiej strony faktycznie dla osoby konserwatywnej albo komunisty nie do pomyślenia może być, że liberałowie mogą żyć dla samych siebie.
W
W wolnym świecie najczęściej liberałami określają się ci, którym większość zwisa i powiewa


@Sok_Mandarynkowy: No bo o to chodzi, żeby żyć po swojemu i dać żyć innym. A wy w tym swoim urojonym świecie ciągle walczycie o jakieś idee dla których jesteście niczym. Pionkami rozgrywanymi przez dyktatorów, kapłanów i innych oszołomów. Pożytecznymi idiotami.
@Sok_Mandarynkowy: Jakich zasad? Czy dla ciebie ludzie z zasadami to ci którzy w niedziele pokazują się w kościele, zabraniają kobietom usunąć uszkodzony płód stanowiący dla nich niebezpieczeństwo, a na codzień kradną państwowe środki przy pomocy lewych przetargów? Bo dla mnie ludzie bez jakichkolwiek zasad właśnie rządzą i w dodatku wycierają sobie mordę religią. W dodatku kościół temu jeszcze przyklaskuje.
We współczesnym świecie wartością jest właśnie pozwolić ludziom żyć swoim życiem, a