Wpis z mikrobloga

https://businessinsider.com.pl/lifestyle/rozrywka/kina-pograzone-w-kryzysie-przyczynily-sie-do-tego-polskie-filmy/b5bcy8q

Ciekawe czemu nikt nie wspomniał o reklamach, płacisz 30zł i masz 30 minut reklam, może zwiększcie czas reklam do godziny, wtedy na pewno tłumy przyjadą. A przypominam, że już pojawiały się pomysły, żeby reklamy puszczać w trakcie filmu, bo polaki cwaniaki celowo przychodzili później...

Dwa - platformy streamingowe konkurencją - no ciężko, żeby nie były konkurencją, skoro wypad do kina dla dwóch osób kosztuje tyle co miesiąc netflixa, a na netflixie swoją drogą jest całe zero minut reklam.

Jak zawsze kino będzie w stanie konkurować z innymi formami rozrywki, takimi jak koncerty czy wydarzenia sportowe. Zwłaszcza że one również będą coraz droższe – tłumaczy Joanna Kotłowska.


Mecz czy inne wydarzenie sportowe jak i koncert to nieporównywalnie ciekawsze wydarzenie, bo jest element zaskoczenia, emocje, "aktorzy" są na żywo, nie na ekranie. Nie, kino nie będzie w stanie konkurować ze sportem i koncertami, zwłaszcza, jak zamierzają podnosić ceny.

Najgorzej wypada polskie kino


Jak to? Ludzi nie śmieszy już karolak i stuhr? To może nagrajmy jedenasty film o mafii, może zwierzęta mafii?

Konieczne ponowne wsparcie z rządu


Tutaj jedno wielkie IKS DE, rząd niech się zajmie wspieraniem zaspokajania podstawowych ludzkich potrzeb a nie wątpliwej jakości rozrywki.

#kino #film #filmy #kultura #kinematografia #ogladajzwykopem
  • 4
@SiemaNagor: Dla mnie kina skończyły się długo przed pandemia. Jeszcze bym przeżył te cholerne reklamy. Jeszcze bym przeżył te chora politykę cen dodatków i „zakaz wnoszenia” własnych przekąsek czy napojów.
Ale kurde. Ludzi gadających, chrząkajacych i co chwile „pssst” otwieranego piwa i ja tylko na chwile do toalety. Nie da się oglądać dobrych produkcji w takich warunkach.
A w domowym „zaciszu” można mieć znośny tv jak ktoś nie ma kasy albo
@clas: to też prawda, ostatnio byłem na Diunie i jeden gość chrapał, serio. Mnie jeszcze drażnią ekrany telefonów, bo zawsze się znajdzie kilka osób, które #!$%@? muszą wysłać sms podczas seansu i tworzą taki blask ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@clas: to też prawda, ostatnio byłem na Diunie i jeden gość chrapał, serio. Mnie jeszcze drażnią ekrany telefonów, bo zawsze się znajdzie kilka osób, które #!$%@? muszą wysłać sms podczas seansu i tworzą taki blask ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@SiemaNagor: Oczywiście to tez mnie wkurzało. Kina przegapiły moment kiedy ze sceny trzeba zejść.
Tak jak „Video Killed the Radio Star” tak „netflix” zabił kina.
@SiemaNagor: @clas: Niektórzy się śmieją ze mnie gdy mówię, że nie chodzę do kina. "Ale jak to, jeździsz na festiwale przecież".

Tak, ale tam spoty reklamowe trwają 5 minut, nie je się w trakcie seansu, nie świeci komórki, nie gada itp.

Jeszcze jak idziesz w kinie na jakiegoś ultraakcyjniaka to efekty dźwiękowe zabiją dźwięki siorbania i chrupania, ale co z tego.