Wpis z mikrobloga

gdybym miał tak ładną


@blackmilk: (ʘʘ) za to ja chcialbym docelowo tak zautomatyzowaną jak Twoja ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na pewno ukradne pomysł z kamerą (podglądanie czy zamknelismy drzwi + zarazy) i moze zrobie sobie te DYI drzwi. A Tobie w opor polecam czujniki xiaomi do podlewania i nawozenia, nam w tym roku pomogly uzyskac rekordowe
@kisameorno: chciałem stawiać tam kurnik i nawet już dokupiłem roletę taką okienną by im otwierać i zamykać.
Do wody wykorzystałbym ten zawór co do podlewania, a światło na chińską kostkę. Całość też z tuya, ale brakło mi czasu w tym roku by wybudować ten kurnik XD

@strusmig: no jasne - to ten: klik

@Rabusek: mi to najbardziej brak tego czujnika wiatru, cała reszta działa ok
@Rabusek: nie wiem, bo to w biedronce ze 2 lata temu kupiłem i tak leżało, leżało i w końcu zamontowałem w foliaku. Ogólnie działa dobrze i nawet spoko świeci i fajne jest to, że można sobie nakierować światło gdzie się chce.
@Rabusek: Wszystkie okna zawsze otwieraj, nawet w nocy. Tylko przywietrze zamykaj. Wilgotność w namiocie sprawia, że w nocy zamknięty namiot ma niższą temperaturę niż na zewnątrz. A wiatrak to fajna sprawa pod warunkiem, że za plecami na skąd ciągnąć chłodniejsze powietrze.
pod warunkiem, że za plecami na skąd ciągnąć chłodniejsze powietrze.


@sebeq77: czyli tylko z otwartym oknem albo drzwiami ma to sens - zapamietam

Wszystkie okna zawsze otwieraj, nawet w nocy.


@sebeq77: my nasza szklarnie montowalismy jak jeszcze bywalo 0 stopni w nocy, wiec otwieranie caly czas odpadalo :) Ale moze za rok na lato zdemontuje automatyczny i zamontuje normalny
@kisameorno: tu nie ma co automatyzować. Kupujesz używaną roletę do małego okna i montujesz ją z kostką wifi do rolety i już masz otwierania i zemykanie kurnika. Kupujesz kostkę on/of i już masz światło które możesz różnie automatyzować. Wodę do pojnika to możesz kupić zwykły tani zaworek do podlewania ogrodu (są chińskie za 80zł obecnie) i łączysz z pojnikiem czy nawet bezpośrednio do jakiejś miski bo kostkę on/of idzie ustawić by