Wpis z mikrobloga

@Rabusek: no i chodzi i ciągłą wentylację, bo jak zamykasz, to zatrzymujesz powietrze i zwiększasz wilgotność. A to najlepsza droga to grzybów i innych patologii.
  • Odpowiedz
@Rabusek: tu nawet o wygodę nie chodzi, ale człowiek ma tyle na głowie, że zwyczajnie zapomni albo podlać, albo otworzyć itp. No chyba, że jesteś zawodowym ogrodnikiem i tylko tym się zajmujesz :)
  • Odpowiedz
@blackmilk czy masz dodatkowe usztywnienie dachu, np. z plexi? Mam duze tunele i ostaynio deszcz i grad mi powybijał dziury, zastanawiam sie zeby w przyszlym roku zrobic góre z plexi ale szukam kogos kto juz ma za sobą takie rozwiazanie
  • Odpowiedz
@blackmilk: ja mam dzialke 15min piechota / 3min autem a i tak sa dni ze nie dam rady, albo ze mi sie nie chce. Ale jak przychodzi powiadomienie "ej ziomek jest 40 stopni w szklarni wez mnie otworz" to zbiore sie i chociaz ja otworze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kisameorno: Zrób sobie do paszy karmnik zasypowy
Z metr rury 110, na dole trojnik i kolanka, na gorze korek. Mam tak i raz w tygodniu muszę dosypać jedzenie, tak to ciagle maja co jeść.

Co do wody - beczka 50L i poidła kropelkowe

Ja zamykanie drzwi mam zrobione z anteny samochodowej, tej która wyjeżdża po włączeniu silnika, działa swietnie już ponad 2 lata.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jaka wilgotność zakłada załączenie wiatraka?
Siłownik rozumiem strona działania zależy od zmiany biegunów tak?
W sumie to poleciałbym jednak homeassistanta do integracji wszystkiego. Sam wszystko opieram na rpi4, esp32 z tasmota do czytania czujników temp i wilgotności po bluetooth. Kamerka jakąkolwiek z etap (nic nie przeszkadza żeby jednocześnie używać z apki, a można podłączyć np frigate jako nvr i używać powiadomień o osobach czy zwierzątkach jak wykryje).

Pokażesz pls kroplowniki dokładniej i
  • Odpowiedz