Wpis z mikrobloga

Dlaczego charakterystyczną postawą Polaka w pracy, której nie mają inne nacje jest taka ciągła czujność, spięcie, żeby wszyscy widzieli, że cały czas #!$%@?, nawet gdy tego nie robi.

Wszedzie gdzie pracowałem to widziałem, że trzeba było koniecznie cały czas szybko #!$%@?ć, albo udawać, że się #!$%@?.

Np u mnie w firmie pracują głównie Polacy, ale też Ukraińcy i inne nacje. Ukraińcy pracują bez spiny, są rozluźnieni, powolni, mają ospałe, leniwe ruchy.

Polacy są spięci, choleryczni, mają ciągle oczy z tyłu głowy. Jak nic nie robią to widać po nich takie podenerwowanie i niepokój. Szukają sobie cały czas coś do roboty.

Mój wujek ostatnio był w jakimś hotelu i opowiadał mi, że widział jak Polak w kuchni, szybko się uwija, smaży jajecznicę na dwóch patelniach, a potem na następny tydzień wrzucili tam Ukraińca to sobie spokojnie mieszał na jednej patelni.

Jak wchodzi menedżer, dyrektor to wszyscy szybko wyłączają przeglądarkę, udają też przed współpracownikami, bo zaraz rozniesie się fama, żeby nie było, że mają za mało roboty.

Ja też jak nie mam co robić to przewijam jakieś pliki w Excelu, sciemnian, udaje, bo wiem, że zaraz spięci, ambitni menedżerowie jakby się dowiedzieli, że masz jakieś wolne minuty to wrzuciliby mi tak #!$%@? temat, że nie pozbierałbym się.

I co ja mam zrobić? Jakim trzeba być #!$%@?, żeby iść i powiedzieć, że masz za dużo wolnego czasu w robocie, i żeby Ci coś dali.

Poprzednio miałem spoko stanowisko, mało roboty i dość dobra kasę, ale zlikwidowali, bo Polacy mnie #!$%@?, że nic nie robię, oni też mieli mało roboty, tylko udawali, ale ja nie udawałem, bo uznałem to za infantylne, ale za dużo od Polaków oczekiwałem.

#polska #polak #pracbaza #korposwiat #praca #pracait #przegryw
  • 8
@Ynfluencer: To sie nazywa mentalność niewolnika, jak polaka wypuścisz z auschwitz to pierwsze co zrobi to ogrodzi się drutem kolczastym i znajdzie nowego pana, tak działa homo soviecticus

mentalność Homo sovieticus można scharakteryzować następującymi cechami[5]:

człowiek podporządkowany kolektywowi (organizacji partyjnej),
dla jego postawy charakterystyczna jest ucieczka od wolności i odpowiedzialności,
koniunkturalizm, oportunizm,
agresja wobec słabszych, uniżoność wobec silniejszych,
brak samodzielnego myślenia oraz działania,
oczekiwanie, że „ktoś coś załatwi”,
zniewolony intelektualnie,
pozbawiony
@SolarisYob: Przecież oni sami sobie tam przeczą:

Ale na czym polegała wyjątkowość "polskiego bicia"? Gdzie indziej panowie chłopów nie bili?

Bili. Kiedy ukazują się teksty i książki o pańszczyźnie - ostatnio jest tego sporo - zawsze podnosi się rwetes, że przecież pańszczyzna była nie tylko w Polsce, że chłopów ciemiężono też na Zachodzie. To prawda. Tyle że na ziemiach polskich ten system trwał dłużej i podlegał zwyrodnieniu z dekady na dekadę.
@suqmadiq2ama: Bo u nas jest tak, że jak pracodawca ma prawo do 8 h Twojego czasu to uwierzcie #!$%@?, że dołoży wszelkich starań, żeby wycisnąć z Ciebie tyle, żebyś nie był w stanie ruszyć ręką i nogą ani powieką.

Musi całą Twoją energię wyeksploatować, a potem są jakieś depresję, wypalenia zawodowe, nawet jak jesteś sprytny to samo to udawanie jest męczące.

Sam jestem już tym zmęczony, ale wiem, że jak tylko